Skocz do zawartości
qhash

Software do tworzenia obrazów dysków wspierający RAID

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie. Poszukuje softu zdolnego do tworzenia obrazów partycji oraz do ich przywracania przy użyciu dedykowanej bootowalnej płytki, ale takiego, który może pracować na dyskach spiętych w macierz RAID przy użyciu standardowych kontrolerów zintegrowanych na płycie głównej.

 

Norton Ghost ( a przynajmniej ostatnia wersja jaką miałem) nie widzi dysków w RAID, podobnie Clone Drive.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Jak w temacie. Poszukuje softu zdolnego do tworzenia obrazów partycji oraz do ich przywracania przy użyciu dedykowanej bootowalnej płytki, ale takiego, który może pracować na dyskach spiętych w macierz RAID przy użyciu standardowych kontrolerów zintegrowanych na płycie głównej.

 

Norton Ghost ( a przynajmniej ostatnia wersja jaką miałem) nie widzi dysków w RAID, podobnie Clone Drive.

 

1. BootIt_NG -> wypala płytkę w locie, niestety nie jest bootowalna (jest za to wersja BootIt_NG w ISO - można pokombinować). Lepszy od ghosta i innych badziewi.

2. Linux -> zrobisz obraz czego tylko chcesz, w jakiej chcesz formie i na dowolnym nośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ale ja Ghostem zawsze robiłem obrazy macierzy i nie było żadnych problemów. Wspomniany Acronis jest super szybki w tym!

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość pkomp

która wersją ghosta?ja zrezygnowałem jak weszły sata bo nie obsługiwał - acronis kozaczek i z pena startuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nawet czy do Arconisa nie można dodać sterowników do raida ... Ogólnie program jest bardzo dobry :)

Jeśli chodzi o Ghosta to jego wczesne wersje nie miały problemu z sata dopiero później niby to wyłączyli żeby później ściągnąć kasę za nową wersje programu z obsługą saty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam paragona, ktory oparty jest o winpe i dlatego mozna do niego zaladowac stery do dowolnego raida obslugiwanego przez windows.

nie jest to jakas dziwna obsluga przez przerwanie int 13h (taki bardzo wolny "tryb kompatybilnosci"), dziala to wtedy tak samo wydajnie jak spod odpalonego systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...