Skocz do zawartości
CrazzyIwan

Blue screen win7 x64

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy, czytałem już wiele tematów tutaj, może ktoś z ekspertów mi pomoże albo naprowadzi co jeszcze mogę sprawdzić w komputerze.

 

Moja konfiguracja:

Windows 7 64bit HomePremiumC2D quad Q6600 (temp. w normach 36°C spocz, >57°C ORTHOS stress, po zmianie procesora zaczął się problem, wcześniej miałem E2180)Godram 2GB 800MHz 1 kość (sprawdzona memtest 4.00 - ok)SAMSUNG HD502HI (hd tune wszystko ok)WDC WD5001AALS-00L3B2 (hd tune wszystko ok)gigabyte GF 9600GSO 386MB (sprawdzony w GPU-Z.0.4.3, stery nowe, ale nie najnowsze, ze strony nvidia)płyta gigabyte 946gm-s2 (najnowszy bios)zasilacz modecom carbon 530W (napięcia pod obciążeniem w normach 12V-12.23V)COOLER MASTER Hyper TX3

Ale... wywala mi blue screena co jakiś czas, pod obciążeniem i przy przeglądaniu stron firefox, towarzyszy temu zacinający się w kółko dźwięk przez ok. 3-4 sekundy. Wczoraj obciążyłem kompa irfan view x4 i konwersję zdjęć (100% 4x2.4GHz), po 1h wywalił BS, tym razem wywaliło mi błąd nvlddmkm.sys, czyli jednak GPU w moim przypadku ? Karta do wymiany ? proszę o radę znawcy.

 

Pozostałe blue screeny

1.BugCheck 1E, {ffffffffc0000005, fffff80002ba790d, 0, ffffffffffffffff}Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+1a490d )2.BugCheck 3B, {c0000005, fffff8000301713c, fffff880089610c0, 0}*** WARNING: Unable to verify timestamp for hal.dll*** ERROR: Module load completed but symbols could not be loaded for hal.dll***** Kernel symbols are WRONG. Please fix symbols to do analysis.Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+7e8ed )3.BugCheck 1E, {0, 0, 0, 0}Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+705d0 )4.BugCheck 1A, {41284, fffff900c3d23001, 1bdb, fffff90000812000}Probably caused by : ntoskrnl.exe ( nt+70600 )Wywala też błąd - DEFAULT_BUCKET_ID: VISTA_DRIVER_FAULT
Cały kod - Wklejka #355377 | Wklej.org

 

Moje pytania.

1. Czy reinstalacja win7 po zmianie procesora na 4 rdzeniowy może pomóc ?

2. Do karty muzycznej Xonar DS mam zainstalowane stery od C-Media Oxygen HD Audio Device [NoDB] które lepiej działają niż oryginalne to raczej nie powinno być przyczyną błędów? Jak jest niebieska ramka i gra muzyka to słychać jak zacina się w kółko przez około 3 sekundy, potem reset. Wątpię no ale piszę o tym.

3. w jednym z debbugów wywaliło błąd hal.dll spotkał się ktoś z Was z tym?

Edytowane przez CrazzyIwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź:)

Tak, dziś zainstalowałem najnowsze stery z nvidia.com seria 9x, zrobiłem to trochę na odwal, bo starych nie usunąłem, porostu zainstalowały się nowe.

Rozkręciłem dziś kompa na części pierwsze, wymieniłem przewody sata od dwóch dysków na nowe, dodatkowo podłączyłem dyski do innych gniazd sata. Radiator od procesora docisłem temp. spadła o 3°C. Podłączyłem kość ram do drugiego slotu pamięci, pozbyłem się całego kurzu. Co jeszcze mogę zrobić, mam zintegrowaną grafikę ale... ten intel to pamiętam, że nie dawał rady więc chyba bez sensu zawracać sobie nim głowę do dalszego testowania.

Edytowane przez CrazzyIwan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ja dodam od siebie ze blue screen z nv cos tam nie koniecznie oznacza ze winna jest grafa dajmy na to u mnie jak przekrece proca, tak ze sie win jeszcze zaladuje czyli np 3850 Mhz przy napieciu jakiego uzywam na codzien przy 3700 to wlasnie wywala najczesciej bsoda z nv4disp. 7 jest bardziej czuly na niestabilnosc - nawet przy nic nie robieniu i dajmy na to te moje 3850, to na XP nie obciazajac zbytnio kompa moge siedzec sobie na necie, sluchac mp3 i nic sie nie dzieje, dopiero przy wiekszym obciazeniu jest zonk np gta4/orthos i bach, a na 7 przy takich taktach/napieciu dostawalem bsoda nawet przy samym winampie(wygladalo to podobnie jak u ciebie jesli idzie o dzwiek jak cos gralo). 

 

Masz integre to sproboj, zobaczysz co sie  bedzie z kompem dzialo pod obciazeniem - np orthos, jesli idzie o granie to wiadomo ze na tym intelu prawie nic nie pojdzie. 

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...