Skocz do zawartości
Krajesu

Problem z kartą sieciową zintegrowaną

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, spotkałem się z dziwnym kłopotem.

 

Wczoraj wieczorem padł nam wszystkim internet (provider JMDI.pl)

 

Dzisiaj rano myśląc ze jest to chwilowa awaria, właczylem komputer i net dalej nie dzialal, wlaczylem komputery wspolokatorow i dziala.

 

Na routerze wszystko było widoczne (nasze mac adresy)

 

Mialem stara karte sieciowa ktora byla podlaczona do komputera, przelaczylem wtyczki i zaskoczył.

 

Czy jest to problem z moją kartą sieciową od strony mechanicznej ? W sensie czy cos moglo sie uszkodzic ?

 

Win7, jak podlaczam sie przez zintegrowana, w powiadomieniu jest napisane, ze "siec jest niezidentyfikowana".

 

Jakies sugestie co to moze byc ? Wolalbym wszystko miec podlaczone do zintegrowanej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co to znaczy "na sztywno" ale postaram sie wyjaśnić.

 

Wczoraj o tej samej godzinie padł nam net.

 

Dzisiaj zadzwoniłem do providera i powiedzial, ze faktycznie byly wczoraj problemy ale dzisiaj o 8.00 zostały naprawione.

 

Jednak ja nadal nie mialem Internetu, natomiast 2 inne komputery, podpięte pod ten sam router przewodowo miały.

 

Jesli chodzi o nich to oni dają sygnał tylko mojemu routerowi.

 

Przelaczenie kabla z integry do sieciowki ze starego komputera pomoglo, ale wolalbym na sieciowce zintegrowanej.

 

W panelu sterowania routera normalnie wykrywa moja karte sieciowa zintegrowaną jak i tą na której teraz siedze.

 

Powiedzieli mi ze widza tam u siebie, że niby jestem podłączony.

 

Ale chyba tak na sztywno. Podany poprostu mac adres routera. Brat to robił, pisze tyle co zrozumiałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A puść ping do routera i do jakiejść stronki np.: wp.pl (Start->wszystkie programy->akcesoria->wiersz poleceń. wpisz ping ip_routera albo ping wp.pl) i powiedz co wyszło... Zobacz też czy "typ/rodzaj" sieci masz ustawiony na "prywatną" (w centrum sieci i udostępniania jest takowa opcja)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...