Skocz do zawartości
maki1000

PC dla fotografa Lightroom i PS5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Aktualnie zdjęcia (rawy z 5dmkII) wywołuje w Lightroom i czasami jakieś bardziej zaawansowane operacje w PS5. Czasem też potrzebuję mocy do sony vegas ale to już sporadycznie.

 

O ile praca na PS jest w miarę komfortowa to o lightroomie nie mogę tego powiedzieć. Spędzam przy obróbce sporo czasu w tygodniu i zaczyna mi to coraz bardziej przeszkadzać.

 

Aktualny zestaw to:

IntelDualCore E2160 podkręcony 3000 MHz (9 x 333) (gniazdo 775)

4Gb ram 800Mhz (system wykrywa 3,25)

ATI Radeon HD3870 (512 MB)

Seagate 500Gb 7200obr 16mb cache

Windows 7 32bit

 

Pytanie: Czy opłaca się aktualizować ten zestaw? Np. procek to jeden z najbardziej okrojonych C2D na to gniazdo, czy zmiana na lepszy da taki przyrost wydajności by komfortowo pracować w lightroomie?

 

Jeśli miałbym całość zmieniać to czy inwestować w i5 czy np. taki sprzęt wystarczy? PH WORKSTATION stacja robocza - QUAD - 6GB - 1TB (1080439100) - Aukcje internetowe Allegro

 

Jeszcze jedno: czy taki procek LINK będzie działał z moją płytą Abit AB9 PRO?

 

Mam wątpliwości , gdyż na opakowaniu mam napisane "with 1066/800MHz FSB"

 

Nie ukrywam, że wolałbym opcję numer 1 - czyli modernizacje :)

Edytowane przez maki1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, czytam i tak mi coraz bardziej po głowie chodzi żeby po prostu procka wymienić na C2D Q6600. Duża ilość cache 8mb, dobre OC i cztery rdzenie rozwiążą mój problem z Lightroomem. Tylko czy ten procek będzie działał na moim Abit AB9 PRO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc powinien działać. Wydajność na pewno się poprawi. W sumie tu wszystko zależy od zasobności Twojego portfela.

 

e:

jest jeszcze kwestia zasilacza. zakładam że masz jakieś markowe PSU 400-450W

Edytowane przez R4dziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam, czytam, czytam i tak mi coraz bardziej po głowie chodzi żeby po prostu procka wymienić na C2D Q6600. Duża ilość cache 8mb, dobre OC i cztery rdzenie rozwiążą mój problem z Lightroomem. Tylko czy ten procek będzie działał na moim Abit AB9 PRO?

 

W kategorii jakosc/cena uzywka Q6600 jest nie do pobicia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...