Skocz do zawartości
Bushwacker

E8335/T9800 przegrzewa się pod LINX'em

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zmieniłem procka w G51VX-RX05 z P7350 na E8335(SLGEB) będący macowskim odpowiednikiem T9800.

Podczas normalnej pracy i grania procek nagrzewa się max do 70*C ale jak włączę jakikolwiek program testujący LINX, OCCT czy IBT to dochodzi do 90*C i wyłączam bo pewnie poszłaby jeszcze wyżej.

Pasta IC Diamond, radiatory czyste. Zmienić pastę na LiquidPro?

Jakie są opcje zbicia temperatury poza wymianą procka? :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cekin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym softem tak jest, nawet intel wypościł jakiś program do gotowania procka. U mnie w stacjonarnym nigdy nie widziałem temp. powyżej 75 stopni. Podczas testowania pod tym programikiem wywaliło mi około 95. :P a wynika to z tego, że różne aplikacje obciążąją proca w różny sposób, a np. LINX wyciska siódme poty. Generalnie w programach, niebędących testerami stabilności procka, nie zobaczysz temperatury powyżej 70-80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak mówisz, nawet w grach nie wychodzi poza 70C a Linx go gotuje.

Kiedyś miałem i5-750@4ghz 1,32v+TRUE i ciężko było osiągnąć 75C nawet Linxem B-)

 

Więc olać temat i zostawić, ewentualnie pomyśleć nad zmianą pasty czy zmienić na P8700 bo też mam takiego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...