Skocz do zawartości
TaKeN

Program do testowania stabilnosci procka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy zna ktos jakis program najlepiej cos w rodzaju memtest86 do testowania stabilnosci procka?

Chodzi oto aby nie majac systemu - bo sie nei chce uruchomic:) sprawdzic stabilnosc problem w tym ze przekrecilem procka i padl mi system i co Ciekawe ustawiam na dane producenta i dalej sie Windows wiesza i dlatego potrzebuje program ktory mi sprawdzi stabilnosc procka ktory nie wymaga systemu.

Najlepiej aby bylo to cos w rodzaju www.memtest86.com ze jest plik bin - obraz dyskietki i po wlozeniu dyskietki sam bedzie sie testowac.

Bardzo prosze o pomoc.

 

TaKeN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na razie mój faworyt to prime95. do tego dorzuć superpi i jakieś hotcpu.

 

niestety wszystkie pod winzgrozę.

 

prime95 wyciska wszystkie soki i z procka i z pamiątek. ze stabilizatorów zasilania zresztą też.

 

a jeśli nie masz systemu to najlepszym testem procka jest...

...instalacja systemu :D . może to brzmi śmiesznie, ale jeśli masz możliwość przeinstalowania winzgrozy, to polecam - jak się wywali to masz problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pliku stress.txt prime podają listę programów "męczących" proca:

 

The currently popular stability test programs are (sorry, I don't have web addresses for these):

Prime95 (this program's torture test)

3DMark2001

CPU Stability test

Sisoft sandra

Quake

Folding@Home

Seti@home

Genome@home

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o niezniszczalnym cpuburn który tak potrafi obciążyć proca że i zasiłki idą z dymem (czasem)  :P

CpuBurn z Sandy ??

Bo jak ten z sandry to się nie zgodzę, że wyciska siódme poty ...

U mnie (słaba zasiłka) CpuBurn z Sandy chodzi na 2400MHz przy 1,8V i jest OK - natomiast Prime95 wywala się powyżej 2200Mhz i 1,72V

O czymś to świadczy ... jako test stabilności procka CPU BUrn wykluczyłbym (prime i super PI lepsze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnieliście o niezniszczalnym cpuburn który tak potrafi obciążyć proca że i zasiłki idą z dymem (czasem)  :P

CpuBurn z Sandy ??

Bo jak ten z sandry to się nie zgodzę, że wyciska siódme poty ...

U mnie (słaba zasiłka) CpuBurn z Sandy chodzi na 2400MHz przy 1,8V i jest OK - natomiast Prime95 wywala się powyżej 2200Mhz i 1,72V

O czymś to świadczy ... jako test stabilności procka CPU BUrn wykluczyłbym (prime i super PI lepsze)

Nie nie z sandry. (tam się chyba to burn in wizard zwie :? )

Normalny program Cpuburn. Ściągnij i zobaczysz czy lepiej męczy proca o prime.

No iwysiliłem się by znaleźć ci linka:

http://files.aoaforums.com/index.php?dir=171

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale, ale...

 

tomasir przez przypadek znalazł rozwiązanie problemu TaKeNa, który szukał dosowego wygrzewacza. Niejaki hotpatato jest opisany jako działający pod dosem. Nie wiem jak skutecznie (nie chce mi się sprawdzać, wole prime'a), ale teraz wystarczy skombinować dyskietkę startową (np. od qmpla) i smażyć :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...