Skocz do zawartości
misieeq

MSI U 130 vs Asus Eee PC 100 1005P

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie waham się nad wyborem netbooka. W grę wchodzą chyba dwaj najwięksi faworyci w moim pułapie finansowym a więc ~1000zł. Znalazłem oba modele właśnie w takiej cenie na allegro

NOWY CZARNY NETBOOK MSI U130 1GB 160GB 1,66gHz GDA (1088110200) - Aukcje internetowe Allegro

Asus Eee PC 1005P kupuj najtaniej w hurtowni PC ! (1094212615) - Aukcje internetowe Allegro

 

Moim zdaniem na pierwszy rzut oka nie różnią się niczym pod względem specyfikacji technicznej, ale mogę się mylić i proszę bardziej obeznane osoby, aby w razie potrzeby mnie poprawiły.

Z opinii znajomych (jeden z nich ma wspomniane MSI) wywnioskowałem, że to właśnie ich maszyna jest lepsza pod względem wykonania oraz rozłożenia ciężaru netbooka i polecają właśnie ten model - mogę jeszcze dodać, że drugi kumpel posiada netka ze stajni Asusa, a konkretniej 1005HA i także przyznał, że lepszym wyborem będzie MSI.

 

Jednakże dla mnie dwie opinie to trochę mało i proszę was o inne uwagi i spostrzeżenia, najchętniej od użytkowników tych modeli. Co lepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Ausa - mialem MSI w reku - wykonaie to jakies nieporozumienie - jakosc materialow to porazka, wycieraja sie szybko wszelkie nadruki i tuchpad rowniez.Do tego szybko siadaja zawiasy.

Mam 2 asusy 901 i 1001 - nie moge narzekac, dobre materialy, porzadnie wszystko poskladane, super czas na beterii.

jak chcesz zerknij tutaj

i tu
- zrobilem 2 filmiki - nic szczegolnego, drugi filmik za cimneo wyszedl, ale da Ci jako takei pojecie o Asusie.

Na prawde polecam, nawet Dell nie ma szans co do jakosci wykonaia.

Bateria w 901 styka na 6h w 1001 na jakies 7-8h

 

Nie wiem dlaczego polecaja Ci MSI -0 to na prawde straszne gow... jest.

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak. Kumpel który ma Asusa narzeka trochę na niego - przeszkadzają mu trzeszczące przyciski LPM i PPM w touchpadzie, ogólnie mówi, że dla niego lepszy touchpad jest w MSI. Chwali też U130 za wyważenie, bo Asus ze względu na umiejscowienie baterii jest dużo cięższy w okolicach zawiasu przez co jest trochę wywrotny.

 

Widzę, że spotykam się ze skrajnymi opiniami - poczekam na więcej - może jeszcze coś się znajdzie :)

 

Jak ma się sprawa dokładania Ramu w tych modelach?

 

Powiedzcie mi jeszcze, czy produkty na tych dwóch aukcjach są kompletnymi zestawami? Do MSI nie dorzucają czasem ich firmowych pokrowców?

Edytowane przez misieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne,ze asus jest ciezszy, to z dwoch powodow:

Pierwszy to bateria - ale zauwaz ile czasu on na tej baterii pracuje - MSI 3 razy krocej ;) dlatego taka ciezka (BTW lzejszy od Della), a po drugie jakosc plastikow lepsza co tez przeklada sie na wage netbooka.Co do wywracania i stabilnosci - nie wiem co trzeba zrobuic,z eby sie ten netbook wywrocil.Nie wiem moze za krotko mam 1001 zeby trzeszczal mi touchpad - jak na razie wszystko ok.Mam od ponad roku 901 i nic sie z nim nie dzieje, fakt, ze 901 jest lepiej wykonana.W MSI gwarantuje Ci ,ze za jakis czas touchpad sie doslownie powyciera - nieciekawie to wyglada ;)

Poczekaj na innych, ja wiem tylko jedno MSI do netbookow i notebookow nie powino sie tykac, bo fuszerke odwalaja ;)

Edytowane przez Blackwhite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zrozumiałeś o co mi chodzi z tą wywrotnością - otóż przy szerszym otworzeniu zawiasu ekranu, Eee lubi się trochę gibać do tyłu. Tak przynajmniej pokazywał mi kumpel. A ile masz już 1001? Jego dokładna nazwa to 1001HA, tak?

Nie to, że jestem sceptycznie nastawiony do tej marki, ale po prostu w tym momencie naprawdę nie wiem co kupić. Pójdę dzisiaj na miasto i jeżeli będzie okazja to spróbuję zmacać jeszcze raz oba modele.

Może znajdzie się jakiś użytkownik i jednego i drugiego sprzętu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1001p - widze,ze nie ogladales filmiku ;) mam go niedawno bo jakies kilka tygodni.

dokladnie sam porownaj obydwa netbooki - niech w sklepie dadza Ci je obejrzec i porownaj.

 

OK chyba jednak biorę Asusa - gość od MSI daje tylko 3 komorową baterię więc chyba podziękuje.

 

Powiedzcie mi tylko, na czym polegają różnice między modelem 1005P a dajmy na to 1001P?

 

EDIT:

 

Dobra, temat do zamknięcia. Znalazłem 1000P o 100zł droższy, ale za to 2GB Ram i dysk 250 ;)

 

Pozdrawiam i dzięki za sugestie.

Edytowane przez misieeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałbym pytanko, również rozważam kupno netbooka, ale mam pytanie czy na takim sprzęcie pójdzie w miarę komfortowo pracować na visual studio 2010, sql server, do tego jakis serwer apache, eclipse itd.

 

Nie mówię że wszystko ma pracować jednocześnie...

 

Ostatnio dużo wyjeżdżam i potrzebuje czegoś taniego i nie za dużego co na baterii troszkę czasu popracuje.

 

W domu pracuje na stacjonarce, lapka potrzebuje od czasu do czasu więc nie chcę kupować nic drogiego, taki Eeepc za 1000zł wystarczy dla moich potrzeb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...