Skocz do zawartości
EnDurion

Svchost.exe 100% CPU

Rekomendowane odpowiedzi

Proces svchost.exe średnio co 2min 30sec używa procesor w 100%. Przy używaniu programów typu Firefox, Photoshop nie jest to zazwyczaj odczuwalne, ale problem zaczyna się w grach np. GTA SA czy Diablo II. Gra na jakieś 5 sekund ,,zamiera" podczas 100% aktywności svchost.exe po czym działa normalnie przez te 2,5 minuty i tak w kółko puki nie wyłączę odpowiedniego procesu, gdyż w menedżerze zadań mam kilka procesów o tej samej nazwie, ale potrafię zlokalizować ten właściwy. Jednak po każdym ponownym uruchomieiu systemu problem powraca. Macie na to jakieś rady? Proszę o pomoc.:wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Antywirus to Avast!

W Google już szukałem, i nie znalazłem. Już wcześniej miałem wyłączone aktualizacje automatyczne. Dla pewności włączyłem je, zrestartowałem komputer, wyłączyłem aktualizacje, ponowny restart. Bez skutku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz włączone przywracanie systemu, to przywróć system do dnia, gdy problem nie występował.

 

Pobierz program Process Explorer (klik), znajdź pożerający procesor proces, daj prawy myszy i [Properties], następnie zakładka [Threads] i zrób screena (Alt+PrintScreen) wtedy, gdy widać jaki wątek powoduje obciążenie. Napisz też, do jakiej usługi (lub usług) przypisany jest proces - zakładka [services].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa.

 

Możesz spróbować zrobić tak: Start->Uruchom:

ipconfig /flushdns

Może to być wina pobranej ostatnio łatki od MS, źle działającej przeglądarki/wtyczki, programu antywirusowego/firewalla lub robactwa.

 

Poproszę log z HijackThis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Start > Uruchom > ipconfig /flushdns

Fuksem udało mi się złapać napisy w oknie Print Screen'em bo po wciśnięciu OK okienko wyskakuje na pół sekundy puste, po tym czasie przez ułamek sekundy okienko wyświetla taką zawartość i wyłącza się (załącznik)

 

Log z HiJackThis:

 

Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.2

Scan saved at 14:29:17, on 2010-07-02

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Boot mode: Normal

 

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

C:\Program Files\Cyberlink\Shared files\RichVideo.exe

D:\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

D:\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

D:\Vista Inspirat 2\UberIcon\UberIcon Manager.exe

D:\Rainlendar2\Rainlendar2.exe

D:\ClocX\ClocX.exe

D:\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe

D:\Stickies 7.0b\stickies.exe

D:\Vista Inspirat 2\YzShadow\YzShadow.exe

C:\WINDOWS\system32\wbem\wmiapsrv.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\plugin-container.exe

D:\HiJackthis\HijackThis.exe

 

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Page_URL = Forex Finance Trading - The most comprehensive Forex information site

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Default_Search_URL = Forex Finance Trading - The most comprehensive Forex information site

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Search Page = Forex Finance Trading - The most comprehensive Forex information site

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = Forex Finance Trading - The most comprehensive Forex information site

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings,ProxyOverride = plimus.com,www.plimus.com,regnow.com,www.regnow.com,

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: AcroIEHelperStub - {18DF081C-E8AD-4283-A596-FA578C2EBDC3} - C:\Program Files\Common Files\Adobe\Acrobat\ActiveX\AcroIEHelperShim.dll

O2 - BHO: Java Plug-In 2 SSV Helper - {DBC80044-A445-435b-BC74-9C25C1C588A9} - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jp2ssv.dll

O2 - BHO: JQSIEStartDetectorImpl - {E7E6F031-17CE-4C07-BC86-EABFE594F69C} - C:\Program Files\Java\jre6\lib\deploy\jqs\ie\jqs_plugin.dll

O2 - BHO: IEPluginBHO - {F5CC7F02-6F4E-4462-B5B1-394A57FD3E0D} - C:\Documents and Settings\Adminn\Dane aplikacji\Nowe Gadu-Gadu\_userdata\ggbho.1.dll

O2 - BHO: TBBho Class - {F8EA6827-1B82-494a-ACAC-A582A714DCA8} - (no file)

O3 - Toolbar: (no name) - {C3CD744D-2FAE-4640-8297-16B5DA423104} - (no file)

O4 - HKLM\..\Run: [Cmaudio] RunDll32 cmicnfg.cpl,CMICtrlWnd

O4 - HKLM\..\Run: [avast!] C:\PROGRA~1\ALWILS~1\Avast4\ashDisp.exe

O4 - HKLM\..\Run: [NvMediaCenter] RunDLL32.exe NvMCTray.dll,NvTaskbarInit

O4 - HKLM\..\Run: [HP Software Update] D:\HP\HP Software Update\HPWuSchd2.exe

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe Reader Speed Launcher] "C:\Program Files\Adobe\Reader 9.0\Reader\Reader_sl.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [Adobe ARM] "C:\Program Files\Common Files\Adobe\ARM\1.0\AdobeARM.exe"

O4 - HKLM\..\Run: [NvCplDaemon] RUNDLL32.EXE C:\WINDOWS\system32\NvCpl.dll,NvStartup

O4 - HKCU\..\Run: [uberIcon] "D:\Vista Inspirat 2\UberIcon\UberIcon Manager.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [Rainlendar2] D:\Rainlendar2\Rainlendar2.exe

O4 - HKCU\..\Run: [ClocX] D:\ClocX\ClocX.exe

O4 - HKUS\S-1-5-19\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA LOKALNA')

O4 - HKUS\S-1-5-20\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\CTFMON.EXE (User 'USŁUGA SIECIOWA')

O4 - S-1-5-18 Startup: RocketDock.lnk = D:\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe (User 'SYSTEM')

O4 - S-1-5-18 Startup: Stickies.lnk = D:\Stickies 7.0b\stickies.exe (User 'SYSTEM')

O4 - S-1-5-18 Startup: TransBar.lnk = D:\Vista Inspirat 2\TransBar\TransBar.exe (User 'SYSTEM')

O4 - S-1-5-18 Startup: UberIcon.lnk = D:\Vista Inspirat 2\UberIcon\UberIcon Manager.exe (User 'SYSTEM')

O4 - S-1-5-18 Startup: Y'z Shadow.lnk = D:\Vista Inspirat 2\YzShadow\YzShadow.exe (User 'SYSTEM')

O4 - .DEFAULT Startup: RocketDock.lnk = D:\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe (User 'Default user')

O4 - .DEFAULT Startup: Stickies.lnk = D:\Stickies 7.0b\stickies.exe (User 'Default user')

O4 - .DEFAULT Startup: TransBar.lnk = D:\Vista Inspirat 2\TransBar\TransBar.exe (User 'Default user')

O4 - .DEFAULT Startup: UberIcon.lnk = D:\Vista Inspirat 2\UberIcon\UberIcon Manager.exe (User 'Default user')

O4 - .DEFAULT Startup: Y'z Shadow.lnk = D:\Vista Inspirat 2\YzShadow\YzShadow.exe (User 'Default user')

O4 - Startup: RocketDock.lnk = D:\Vista Inspirat 2\RocketDock\RocketDock.exe

O4 - Startup: Stickies.lnk = D:\Stickies 7.0b\stickies.exe

O4 - Startup: TransBar.lnk = D:\Vista Inspirat 2\TransBar\TransBar.exe

O4 - Startup: UberIcon.lnk = D:\Vista Inspirat 2\UberIcon\UberIcon Manager.exe

O4 - Startup: Y'z Shadow.lnk = D:\Vista Inspirat 2\YzShadow\YzShadow.exe

O6 - HKCU\Software\Policies\Microsoft\Internet Explorer\Control Panel present

O16 - DPF: {68282C51-9459-467B-95BF-3C0E89627E55} (MksSkanerOnline Class) - http://www.mks.com.pl/skaner/SkanerOnline.cab

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{5205CC0A-BF9D-4411-92FB-EC0A92302851}: NameServer = 208.67.222.222,208.67.222.220

O17 - HKLM\System\CS1\Services\Tcpip\..\{5205CC0A-BF9D-4411-92FB-EC0A92302851}: NameServer = 208.67.222.222,208.67.222.220

O17 - HKLM\System\CS2\Services\Tcpip\..\{5205CC0A-BF9D-4411-92FB-EC0A92302851}: NameServer = 208.67.222.222,208.67.222.220

O23 - Service: avast! iAVS4 Control Service (aswUpdSv) - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\aswUpdSv.exe

O23 - Service: avast! Antivirus - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashServ.exe

O23 - Service: avast! Mail Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashMaiSv.exe

O23 - Service: avast! Web Scanner - ALWIL Software - C:\Program Files\Alwil Software\Avast4\ashWebSv.exe

O23 - Service: Firebird Server - MAGIX Instance (FirebirdServerMAGIXInstance) - MAGIX® - D:\Common\Database\bin\fbserver.exe

O23 - Service: Java Quick Starter (JavaQuickStarterService) - Sun Microsystems, Inc. - C:\Program Files\Java\jre6\bin\jqs.exe

O23 - Service: NVIDIA Display Driver Service (NVSvc) - NVIDIA Corporation - C:\WINDOWS\system32\nvsvc32.exe

O23 - Service: Pml Driver HPZ12 - HP - C:\WINDOWS\system32\HPZipm12.exe

O23 - Service: Cyberlink RichVideo Service(CRVS) (RichVideo) - Unknown owner - C:\Program Files\Cyberlink\Shared files\RichVideo.exe

O23 - Service: StarWind AE Service (StarWindServiceAE) - Rocket Division Software - D:\Alcohol 120\StarWind\StarWindServiceAE.exe

O23 - Service: TuneUp Drive Defrag Service (TuneUp.Defrag) - TuneUp Software GmbH - C:\WINDOWS\System32\TuneUpDefragService.exe

 

--

End of file - 6937 bytes

ipconfig.bmp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być wina Nero, jeśli taki program masz :) Też miałem jakieś dwa lata temu podobny problem, z tym że proces się włączał i praktycznie cały czas zostawał włączony czyt. cały czas miałem użycie procka 100%. Po odinstalowaniu nero problem zniknął.

 

Poza tym GG też potrafi "dać w dupę" i nieraz mojego Athlona 1,8GHz potrafiło przeciążyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na problem z DNS. Sprobuj tak: Start -> Uruchom -> services.msc -> ENTER -> na liscie znajdz Klient DNS (lub DNS Client) i zrestartuj usluge. Sprawdz jak sie zachowa.

 

Na przyszlosc zeby ipconfig tak sybko nie zniknal to zrob tak:

Start -> Uruchom -> cmd -> ENTER -> i dopiero teraz komenda

lub

Start -> Uruchom -> cmd /k + reszta komendy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrestartowałem usługę, nic szczególnego się nie działo. Dalej żre po 100%:unsure:

Jak narazie radzę sobie z tym problemem w taki sposób, że Process Explorerem wyłączam odpowiedni svchost.exe, ale nie będę przecież robił tego w nieskończoność:lol2:

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to prawda:

 

"Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)"

 

to nie wykonałeś nawet pierwszego kroku w celu rozwiązania problemu.

 

Pierwsze co się robi w przypadku pojawienia się problemu to aktualizacja oprogramowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj próbowałem zainstalować SP3 ale po zakończeniu wyodrębniania plików przez instalator pokazał się błąd (załącznik) po czym instalacja zostaje przerwana.

 

Od niedawna na liście moich procesów zagościł mrpky.exe, który - jak wynika z tej strony: http://www.latest-virus.com/mrpky-exe-2297 jest wirusem. Na starcie systemu zżera 100% przez 2 minuty po czym znika z listy procesów. Poza tym na raz włączonych mam 7 procesów svchost.exe. Coś złego dzieje się ostatnio z tym kompem...

post-182040-071530100 1278269182_thumb.png

Edytowane przez EnDurion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po rozpoczęciu skanowania zobaczyłem, że będzie to trochę trwało, więc wyłączyłem monitor i przyszedłem za 20 minut. Włączam monitor, patrzę, a tu żadnej informacji, no to odpalam SP3 i dalej to samo.:huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaw system od nowa - najszybsze wyjście. Szkoda się bawić.

 

Wersja dłuższa zakłada wywalenie dziwnych programów wraz antywirusem. Puszczeniem Avira Rescue CD i usunięcie wszystkiego co znajdzie, przywrócenie usuniętych plików systemowych (zapewne poleci kernel32.dll bez którego system raczej nie wstanie) i na koniec instalacja SP3. Dużo roboty i mała szansa na sukces.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc przyjmijmy, że w zasadzie postawiłem od nowa system.

W praktyce jednak tego nie zrobię (przynajmniej w najbliższym czasie), ponieważ w tym miesiącu powinienem mieć nowy komputer, więc na razie zostawię to tak, jak jest.

Dzięki wszystkim za pomoc, pozdrawiam.:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...