Skocz do zawartości
scroll

Zestawy komputerowe w PHP

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jestem w trakcie pisania serwisu do składania zestawów komputerowych. Chciałbym żebyście potestowali to co napisałem do tej pory. Jest to dopiero początek i jeszcze jest dużo w planach ale chciałem sprawdzić co jeszcze muszę poprawić. Jeżeli macie czas to twórzcie konta, zestawy i prosiłbym o zgłoszenia błędów jeżeli takowe wystąpią oraz sugestii co przydałoby się dodać.

Link: Zestawy komputerowe w PHP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to jakiś przykozaczony serwis z wyborem sprzętu w zależności od platformy, slotów, mocy, etc. Takie gdzie zaznaczam sobie np. AMD, a mobo pojawiają mi się same (podobnie reszta- ram, kompatybilne chłodzenie, etc). Tymczasem moim oczom ukazuje się formularzyk, gdzie wszystko trzeba ręcznie wpisać... hmm.. jaki jest sens takiego rozwiązania, oprócz zapychania bazy?

 

 

Działa sprawnie, chociaż nie ma wiele do testowania, a niektóre rozwiązania mnie nieco dziwią.

Co IMO do zmiany:

- <label for=''> by się przydało przy checkboxach z wyborem pól, nie trzeba by wcelowywać w konkretny checkbox, wystarczyłoby kliknięcie na tekście.

- Poza tym nie działa "pokaż zestaw" - biała strona. Tekst "Menu" przy każdym zestawie na liście- imo do usunięcia na razie.

 

Rejestracja działa, logowanie działa. Denerwuje przekierowywanie po ~2 sekundach od zalogowania/wylogowania. Po co to? Komunikat "jesteś już zalogowany" po ponownym otwarciu strony i przekierowanie do "głównej" jest trochę nietypowym rozwiązaniem. Jeżeli jestem zalogowany, to chciałbym od razu widzieć prawidłową zawartość, a nie wiadomość, która zniknie, zanim ktoś wolniej czytający zauważy, co tam jest napisane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że to jakiś przykozaczony serwis z wyborem sprzętu w zależności od platformy, slotów, mocy, etc. Takie gdzie zaznaczam sobie np. AMD, a mobo pojawiają mi się same (podobnie reszta- ram, kompatybilne chłodzenie, etc). Tymczasem moim oczom ukazuje się formularzyk, gdzie wszystko trzeba ręcznie wpisać... hmm.. jaki jest sens takiego rozwiązania, oprócz zapychania bazy?

Tak jak napisałem to jest dopiero początek. Checkboxy znikną niedługo i zostanie dodany dynamiczny formularz.

 

Myślałem, że to jakiś przykozaczony serwis z wyborem sprzętu w zależności od platformy, slotów, mocy, etc.

Myślę nad takim rozwiązaniem, ale chodzi mi bardziej o to, że te zestawy będą tak jakby gotowe do kupienia, bo będzie nazwa, cena i link. Tak samo dodawanie zostanie zmienione na takie, że tylko podajemy linka, a skrypt wydobędzie odpowiednie informacje czyli nazwę i cenę np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dosyć ładnie pod względem graficznym, prosto i oszczędnie a wygląda nienajgorzej.

Linki na górze kiepsko działają. Jeżeli nawet kreska u góry ma się pojawiać tylko po najechaniu, napis powinien pozostawać w tym samym miejscu - a "pływa".

Czy trzeba w zestawie podać linki do wszystkich komponentów? Jeżeli tak, to niby czemu? Jeżeli nie, to coś mi się popsuło bo wpisałem wszystkie wybrane komponenty i ceny ale link tylko jeden i wyskoczyła informacja że nie wypełniłem wszystkiego. I tu kolejny babol - mignęło to info i wróciłem do strony wybierania komponentów. Wszystko co wpisałem wcześniej poszło się ***? Oj!

 

PS. To jest jakiś projekt zaliczeniowy?

Edytowane przez borsuczy_król

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyskoczyła informacja że nie wypełniłem wszystkiego. I tu kolejny babol - mignęło to info i wróciłem do strony wybierania komponentów. Wszystko co wpisałem wcześniej poszło się ***? Oj!

Dlatego niedługo dodam do tego JS, aby właśnie do takich sytuacji nie dochodziło.

 

PS. To jest jakiś projekt zaliczeniowy?

Nie. Mam teraz dużo wolnego czasu, więc wykorzystuję to do nauki PHP. Poza tym kiedyś potrzebowałem coś takiego i wymyśliłem, że sam spróbuję takie coś napisać. Edytowane przez scroll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...