Skocz do zawartości
bbxx

Samsung s8500 Wave

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem tematu dotyczącego Samsung Wave.

 

Czy ktoś z forum PPC prócz mnie już go posiada ?

 

Telefon mam brandowany przez PLAY i nie wiem w jaki sposób dobrać się do animacji startowej i niepotrzebnych śmieci.

 

Przy okazji zapraszam na blog na temat Wave - Blog o Samsung S8500 Wave.

Edytowane przez bbxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Telefon jak każdy inny w tej cenie.

2. Usunąłem Ci linka z siga - patrz: regulamin forum.

3. Jak chciałeś się pochwalić blogiem, to mamy dział "Prezentacje".

 

1. Który telefon na dzień dzisiejszy (06.2010) ma:

 

Super AMOLED

Multitouch pojemnościowy o podobnej jakości

Kamerę HD 720p

Procek 1gz

Bt 3.0

WiFi b/g/n

 

2-3. Racja, skorzystam z działu prezentacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung i9000

 

Niestety ten Samsung jeszcze nie jest dostępny - ewentualnie w przedsprzedaży EURO lub na allegro.

W każdym razie to bardzo podobne telefony - jednak kierowane na różny target. I9000 ma 4 cale i androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie ale kupowanie pierwszego telefonu z BadaOS moze byc troszke ryzykowne. A co jesli to niewypal? a co jesli "scena" sie tym nie zainteresuje? A oczywiscie - znajda sie tacy ktorzy kupia ten telefon zeby go po prostu miec i uzywac ale wielu (a na pewno znaczna czesc uzytkownikow tego forum) lubi sobie podlubac w telefonie. Ja na ten przyklad nie jestem az tak zaawansowanym uzytkownikiem by samemu dobrac sie do tego systemu :( Na szczescie podobno I9000 ma byc na Androidzie 2.x.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ten Samsung jeszcze nie jest dostępny - ewentualnie w przedsprzedaży EURO lub na allegro.

 

Co za roznica gdzie?? Poza tym bedzie dostepny zdaje sie od 26 czerwca.

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sam zastanawiam się nad telefonem i będzie to albo iPhone 3GS albo ten samsung. Problemem są w zasadzie jedynie aplikacje i bycie "cool" ( = posiadanie jabłkowych gadżetów). Kwestia drugiego mnie nie interesuje, więc zostaje sprawa aplikacji, a w zasadzie ich brak. W Samsung App store jest w tej chwili 300 aplikacji.. trochę mało :/, na applu, którym się bawiłem,było dostępnych mnóstwo bardzo użytecznych i darmowych programów + parę płatnych, łącznie chyba 100 000.

 

Może jacyś użytkownicy forum pracują gdzieś bądź maja firmy, które piszą soft na telefony - czy jest już jakieś parcie na Bada OS? Coś się zaczyna dziać? To może pomóc w wyborze mnie a i pewnie wielu innym. Telefon Samsunga nie dość, że jest technologicznie tak zaawansowany a nawet bardziej niż iPhone 4, to jeszcze jest znacznie tańszy od telefonów appla trzeciej generacji.

 

Pozdr,

#

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak - ilość telefonów z tym systemem poraża. ;]

 

Myślałem, że jak się tworzy system dla telefonów, to potem używa się go w więcej niż jednym modelu. Jeśli to ma się jakoś rozwijać, to potrzebują więcej "słuchawek" z tym systemem - w przeciwnym wypadku nawet akcja "napisz swój program" nie pomoże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...na applu, którym się bawiłem,było dostępnych mnóstwo bardzo użytecznych i darmowych programów + parę płatnych, łącznie chyba 100 000...

 

Na korzystanie z samych darmowych aplikacji bym nie liczył - 98% to po prostu do niczego nieprzydatna tandeta. Dużym plusem iPhona jest natomiast wsparcie potężnych producentów gier (EA, Gameloft, Ubisoft itp) którzy wypuszczają naprawdę świetne gry takie jak chociażby Dungeon Hunter, Driver, GTA:China Wars, Real Racing czy Tony Hawk Pro Skater 2. I co najważniejsze wszystkie są świetnie zoptymalizowane, także nawet na 3 letnim iPhonie 2G działają płynnie.

 

Na zachęte dwa screeny z Real Racing ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam jestem zainteresowanym wavem. Czytając różne recenzje itp widzę same podniety tym telefonem. Jest aż tak dobry ? Nie mam okazji go nigdzie "pomacać" więc muszę opierać się na opiniach innych ludzi. W sierpniu kończy mi się abonament, sądzicie że pojawią się jakieś inne telefony w podobnej cenie o podobnych możliwościach (w abonamentach wychodzi dosyć tanio)

 

Telefon posiada 1GHz procesor - sporo jak na takie małe cacko. Jak jednak z grafiką 3D ? Posiada jakiś hardware od tego czy procek wszystkim się zajmuje ?

Super AMOLED o rozdzielczości WVGA (480×800) powinien dawać świetny obraz na takim małym ekraniku (według mnie trochę jednak za małym) - Jak wyglądają filmy ? Widać gołym okiem faktycznie te szczegóły?

 

Zastanawiam się nad systemem operacyjnym. Faktycznie jak na razie tylko wave go posiada ale ściąga pomysły od najlepszych. Jak jest z oprogramowaniem ? Wgrywamy co chcemy czy jak w iPhonie bez JB można sobie co najwyżej w kalendarzu pogrzebać ? ;)

 

Jak na razie posiadam iPhona 3G i to w stosunku do niego porównuję telefony - a jak na razie daje jak dla mnie spokojnie radę, świetny i duży ekran, świetny dotyk, prędkość (z tym ostatnio bywa różnie). Idealnie się nadaje na podróże i wyjazdy z domu. Można posłuchać muzyki, posiedzieć na necie, obejrzeć parę odcinków serialu, pograć w ciekawe gry....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nic trzeba będzie jednak się przejść do jakiegoś salonu w tygodniu o obmacać osobiście. Z tego co wiem wielu ludzi przywraca org os bo te od play i orange są zawalone syfami jak zwykle (w play chyba nawet standardowe darmowe gry pousuwali i ikonkę od gps 66 mimo że program nadal jest w systemie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy do appla, które używałem jak się tydzień nim bawiłem: sleep cycle, Photoshop for iPhone, gierki, tom tom, kompas, mapy, i-bankomaty i takie tam oraz poczta+mail, co jest swietnie skonstruowane jesli chodzi o interfejs.

W Wavie wie ktoś czy to działa podobnie, np. kopiowanie zdjęć do maila zrobionych aparatem, historia rozmów sms'owych?

 

Marcin_GPS, jesteś pewien, że wolno? Ludzie piszą, że ekran dotykowy jest lepszy niż w iPhonie - lepiej reaguje, jest szybszy i dokładniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhash,

 

To nie ekran dotykowy odpowiada za czas reakcji telefonu ;) GUI też nieprzyjemne jak dla mnie. Krótko mówiąc, nie kupiłbym tego telefonu. Kończy mi się umowa w Erze biznes i prawdę mówiąc mam problem z wyborem. Na dzień dzisiejszy najbardziej odpowiada mi Nokia N97 mini.

 

BTW,

Samsung S8500 Wave users getting NFS: Shift game for free - GSMArena.com news

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qhash,

 

To nie ekran dotykowy odpowiada za czas reakcji telefonu ;) GUI też nieprzyjemne jak dla mnie. Krótko mówiąc, nie kupiłbym tego telefonu. Kończy mi się umowa w Erze biznes i prawdę mówiąc mam problem z wyborem. Na dzień dzisiejszy najbardziej odpowiada mi Nokia N97 mini.

 

BTW,

Samsung S8500 Wave users getting NFS: Shift game for free - GSMArena.com news

 

To ja z kolei Ci powiem, że miałem N97 mini jako telefon służbowy i nie spasowała mi zupełenie, zamieniłem na E72. Wybieranie numeru to była główna przyczyna, miałem z tym problemy - tak pisze, żebyś to sobie przemyślał i podotykał, a nie że A jest lepsze od B.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam od siebie że mimo napalenia na "fale" czekam na galaxy i9000 (ekran 4 cale - reszta to samo co wave) Premiera u polskich operatorów chyba 1 lipca, ma ktoś może jakieś konkretniejsze dane na jego temat ? tzn o wprowadzeniu go do Polski ?

ps. nie mylcie galaxy-s z wersją pro z wysuwaną klawiaturą qwerty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja z kolei Ci powiem, że miałem N97 mini jako telefon służbowy i nie spasowała mi zupełenie, zamieniłem na E72. Wybieranie numeru to była główna przyczyna, miałem z tym problemy - tak pisze, żebyś to sobie przemyślał i podotykał, a nie że A jest lepsze od B.

 

Obadam, póki co tylko wyłączoną macałem.

 

i9000 jest spoko, brakuje wsparcia dla flash i hdmi, byłby czad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja dodam od siebie że mimo napalenia na "fale" czekam na galaxy i9000 (ekran 4 cale - reszta to samo co wave) Premiera u polskich operatorów chyba 1 lipca, ma ktoś może jakieś konkretniejsze dane na jego temat ? tzn o wprowadzeniu go do Polski ?

ps. nie mylcie galaxy-s z wersją pro z wysuwaną klawiaturą qwerty

 

i9000 to Galaxy S

 

Galaxy hardwareowym qwerty będzie się zwał Galaxy S Pro albo samo Galaxy Pro - ten telefon nie został jeszcze nawet zapowiedziany, jedyne co jest w sieci to jakieś zdjęcie słabej jakości przedstawiające prototyp :P

 

No i nie do końca i9000 to to samo co Wave.

 

Galaxy ma Androida (pełno appsów do tego masz w markecie), a Wave ma bada OS, na którego jak na razie za dużo programów nie ma. (w sumie nie dziwne, jedyny telefon na rynku z Bada OS, a z androidem to już jest dosyć dużo telefonów) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale czemu Wy tu porownojecie te i8500 z i9000 - przeciez jeden kosztuje ~1200zł a drugi ~2000zł... - no chyba ze po oficjalnej premierze tego drugiego ceny drastycznie spadna ale nie liczyłbym na to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...