Skocz do zawartości
Avro

Problem z kompem

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż dzisiaj podczas normalnego użytkowania PC monitor zgasł. Zresetowałem komp. ale to nic nie dało. Monitor pozostaje nie aktywny. Komputer pika 3 razy. Po wyjęciu karty graf. pika 10 razy. ( mam bios AMI)

Przy wyjmowaniu pamięci były ciągłe piknięcia. Wyjmowałem baterie biosu i wkładałem z powrotem ale to nic nie daje.

 

Dam tutaj link do pliku mp3 z pikaniem MEGAUPLOAD - The leading online storage and file delivery service

 

 

Mój komp to

AMD Athlon (barton) 3000+

GeForce 4200 ti

512 mb ddr Kingstone

256 mb ddr (Monel?)

 

Zasilacz Dobry, za 90 zł ale nie pamiętam nazwy.

Edytowane przez Avro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie pamiętam nazwy.

Ale lepiej będzie jak sobie przypomnisz. 90 zł to akurat kwota którą trzeba dać za badziewie udające zasilacz. Jeśli nie przypomnisz sobie to otwórz skrzynię i odczytaj model / markę / moc zasilacza. Gdy buda będzie już otwarta, odczytaj model płyty głównej, pozwoli to ocenić jak zasilacz został dobrany do płyty.

 

Spróbuj uruchomić komputer z jedną kością pamięci, z każdą z kości z osobna w różnych slotach. Odłącz też dyski, napędy ewentualne karty rozszerzeń na pci.

 

Kondensatory na mobo rozumiem, że sprawdziłeś, są całe, nie wylane?

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale lepiej będzie jak sobie przypomnisz. 90 zł to akurat kwota którą trzeba dać za badziewie udające zasilacz. Jeśli nie przypomnisz sobie to otwórz skrzynię i odczytaj model / markę / moc zasilacza. Gdy buda będzie już otwarta, odczytaj model płyty głównej, pozwoli to ocenić jak zasilacz został dobrany do płyty.

 

Spróbuj uruchomić komputer z jedną kością pamięci, z każdą z kości z osobna w różnych slotach. Odłącz też dyski, napędy ewentualne karty rozszerzeń na pci.

 

Kondensatory na mobo rozumiem, że sprawdziłeś, są całe, nie wylane?

 

J.W.

Ja obstawiałym także kondensatory. Zwłaszcza po ostatnich upałach, mogły powiedzić papa. Sprawdź...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na starcie z całym sprzętem masz 3 piknięcia, to możliwe są 3 scenariusze - wg prawdopodobieństwa wystąpienia:

1. Padła grafika. Podłącz inną.

2. Padła płyta główna (port AGP/PCIE czy co tam masz). Odpal kartę zintegrowaną (jeśli masz) lub na PCI.

3. Padł zasilacz. Mało prawdopodobne - raczej powinien być czarny ekran bez sygnałów lub z pojedynczym sygnałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...