Skocz do zawartości
tom256

Samsung SpinPoint F4

Rekomendowane odpowiedzi

f4 2tb z 7200obr na ta wersje nie warto czekać bo możesz się nie doczekać ;]Bo chyba Samsung wyszedł z założenia ze typowe dyski o większej pojemności to na magazyn i ba zapewne sa mniej awaryjne przy mniejszych obrotach ale to tylko moje zdanie co do rozmyślać Samsunga itp :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

f4 2tb z 7200obr na ta wersje nie warto czekać bo możesz się nie doczekać ;]Bo chyba Samsung wyszedł z założenia ze typowe dyski o większej pojemności to na magazyn i ba zapewne sa mniej awaryjne przy mniejszych obrotach ale to tylko moje zdanie co do rozmyślać Samsunga itp :)

 

 

Aha to w takim razie chyba skusze się na ten model widzę że zbiera pozytywne recenzja a mi chodzi o stabilny magazyn i nie zależy mi na największych transferach danych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsungi nie maja LOAD RAMP... wiec w spoczynku głowica leży na nośniku.

Ogolnie by zrobić dyskowi bady to trzeba nim niezle wstrzasnać....

 

Load ramp maja WD i Hitachi.

 

F4EG mają rampę na głowicę... chyba że Samsung wkleja u siebie na stronie zdjęcia dysków konkurencji LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że pytanie już padło, ale pozostało bez jednoznacznej odpowiedzi :wink: Szajsung 2TB czy WD20EARS. Za Szajsungiem przemawiają talerze (w sumie doczytałem, że WD też ma tylko trzy, waga wersji 1,5TB i 2TB jest taka sama, więc...). Wydajność podejrzewam, że będzie podobna, więc pozostała kwestia głośności. W idle'u podobnie, ale w seek'u to jakaś parodia ten Szajsung. Info opieram o ten test (głównie nagrania) Samsung EcoGreen F4 & Seagate Barracuda XT 2TB Hard Drives | silentpcreview.com :-| pzdr

Edytowane przez chemiczny_ali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2gb f4eg są już wielu sklepach. Tak się powoli zaczynam czaić. Jakd o końca roku nie zadebiutuje wersja 7200 to chyba się skuszę i zostawię do duetu z f3 1tb ;)

 

No właśnie ja też czekam na wersję 2TB 7200rpm ze względu że ssd ma tylko na system a gry i resztę chcę mieć na HDD i wydaje mi się ze 5400rpm może być trochę wolniejsze :/ Samsung coś się nie kwapi z wpuszczeniem tego modelu nie wiadomo czemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja też czekam na wersję 2TB 7200rpm ze względu że ssd ma tylko na system a gry i resztę chcę mieć na HDD i wydaje mi się ze 5400rpm może być trochę wolniejsze :/ Samsung coś się nie kwapi z wpuszczeniem tego modelu nie wiadomo czemu.

 

Podobno wersja 7200rpm ma się nie pojawić albo przynajmniej nie za szybko tak samo było z f3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma już ktoś wersję 2TB? Albo może widział jakieś testy? Test na spcr widziałem, ale może pokazały się jakieś inne?

 

Osobiście wziąłem WD20EARS wygląda na trzy talerzowy (chyba... Średnio odczyt na poziomie 100MB/s), ale ogólnie z głośnością tak sobie. W seek'u faktycznie cicho, ale w idle'u szum talerzy jest słyszalny. Tzn. spodziewałem się, że jak na serię Green będzie ciszej :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja wiem EARS tak samo jak EADS są na 500GB talerzach, więc raczej masz 4 talerze.

 

Kupiłem siostrze 320GB F4 i jeśli idzie o wydajność przyzwoita ale nie powalająca. W zasadzie w odczuciu nie różni się od F3 czy nawet F1 za to mam wrażenie że jest ciut głośniejszy szum w stosunku do F3. Z tym że częstotliwość tego jest niższa więc trochę przyjemniejsza dla ucha.

W benchmarki się nie bawiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemiczny ali : w WD jest niepisana prawda o talerzach w modelu...

 

np WD3200AAKS-00B3A0

 

A- 1 talerz ( choc spotkałem sie w wd500aaks z 2-ma 250gb a było A ...

b- 2 talerze

 

Ale to teoria bo mi juz nie raz zdarzyo sie trafic na mine....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce mi się nieuchronnie skończyło i czas kupić dysk. Wypada na F4 2TB, ale czy ewentualnie coś w przedziale 1,5-2TB i cenie do 350zł jest jeszcze godnego uwagi?

 

Może Western Digital WD1002FAEX • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław lub WD 1,5- 2TB serii EARS. Z nimi coś słyszałem, że kiepsko z jakością i często padają.

 

...eee ten FAEX głośny jest :f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie tylko. Używam systemu na EG i nie odczuwam żadnej różnicy w działaniu czegokolwiek. 3 ms na tym poziomie to nie różnica. Do tego AAM mam ustawione na quiet. W laptopach to dyski mają dużo niższą wydajność, a wszystkie desktopowe oferują praktycznie to samo.

 

 

Jak sie korzysta z jakichś programów intensywnie używających dysku, to może różnica jest, ale wtedy chyba lepiej mieć SSD. Dla mnie jest zupełnie obojętne w jakim tempie uruchamia sie soft, to co jest na tych dyskach satysfakcjonuje mnie w 100%, tak więc nawet nie myśle o kupnie SSD, zwłaszcza za takie kosmiczne ceny.

 

 

A dzięki dwóm dyskom EG w SQD będę miał praktycznie niesłyszalnego kompa na dniach jak złoże HTPC w nowej budzie, bo będzie tam jeden wentylator 500 RPM w zasiłce i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko. Używam systemu na EG i nie odczuwam żadnej różnicy w działaniu czegokolwiek. 3 ms na tym poziomie to nie różnica. Do tego AAM mam ustawione na quiet. W laptopach to dyski mają dużo niższą wydajność, a wszystkie desktopowe oferują praktycznie to samo.

 

Ja po zakupie F2EG zrobiłem test polegający na przeniesieniu na niego systemu z barki 12 poprzez przywrócenie na niego obrazu systemu. Efekt był taki że dokładnie ten sam system który na barce 12 odpala w 1m, na F2EG z AAM na quiet odpalał 2x dłużej. Później już dobrze chodził, ale z pewnością przy odpalaniu każdej większej aplikacji sytuacja by się powtarzała. Więc różnica w wydajności jak widać jest i to znaczna.

Co do dysków laptopowych to w ich przypadku sytuacja wygląda podobnie, czyli w porównaniu do dysków desktopowych da się odczuć wyraźne zamulenie podczas różnego rodzaju operacji dyskowych, w tym odpalania większych programów.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez kupilem na magazynk F4 2TB i spisuje sie bardzo fajnie. Dobra cena za taka pojemnosc. Zastrzezenia mam jedynie do kultury pracy. O ile glowice w dyskach seagate'a wydaja z siebie niskie, przytlumione dzwieki, to tutaj nic sie nie zmienilo chyba od kiku lat ;p przy multitaskingu rzezi praktycznie tak samo jak stara 320tka i dosyc wyraznie go slychac przez sqd. Mozna to przebolec, bo nie codziennie kopiuje sie po kilka rzeczy naraz, ale do cichych to on napewno nie nalezy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miejsce mi się nieuchronnie skończyło i czas kupić dysk. Wypada na F4 2TB, ale czy ewentualnie coś w przedziale 1,5-2TB i cenie do 350zł jest jeszcze godnego uwagi?

 

Może Western Digital WD1002FAEX • ProLine.pl Najlepszy Internetowy Sklep Komputerowy Wrocław lub WD 1,5- 2TB serii EARS. Z nimi coś słyszałem, że kiepsko z jakością i często padają.

 

...eee ten FAEX głośny jest :f

 

Ja mam Western Digital WD1002FAEX. No jest głośny, ale za to szybki i ma lepszy czas dostępu. W idle jest cichutko, ale jak się go weźmie w obroty to już jest głośno. Jak masz dobrze wyciszoną obudowę, to nie powinno być tak źle.

Benchmarki:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Edytowane przez Stato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę o tym Eco Samsungu F4 2TB na system + dane, czyli na wszytsko, no ale widzę, że odradzacie takie dyski na system. Tylko co innego można wykombinować? SSD jakoś mnie nie przekonuje jeszcze (cena/wielkość), a drugi maly dysk na system to dodatkowy szum w komputerze. Chciałbym, żeby nie było gorzej niż obecnie (czyli posiadam Seagate'a 500GB 7200.11). Myśleć o innym dysku, czy jednak rozważyć dwa, czy nie będzie wcale tak źle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinienes poczuc jedynie delikatnie zwiekszony czas dostepu (~3 ms wiecej). Zaryzykuj, jak bedzie za wolny to dokupisz ssd na system. Nie ma tego zlego co by na dobre nie wyszlo... :D

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja nie widze najmniejszej różnicy między F1 320 GB a F2EG 1 TB. W benchmarki sie nie bawie, a jeśli system sie uruchamia wolniej to bez stopera tego nie zaobserwuje. Nie robie jednak żadnych intensywnych operacji dyskowych, do zwykłego użytkowania EG są w pełni wystarczające.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może coś takiego Mój odnośnik nowy hitachi "talerzyki"prawdopodobnie ponad 600giga do tego 7200rpm,co prawda jeszcze brak ale 3Tb z tej serii już są więc i ten powinien się pojawić,jeśli firmware będzie ok bo w seri 7K1000.C był niedopracowany aczkolwiek już poprawiony to powinien być dysk całkiem ok

Edytowane przez seweryn18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie obecnie posiadam 2x F1 640GB ale chciałbym to zamienić na 1 dysk 2TB na dane. Na system posiadam Intela X25-V. Dysk ma służyć jako magazyn gier, filmów i danych. Czy taki F4EG 2TB nie będzie stanowił problemów jako partycja z grami?? Cena jest dość kusząca ~300zł za 2TB bo jak narazie nic nie słychać o bracie 7200rpm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...