Skocz do zawartości
Xanagaz

Zaginiony katalog na dysku, dziwne wyliczenia wolnego miejsca na dysku

Rekomendowane odpowiedzi

System to Windows XP, NTFS.

Na początek dwa obrazki:

1. Klikam w mój komputer i pokazuje mi się taka informacja:

Dołączona grafika

2. Po wejściu na partycję, miejsce zajmowane przez pliki przedstawia się następująco:

Dołączona grafika

 

Pliki na dysku zajmują 100GB, ale wolnego miejsca są 103GB na 289GB dysku. Czyli gdzie podziało się koło 90GB!? Jest pewien katalog na dysku, a raczej był który można podciągnąć pod to brakujące miejsce ale obecnie zajmuje on 0kB, co się stało? Drugi system rownież przedstawia te same dane. Nie mam pojęcia jak do tego doszło, wszedłem na dysk i nagle zdziwnienie bo brakuje 90GB danych. Czy może ktoś pomóc?

 

Przeczytałem temat o znikającym miejscu na dysku i nie znalazłem tam rozwiązania, mam włączone pokazywanie plików ukrytych i systemowcyh.

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem dlaczego ale katalof o którym mowa przesunął się do folderu fd0e07238bf502e363c9b228a222 który nie mam pojęcia jakiego programu się tyczy.

Dołączona grafika

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze checkdisk.

Po drugie taka losowa nazwa sugeruje nie usunięty katalog od zainstalowanej łatki, tylko dlaczego masz tam podfolder filmy? Czasem jeśli taki katalog zostaje, to trzeba sobie nadać prawa do niego żeby go usunąć.

Po trzecie zainstaluj sobie na chwilę Total commandera, włącz pokazywanie ukrytych plików i użyj ALT-SHIFT-ENTER - podliczy wielkość katalogów i pokaże wyniki. Niestety nie da się sprawdzić wielkości System Volume Information - ale wystarczy wyłączyć Odzyskiwanie Systemu na tej partycji żeby Windows skasował stare punkty przywracania.

Jak nic nie pomoże to zgraj gdzieś dane i sformatuj partycję..

Edytowane przez Aquarium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Checkdiska (chkdsk) zrobiłem. Nie potrafię powiedzieć dlaczego ten folder tam jest, nie wiem w jaki sposób się tam znalazł, może przez przypadek go tam skopiowałem, nie wiem. Ten folder jest powiązany jakoś z Visual... coś tam od Microsoftu.

 

Screen z TC:

Dołączona grafika

 

Przywracanie systemu jest wyłączone

Dołączona grafika

 

Skupmy się na miejscu na dysku. Przecież te dane muszą być, skoro zajmują miejsce to gdzieś się one znajdują. W jaki sposób mogę do nich dojść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównaj wyliczenia 2 i 3 obrazka (z pierwszego posta):

17 982 pliki - 100 GB

18 483 pliki - 190 GB

 

1. Opróżnij kosz.

2. Punkty przywracania systemu można usuwać przy pomocy CCleaner.

3. Używasz szyfrowania plików?

4. Jeśli nie, to nadaj sobie uprawnienia do "System Volume Information" i usuń go.

5. Folder możesz tez spokojnie usunąć (jak i wszystkie inne "upierdliwe") przy pomocy płyty live z dowolnym Linuxem (np. Ubuntu) czy nawet Avira Rescue CD (ma domyślnie "zamountowane" wszystkie partycje oraz zainstalowanego MC - odpowiednik Total Commander).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosz został opróżniony

Reclycer zajmuje 105 bajtów

Szyfrowania nie używam

Folder System Volume Information "jest pusty", oznacza to, że tam nic nie ma czy niekoniecznie?

 

Skupmy się na tych 90GB danych. Miałem na dysku folder z filmami, teraz go nie ma :( Jak mogę się dowiedzieć co dokładnie jest na dysku? Jakiś program do odzyskiwania danych?

 

Zacząłem trochę szperać, włączyłem defragmentator. I co widzę?

Dołączona grafika

 

Więc patrzę co to za szare kwadraciki i zaskoczenie...

Dołączona grafika

Właśnie to jest to czego szukamy

 

Gdy próbuję tam wejść mam odmowę dostępu

Dołączona grafika

 

Wychodzi na to, że muszę sobie nadać uprawnienia do tego folderu?

 

Uprawnienia nadałem ale nadal mam brak dostępu...

 

Pokombinowałem trochę z tymi ustawieniami i odzyskałem dostęp do 84GB, sprawa zamknięta :)

Edytowane przez Xanagaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...