Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Miesiąc temu kupiłem w/w notebook. Niestety na każdej aplikacji 3d z wykorzystaniem karty GeForce występuje klatkowanie fps co 1,5s. Reinstalacja sterowników, systemu (win7 x64), update BIOSU nic nie pomogło. Oddałem sprzęt na serwis. Po kilkunastu dniach lap wraca, ale nie stwierdzono żadnej wady, a wdodatku pojawiło się piszczenie w środku i zagięta obudowa.... Wysyłam ponownie do serwisu. Konsultanci z pomocy technicznej cały czas coś krecą i sami nie wiedzą co chcą...

Znowu po kilkunastu dniach lap wraca z nietwierdzeniem wady.... Już nie wiem co mam robić....

 

Pomóżcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy gwarancja Door-To-Door nie zakłada przypadkiem, że to serwis płaci za kuriera w obie strony? Tzn może być tak, że Ty płacisz, ale oni zwracają.

 

Jak reklamowałem swego czasu coś tam w Apollo, to podali mi numer klienta i kurier przyjechał po sprzęt na ich rachunek.

 

Kupowałeś przez Sieć czy osobiście? Jeśli osobiście, to podjedź i pokaż panom palcem, co jest nie tak - może mają problemy ze wzrokiem.

 

Podobnie można by podjechać, jeśli do serwisu nie jest daleko. Ja byłbym w takim wypadku skory podjechać nawet te 100km, aby ich opierniczyć przy okazji.

 

Jest jeszcze opcja, że u siebie na biurku podłączasz jakieś urządzenie, które to powoduje. U nich nie ma urządzenia, nie ma problemu. Odłącz wszystko od laptopa (karty rozszerzeń, myszki itp). Upewnij się też, że w miejscu gdzie używasz laptopa, ma on wentylację od spodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopiłem lapa w Vobisie.

Płacę za kuriera jeżeli ponownie nie wykryją usterki.

Reinstalowałem świeżo system i niczego nie podłączałem. Problem występuje nadal...

Serwis jest na drugim końcu Polski...

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie odesłałem lapa do serwisu... W końcu po zainteresowaniu odpowiednich osób serwis oznajmił, że do wymiany będzie płyta główna. Oczywiście trzeba czekać na jej przyjście z Tajwanu... No nic... Ale jak to nie pomoże to ja się załamię... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie odesłałem lapa do serwisu... W końcu po zainteresowaniu odpowiednich osób serwis oznajmił, że do wymiany będzie płyta główna. Oczywiście trzeba czekać na jej przyjście z Tajwanu... No nic... Ale jak to nie pomoże to ja się załamię... :(

 

Trochę się uśmiałem czytając ten wątek i nawet się zarejestrowałem żeby odpowiedzieć -.-

Otóż mam tego samego laptopa Asus N71JV i ta seria ma zaimplementowaną technologię Nvidia Optimus, a problem o którym piszesz związany jest po prostu z przełączaniem rdzeni graficznych wykorzystywanych w tym przypadku przez programy do grafiki 3D. Efekt klatkowania to nie wada laptopa ale ustawień w sterownikach Nvidii! ;]

Domyślnie technologia Optimus ma włączać grafe GeForce 325M do renderowania obrazu gdy wykryje aplikację 3D, lub jeśli będzie ustawiony domyślny rdzeń graficzny w sterach NVidii na 325M lub gdy dodasz swoją aplikację na listę w sterach NVidii do obsługi przez GPU 325M.

Widać NVidia Optimus nie wykrywa/obsługuje poprawnie używanej przez Ciebie aplikacji 3D, więc wystarczy wskazać w sterach Nvidii:

-> Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia globalne -> Preferowany procesor graficzny (i tu wybrać) -> Procesor Nvidia o dużej wydajności

albo

-> Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia programu -> i dodać swoją aplikację do uruchamiania tylko na GeForce 325M

I PO PROBLEMIE, WIEM BO MIAŁEM PODOBNIE Z NIEKTÓRYMI APLIKACJAMI, lecz mi zajęło rozwiązanie problemu 10 minut ;-]

BTW. Sam laptop jest boski, a jako że ma 2 dyski myślę nad wymianką jednego na OCZ VERTEX 2 120GB.

 

Pozdr

Łukasz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam asusa tak jak w sygnaturce i muszę powiedzieć że nie miałem nigdy większych problemów z działaniem technologii optimus. No może po za problemem z wywalaniem przez punkbustera. Na szczęście ostatnie bety naprawiają problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się uśmiałem czytając ten wątek i nawet się zarejestrowałem żeby odpowiedzieć -.-

Otóż mam tego samego laptopa Asus N71JV i ta seria ma zaimplementowaną technologię Nvidia Optimus, a problem o którym piszesz związany jest po prostu z przełączaniem rdzeni graficznych wykorzystywanych w tym przypadku przez programy do grafiki 3D. Efekt klatkowania to nie wada laptopa ale ustawień w sterownikach Nvidii! ;]

Domyślnie technologia Optimus ma włączać grafe GeForce 325M do renderowania obrazu gdy wykryje aplikację 3D, lub jeśli będzie ustawiony domyślny rdzeń graficzny w sterach NVidii na 325M lub gdy dodasz swoją aplikację na listę w sterach NVidii do obsługi przez GPU 325M.

Widać NVidia Optimus nie wykrywa/obsługuje poprawnie używanej przez Ciebie aplikacji 3D, więc wystarczy wskazać w sterach Nvidii:

-> Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia globalne -> Preferowany procesor graficzny (i tu wybrać) -> Procesor Nvidia o dużej wydajności

albo

-> Ustawienia 3D -> Zarządzanie ustawieniami 3D -> Ustawienia programu -> i dodać swoją aplikację do uruchamiania tylko na GeForce 325M

I PO PROBLEMIE, WIEM BO MIAŁEM PODOBNIE Z NIEKTÓRYMI APLIKACJAMI, lecz mi zajęło rozwiązanie problemu 10 minut ;-]

BTW. Sam laptop jest boski, a jako że ma 2 dyski myślę nad wymianką jednego na OCZ VERTEX 2 120GB.

 

Pozdr

Łukasz

Przez przypadek natrafiłem na mój stary temat. Wątek zakładany był z innego konta, na które teraz nie mogę się zalogować. Nieważne. Tej odpowiedzi w owym czasie nie przeczytałem, bo w grudniu już temat ten mnie nie interesował. Jednak dla wszystkich zainteresowanych mogę odpowiedzieć, że autor cytowanego posta nie rozumiał problemu, bądź podał tylko błędne rozwiązanie. Doskonale wiedziałem, jak w tamtym laptopie przełącza się karty i na czym to polega. I tak jak napisałem 7 lat temu. Na grafice GeForce co 1,5 była regularna ścinka, tak jakby gubił klatkę. Poza tym czasem np. animacja przesuwała się płynnie, ale co z tego, skoro co 1,5 s była czkawka. I nie tylko ja miałem taki problem, więc nic sobie nie uroiłem. Z reklamacją miałem dużo zachodu, ale w końcu wymieniłem na inny model, gdzie ten problem nie występował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...