Skocz do zawartości
Esper

Wentylator 70x70x15 5V 0.1A x2

Rekomendowane odpowiedzi

Z dnia na dzień robi się cieplej, a moja podstawka chłodząca do laptopa chyba powoli zaczyna przypominać o sobie. Wiatraki muszą nieco popracować by przestały zgrzytać. Postanowiłem je wymienić na coś nowego i wydajniejszego. Ale z tabliczki na podstawce wyczytałem parametry zasilania jak w temacie, a w sklepach z wiatrakami danego wymiaru podają 2x większy pobór mocy.

 

Możecie coś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 2 wentylatory podpięte pod 1 port USB to maksymalne natężenie dla obu wentyli nie może przekraczać 0,5A przy napięciu 5V.

Czyli bez problemu możesz wymienić te wentylatory co masz na inne o parametrach technicznych 5V 0,25A (lub mniej).

 

Co do przykładów wentyli podam później bo teraz nie mam czasu żeby szukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, tylko że wśród nich nie ma ani jednego 70x70

 

70tki na coolingu znalazłem tylko takie

 

Cooling.pl : SilentiumPC Zephyr 70 - 17,7 dBA [sPC013] - 12.90PLN

Cooling.pl : Fander Roxo Ultra Silent 70mm [FD015] - 12.90PLN

 

Wentylatory które mają poniżej 2000 obr/min przy 12V zasilone z 5V będą się bardzo słabo kręcić / wiać.

 

Możesz kupić też coś takiego WENTYLATOR Z RADIATOREM AMD AM2 939 940 754 BOX (1092610027) - Aukcje internetowe Allegro i wykorzystać same wentylatory. Ewentualnie szukaj dowolnego wentylatora 70mm na 12V byle miały duże obroty przy 12V, najlepiej ok 3500obr/min. Prądem się nie przejmuj, nawet jak będzie miał 0,3A przy 12V to zasilony 5V pobierze poniżej 0,25A.

 

To weź 80mm i przy pomocy pasków zaciskowych zamontujesz do podstawki chłodzącej.

 

Najlepiej to wyrzynarka i wyciąć otwór w biurku i wpakować wentylator pokojowy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...