Skocz do zawartości
tom256

Samsung SpinPoint F4

Rekomendowane odpowiedzi

wiem że koszta by wzrosły ale możeby tak dwa mechanizmy z głowicami?pracujące niezależnie :) sterowane przez wewnętrzny układ :)

bo dawanie talerzy o pojemności 640 to bezsens - ani to wzrost pojemnosci ani wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem że koszta by wzrosły ale możeby tak dwa mechanizmy z głowicami?pracujące niezależnie :) sterowane przez wewnętrzny układ :)

 

Kiepski pomysł (o którym też lata temu pomyślałem) ... choćby z tego powodu że inna będzie prędkość odczytu dla głowicy czytającej część wewnętrzną od głowicy czytającej część zewn. ... trudności z synchronizacją ... komplikacja mechaniczna, wzrost hałasu ... i wisienka na torcie cena i awaryjność.

 

Chyba że miałeś na myśli niezależny ruch głowicy po jednej stronie talerza wzgl. głowicy po drugiej stronie ... ale poza problemami nie wiem co takie rozwiązanie mogłoby dać ;)

 

Co innego równoległy odczyt z dwóch stron ... zero wzrostu komplikacji mechanicznej (!!!) ... jedynie inna elektronika ... wzrost kosztów pomijalny i praktycznie zero dodatkowych wad. ... a zysk z transferu liniowego x2. Ja bym za coś takiego zapłacił więcej, bo dzisiejsze dyski są stosunkowo powolne. Co prawda czas dostępu nadal pozostałby kiepski, ale przynajmniej transfer byłby dobry.

 

bo dawanie talerzy o pojemności 640 to bezsens - ani to wzrost pojemnosci ani wydajnosci

 

Nie rozumiem ... przecież 640 GB to więcej niż obecne max 500 GB na talerzu ... i jak pokazują pomiary transfery też są wyższe. ... :blink: Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie tych duzych f4 o predkosci 7200? 5400 styknie w zupelnosci? Zastanawiam sie wlasnie czy wymienic dysk w lapku, czy moze do pieca sobie wstawic taka krowe 2TB. Na system mam intela g2, ale duza czesc gier trzymam na hdd... Jest sens na niego czekac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie bedzie tych duzych f4 o predkosci 7200? 5400 styknie w zupelnosci? Zastanawiam sie wlasnie czy wymienic dysk w lapku, czy moze do pieca sobie wstawic taka krowe 2TB. Na system mam intela g2, ale duza czesc gier trzymam na hdd... Jest sens na niego czekac?

 

Po wynikach 320ki wygląda na to że warto poczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak wielkosc (czyli wieksza ilosc talerzy) sie przeklada na glosnosc takich dyskow? Doszedlem do punktu w ktorym barracuda 11 500 gb w sqd jest najglosniejszym elementem kompa i jezeli mialbym zmieniac to tylko na cos cichszego raczej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie wiecie jak wielkosc (czyli wieksza ilosc talerzy) sie przeklada na glosnosc takich dyskow? Doszedlem do punktu w ktorym barracuda 11 500 gb w sqd jest najglosniejszym elementem kompa i jezeli mialbym zmieniac to tylko na cos cichszego raczej ;)

 

Jestem pewien że głośność będzie większa. Przy 4 talerzach jest już 8 głowic ... to trochę waży i będzie to słychać podczas wyszukiwania. Nawet przy porównaniu 1 talerz vs. 2 talerze słyszę różnicę w "kulturze" pracy (inny dysk oczywiście, nawet innej firmy, ale porównanie wewn. tej samej serii).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glowice mi praktycznie nie przeszkadzaja, a do tego samsung ma chyba jakies "wyciszacze". Bardziej mnie ciekawi ogolny szum krecacych sie talerzy ;)

 

Na szum talerzy najlepsze jest zmniejszenie obrotów. 5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie boje sie czy z 2 strony 5400 nie bedzie za wolne ;) poki nie pojawia sie testy dam sobie narazie na wstrzymanie i kupie dysk do lapka ;)

 

Przecież system i gry masz na SSD. Ja od sporego czasu na dane mam tylko 5400 dyski i do przewalania filmów, muzy czy jakiegoś ISO nie ma żadnego problemu. Byle powyżej 70MB/s miał bo wolniej to się zaczyna już dłużyć. Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rafa mysle że trzeba poczekac aż sie pojawi coś większego niz 2TB - póki co kupiłem 1.5TB bo cenowo wychodzi znacznie lepiej(z przesyłka dałem 279pln) niz 2TB za ponad 400....chociaż nie powiem jakiś 2TB 5400 na backup by sie przydał - niech sie pospieszą :)

 

strona szprechówka z testem:

 

http://www.pc-experience.de/wbb2/thread.php?threadid=30571

Edytowane przez pkomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Steam przechowuje coś na zasadzie instalatorów gier/iso to w zasadzie nie potrzebujesz mega prędkości poza znośnym w/r sekwencyjnym

 

gry ze steama sa juz gotowe do odpalenia, nie ma jako takich instalek ;) ale i tak poczekam, popatrze... tak wielkiego dysku sie nie kupuje na pol roku ;)

 

chociaż nie powiem jakiś 2TB 5400 na backup by sie przydał - niech sie pospieszą :)

 

2tb 5400 juz sa do kupienia ;) NOWOŚĆ!! SAMSUNG 2TB F4 HD204UI !! OD SS! FV! GW (1214101292) - Aukcje internetowe Allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie przypadkiem Z4 ma coś wspólnego z emulacją 512kb sektora - działającą przy np. linuxowych serwerach nas bądź windowssach starszych od win vista/7 ? Napewno są 2 wersje :) ale ta Z4 jest na austriacki i niemiecki rynek z tego co wyczytalem pozatym edycja Z4 jest nieco droższa

 

 

link do wersji z4

Samsung HD204UI/Z4 2TB (SATA 300, SpinPoint F4 EcoG ~D~ (aukcja 180556719820) - aukcje eBay.pl | Zakupy bez granic!

 

koszt 500 zł plus 75zl za przesylke dhl;em z niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba jakieś sterowniki zainstalować zeby Win XP 32bit widział partycje o rozmiarze 2GB ?

 

Dysk magazynowy więc nie będzie na nim zainstalowanego systemu. A widzę że Bios coś mi za cholerę wykryć obu naraz nie chce. Jak wróce z pracy to sie bede bawił złaczkami Master/Slave.

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba jakieś sterowniki zainstalować zeby Win XP 32bit widział partycje o rozmiarze 2GB ?

 

Dysk magazynowy więc nie będzie na nim zainstalowanego systemu. A widzę że Bios coś mi za cholerę wykryć obu naraz nie chce. Jak wróce z pracy to sie bede bawił złaczkami Master/Slave.

 

 

Chyba 2 TB? Nie trzeba bo dysk 2TB windows będzie widział jak 1,86 TB. A xp obsługuje partycje do 2TB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, pokombinowałem z kablami sata i wykrył bez problemu nowy dysk. Dokładnie 1863,01 GB ... .

 

Robie testy w HD PRO 4,50 dysk położony niekoniecznie na równej powierzchni:

bez partycji:

 

Min: 56,6 MB/s

Max: 137,4 MB/s

Average: 100,5 MB/s

Access time: 15,9 ms

Edytowane przez Dwd89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...