Skocz do zawartości
HellGoat

Komputer + Monitor za 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, proszę Was o pomoc, bo sam znam się średnio, a nie chciałbym kasy w błoto wywalić.

Otóż mój komputer na chwilę obecną to:

 

Płyta Główna: Gigabyte GA-M55plus-S3G

Procesor: AMD 64 X2 4600+ 2,41 GHz

Pamięć: 2 GB RAM Geil (chyba 800Mhz) (2x1024)

Grafika: Gainward GeForce 8600GT 512mb

Zasilacz - i tak do wymiany, więc nawet nie sprawdzam. Jaki proponujecie?

 

Myślałem nad wymianą procka i grafiki. Ale nie wiem czy to dobry pomysł. Generalnie chciałbym uzyskać jak największy przyrost mocy, wydając coś około 1000zł. (oczywiście dopuszczam odstępstwa w jedną jak i w drugą). Komputera używam do pracy, ale pograć też lubię - ostatnio Dragon Age czy Modern Warfare II

 

Czy moja płyta główna może obsługiwać 2 karty graficzne na raz? Do tej pory zawsze używałem kart nVidii i byłem z nich zadowolony, więc prosiłbym o raczej karty tej firmy.

 

Proszę o porady. I dziękuje za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam!

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw w porządku, popieram propozycję wyżej. Można wziąć płytę z kartą zintegrowaną (Asrock M3A785GXH/128M) i na czas sprzedaży starych podzespołów jechać na tej karcie. Jak się uzbiera kasa, to wtedy kup HD4770.

 

Do tej pory zawsze używałem kart nVidii i byłem z nich zadowolony, więc prosiłbym o raczej karty tej firmy.

Nie ma co się przywiązywać do jakiejkolwiek firmy - tylko na tym tracisz... Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za pomoc.

 

a jaki zasilacz polecacie?

Na ile starczy mi taki zestawik? może lepiej dołożyć jeszcze trochę kasy i kupić coś lepszego?

Chciałbym zainstalować na tym kompie system 64bit.

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilaczu nie zamierzam oszczędzać, jakieś 150-200zł

 

Czytałem że ten procek można nieźle podkręcić, zrobić z niego 4 rdzenie z 3,5GHz, prawda to?

Warto inwestować w DDR3 1333Mhz ?

 

Wybaczcie że tak męczę :)

 

PS. Na ile wycenilibyście ten sprzęt co mam? Za ile go opchnąć?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odblokować można, o ile trafisz na procka ze sprawnym 4 rdzeniem - polecam przejrzeć forum ;)

 

A co do wyceny, to przejrzyj allegro i zobacz, ile mniej więcej można dostać za takie części jak twoje - obstawiam, że coś w granicach 500-600 stówek dało by się zarobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor

AMD Phenom II X2 550 Black Edition s.AM3 BOX 299,00

 

Płyta główna

Gigabyte GA-MA770T-UD3P PCI-E s.AM3 285,00

 

Pamięć RAM

GoodRam 2x2GB DDR3-1333 Dual Chanel CL9 295,00

 

Karta graficzna

Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 369,00

 

Cena zestawu: 1248,00 zł

 

Co myślicie o takim zestawie? Lepiej brać tego Phenoma czy Athlona X3 ? Czy X4?

 

Nowe karty, i najwieksze obnizki cen beda w styczniu? Wtedy kupowac?

Po sprzedaży starych części za około 500zł musiałbym dołożyć około 700zł, czyli mieszczę się spokojnie w zakładanym 1000zł.

A może macie lepsze propozycje?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby wybierać pomiędzy Phenomem X2 a Athlonem X3?

 

A do kiedy najlepiej czekać? Do stycznia? Lutego?

 

Mówisz że karta głośna, czyli jakby co to inwestować w ten sam model innego producenta, czy ogólnie odpuścić?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta, święta i trochę kasy się nazbierało.. wymyśliłem sobie taki zestawik, co myślicie?

Jaki zasilacz byłby do tego odpowiedni?

 

Procesor: AMD Phenom II X4 925

Płyta: Gigabyte GA-MA770T

Pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Grafika: Connect3D Radeon HD4850 512MB

 

Razem byłoby to około 1500zł - nie ukrywam że jest to nadszarpnięcie dla budżetu. Opłaca się w to inwestować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A który procesor jest lepszy: Athlon II X4 czy Phenom II X4? Zdawało mi się z tego co czytałem że Phenom jest bardziej przyszłościowy, i można go podkręcić do 3,2 GHz.

 

Czy ten Phenom + GTX 260 to dobre połączenie?

Czy nie ma aż takiej różnicy i lepiej oszczędzić i brać Athlona?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba procki mozna podkręcić do podobnych wartości. Phenom jest lepszy bo ma L3, w niektórych grach to może mieć niemałe znaczenie. Jeżeli możesz to oczywiście bierz Phenoma + GTX 260, to będzie najlepsze rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio tez mialem dylemat co kupic i wyszlo na X2 545. Rdzenie sie nie odblokowaly ale kreci sie dobrze na def napieciu. WYjdzie ci taniej jak kupisz Gigabyte MA770-UD3 rev.2.0 249zl , do tego ten Phenom 299zl, Connect3D Radeon HD4870 1024MB DDR5 559zl i do 2GB ramu ktore masz dokup 2x1GB takich samych goodramow za 160zl i gra gitara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował poczekać jeżeli kupowałby x2. Niedługo powinna być dostępna rewizja C3.

Lepiej kupić 2gb w 1 kości. Dual zauważalnej różnicy nie zrobi. 2GB w 1 kości będzie łatwiej sprzedać.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli do wyboru mam wersje najdroższą:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 925

Płyta: Gigabyte GA-MA770T

Pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Grafika: Palit GTX260 896MB 448bit PCI-E DDR3 Sonic

 

Warta: 1770zł

 

Wersje czysto rozsądkową:

Procesor: AMD Phenom II X2 545 s.AM3 BOX / AMD Athlon II x4 620 s.AM3 BOX

Płyta: Gigabyte GA-MA770T

Pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Grafika: Connect3D Radeon HD4870 1024MB DDR5

 

Warta: 1479zł / 1523zł

 

Dzięki za pomoc w burzy mózgu w co najlepiej wsadzić kasę by nie żałować. To który z tych zestawów byście brali? Jaki do tego zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zasilacz jakieś 150-200zł.

 

1. Czy do tego zestawu musiałbym zainwestować jeszcze w dodatkowe chłodzenie procka, czy to co dostanę w Boxie starczy?

2. andrew777: Wersja zestawu z GTX jest lepsza, czy zamienić w drugim zestawie Radka na GTX?

3. Jeśli drugi zestaw, to który z tych 2 procków?

 

Dzięki Wam bardzo za pomoc.

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać oddzielnego tematu wiec zapytam tutaj. Mam to co w podpisie ale zastanawiam się nad dołożeniem drugiej identycznej karty do tego zestawu żeby całość latała w SLI, zapewne żeby zestaw w takiej konfiguracji wpełni rozwinął skrzydła potrzebna będzie wymiana procesora na nowszy? I teraz sie zastanawiam jakimi podzespołami można by zmodernizować komputer, ogólnie to najbardziej męczy mnie pytanie czy przy ewentualnej modernizacji dalej to ma byc AMD czy może przejść na Intela?

 

Na dzień dzisiejszy to moje typy wyglądały by tak co do ewentualnej modernizacji pod kątem SLI:

 

1) Phenom II x2 550- rozglądał bym się za używką która była sprawdzona na możliwość odblokowania rdzeni (lub ewentualnie taki nowy mając nadzieje że będe miał szczęście ^^ jeżeli chodzi o odblokowanie rdzeni) + jakieś OC oczywiscie, do tego także jakaś dobra płyta która umożliwiła by taką operacje raczej - tutaj bym nie oszczędzał i mój typ to ASUS CROSSHAIR III, pamięci pozostały by te same przynajmniej na razie.

 

2) Core 2 Duo E8400 + jakieś fajne OC, do tego jakaś dobra płyta obsługująca SLI oraz pamięci najchetniej 2x1GB 1333mhz (lub szybsze?) gdyż korzystam z windowsa Xp i narazie nie mam zamiaru przechodzić na jakiś system obsługujący 4gb i wiecej

 

3) Lub najtansze rozwiązanie z możliwych to poprostu dokupić do tej płyty Phenoma II x2 550 (lub P II x3) i podkrecić?

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...