Skocz do zawartości
HellGoat

Komputer + Monitor za 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze jeszcze mogę dozbierać trochę pieniędzy.

No, ale moje pytanie brzmiało czy warto zmieniać i będzie duża różnica czy też nie jeśli chodzi o sockety AM3 i 1156?

Edytowane przez seba1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doszły części wszystkie wraz z Zasilaczem od OCZ.

Biorę się za składanie :) wrażeniami podziele się wkrótce :)

 

Zasilacz powinien być ułożony wiatrakiem do góry? nie będzie to przeszkadzało w pracy procka i jego wiatrakowi?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mały problem z instalacją procka, a dokładniej coolera. Chce użyć BOXowego, nałozyłem już go na procesor, a następnie mam docisnąć i zamknąć zatrzaski. Tyle że to idzie bardzo ciężko, boje się że złamie płytę lub uszkodze procesor.

Sam procek bez problemu wpadł do gniazda.

Jakieś rady?

 

EDIT: Ok poradziłem sobie :)

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę już z mojego nowego sprzętu :)

Wszystko poszło bez problemu, komputer odpalił za pierwszym razem. Było trochę zabawy z kablami, i będę musiał tam zajrzeć później, by zrobić z nimi porządek, ale póki co wszystko śmiga. :)

 

Bardzo dziękuje za wszelką pomoc jaką od was otrzymałem, pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuję waszej pomocy przy składaniu komputera za 5000zł

W jego skład wchodziłby sam komputer + monitor.

Jeśli chodzi o monitor, to chciałbym jakiś porządny, najlepiej panorama. Tak by dobrze na nim było oglądać filmy, jak i grać. Do tej pory miałem monitor SONY i byłem bardzo zadowolony, ale z tego co wiem, już w ogóle monitorów nie robią.

 

Jeśli chodzi o sam komputer to mam problem, nie wiem czy stawiać na INTEL i7 czy na Phenoma II.

Średnio się na tym znam, nie wiem co lepiej wypada w grach, więc tu kieruje swoją prośbę.

Zastanawia mnie jedno pytanie. Czy nie będzie lepiej kupić 2 kart graficznych i połączyć, czy kupić jedną droższą?

 

Proszę o propozycje całych zestawów.

Bardzo dziękuje za każdą pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z polecanych zestawów:

 

Procesor : Intel Xeon X3440 - 899 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS 10X Flex - 149 zł + SilentiumPC Zephyr 120 - 20 zł

Płyta Główna : Asus P7P55D-E - 559 zł

RAM : G-Skill 2x2GB 1600MHZ ECO - 469 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB - 1159 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W - 290 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 99 zł

 

RAZEM : 3823 zł

 

Monitor: DELL U2311H ~ 1100zł

 

W zależności od ceny za konkretne podzespoły, jeśli zostanie Ci kasa, to możesz dołożyć do Radeona 5870...

Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na platformie AMD możecie mi zaproponować taki zestaw?

Może uda się wtedy kupić mocniejszą kartę?

Mógłby ktoś zapodać taki zestawik (3900zł około) + ten monitor z Della DELL U2311H - 1100zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: AMD Phenom II Multi-Core X6 1055T AM3 BOX - 745.00 zł

Chłodzenie procesora: Scythe Mugen 2 Rev. B SCMG-2100 - 168.00 zł

Płyta główna: Asrock 770 Extreme3 AMD 770 Socket AM3 - 298.00 zł

RAM: G.Skill DDR3 4GB(2x2GB) PC1600 Eco CL8 - 496.00 zł

Karta graficzna: Sapphire ATI Radeon HD5870 1GB DDR5/256bit - 1533.00 zł

Zasilacz: OCZ StealthXStream 2 SLI 600W - 269.00 zł

Dysk: Samsung 500GB SATA2 (HD502HJ) - 172.00 zł

Napęd: DVD SH-S223L czarny BOX - 107.00 zł

Obudowa: CoolerMaster Elite 331 - 136.00 zł

 

3924 zł.

 

Ceny wzialem z techplanet z wygody bo dzis tam skladalem cos, pewnie znajdziesz taniej w innych sklepach. ;-)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 945 C3 - 529 zł

Zalman CNPS10X Flex - 125 zł + Revoltec RL039 - 18zł

Asrock Extreme3 AMD 770 - 283 zł

Goodram 4GB PC1600 Dual 2x2GB CL8 Play - 425 zł

Sapphire HD5870 1GB DDR5 Vapor-X +Dirt 2 - 1671 zł

Samsung SH-S223L - 104 zł

Samsung 500GB HD502HJ - 158 zł

Bequiet PurePower L7 530W - 232 zł

CoolerMaster Dominator II 692 Adv - 316 zł

Razem : 3861 zł

W ram.net.pl Zestaw OCzywiscie po to zeby podkrecic :D Procesor C3 i chlodzenie + karta z Vapor-X. Za te 40zł dokup wentyle do obudowy :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wydajnością X6 nie przesadzaj, bo w programach, które nie wykorzystają takiej liczby rdzeni jest słaby.

 

W cenie tego HD5870 można pomyśleć nad GTX 480. I ram można zmienić na Goodram CL9.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

andrew777 można, ale GTX jest głośniejszy, ma większe temp i żre więcej prądu od referenta 5870. Tak więc w podobnej (nizszej) cenie (1671 vs 1702 i to od palita...) mamy karte, która jest znacznie oszczędniejsza, chłodniejsza, cichsza, oczywiście mniej wydajna, ale z dużym potencjałem OC dzięki chłodzeniu Vapor-X. Do tego kuponik na gre :P Maniaków wydajności oczywiście można zadowolić GTX'em, ale jako że każdy może swoja propozycje dać to ja pozwoliłem sobie na HD5870. Po prostu dla mnie jest to racjonalny wybór.

O ile pamiętam to Goodram Play mają dobre OC (945 to nie BE) i są chłodne o ile to problem przy pamięciach tak wielki :P Oczywiście może sobie kolega wybrać co chce, w podobnej cenie są OCZ'etki z radiatorem już, Ripjawsy krwistoczerwone :D NQ czy tanie HK G.Skilla. Co kto woli. Dałem Play bo różnica między nimi a "zwykłymi" Goodramami to 21 zł.

 

Co ty polecasz 945 C3 i bude za ponad 300 zł. jak za ta kase ma X6 1055T z wydajnoscia i7... ?

Ehe. Już tłumaczę.

1. Dałem 945 bo w ram.net jest w rewizji nowej więc nie widze sensu dopłacać do 955 czy 965 skoro to jeden ciul (no może poza mnożnikiem).

2. Obudowa to rzecz gustu, jedni lubią skrzynkę czarną inni prom kosmiczny, jedni IBox'a inni budy za 300zł + Została mi kasa z 3,9k to rozdysponowałem :P Oczywiście można taniej ale w wypadku firm takich jak CM czy Antec ceny są uzasadnione. To naprawdę buda warta tych pieniędzy. Wcześniej chciałem Fractal Design R2 i psu Integre ale za drogo wychodziło. Autor może brać inną bude, to tylko sugestia.

3. Gloryfikujesz. W grach jest to poziom i5 750, do i7 brakuje sporo. W zastosowaniach pro też bywa ciężko, dopiero gdy trafi się coś naprawdę wielowątkowego to dostanie kopa. A autor szuka zestawu pod gry o ile się orientuje. Tak więc 965 stock jest lepszy od 1055T stock bo żadna gra nie wykorzysta tych dwóch rdzeni więcej a taktowania mniejsze ma x6. Trzeba by go pogonic na tyle ile pójdzie x4 a tu już większe temp są. Tak więc dopłata ponad 200zł jest do dwóch rdzeni, które może mi się kiedyś w rarze lub innym badziewiu przydadza :P no i do większej temperatury w budzie, bo pracują a pożytku z nich nie ma. To moje zdanie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce zaczynać nowego tematu, to napiszę coś w moim starym.

 

Posiadam obecnie Procka Phenom II X4 955 BE, i niestety boxowe chłodzenie. Muszę coś z tym zrobić, bo wentylator chodzi głośniej niż silnik diesla w samochodzie. I tu pytanie do was, co wg was byłoby ok. Procesor na chwile obecną nie jest podkręcany, aczkolwiek planuję to w najbliższej przyszłości (Daleko mi jednak do ekstremalnego kręcenia, raczej spokojnie).

Posiadam płytę główną Gigabyte GA-MA770T-UD3 oraz obudowę SilentiumPC Gladius GD-600 Pure Black.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widziałem to mugen jest ogromny. Zmieści mi się bez problemu do obudowy?

Do obudowy dostałem jeden dodatkowy 120mm, to kolejny też się przyda?

Które z tych 4 byś rekomendował?

 

chodzi Ci o tego mugena?

http://www.komputronik.pl/index.php/product/111907/Podzespoly_PC/Chlodzenie_i_modding/Scythe_Mugen_2_Rev_B_PCGH_Edition.html

 

i o tego fortisa?

http://www.proline.pl/?p=SPC+FORTIS+HE1225

 

ten zalman?

http://www.komputronik.pl/index.php/product/86664/Podzespoly_PC/Chlodzenie_i_modding/Zalman_CNPS_10X_Quiet.html

 

Dostanę do nich pastę?

 

Który z nich będzie najcichszy?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem - mam nadzieję że żadne z tych chłodzeń nie zasłoni mi dodatkowych slotów na Pamięć :/

Nie chciałbym bym by cooler zajął mi całe wolne miejsce w obudowie, nie zburzy mi to cyrkulacji powietrza?

Zmieści mi się w ogóle ten mugen albo Performa do Gladiusa 600?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo wszystkim za porady. Zdecydowałem się na Mugena 2. Udało się kupić za 150zł, dziś zainstalowałem i w końcu nastała błoga cisza. Instalacja bez problemów, nie musiałem nawet zmieniać slotów na pamięci. Wiatrak zainstalowany z boku, tak jak powinien. W dużym stresie procek grzeje się do ok 47-50'C. No i ta cisza! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...