Skocz do zawartości
HellGoat

Komputer + Monitor za 5000zł

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu stanęło wszystko na takim zestawieniu:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition

Płyta: Gigabyte GA-MA770T

Pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9

Grafika: GeForce GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm)

 

Co myślicie?

Z tego co czytałem do takiego zestawu będę potrzebował zasilacza 500 W, czy to prawda?

EVGA podobno wydało dość ciche i wydajne 260, czy to będzie dobry wybór?

Opłaca się inwestować gdzieś 10% więcej kasy w podkręconą wersję tej karty (SSC) ? Czy można ją samemu kręcić?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o procka, to 955 jest droższy o 50zł, więc już chyba na niego się skuszę, bo przyznam że kręcić procki nie umiem, a z tego co czytałem, programowe kręcenie jest raczej słabe (a niechciałbym czegoś spartolić).

o kartę pytałem, bo tutaj można coś więcej podziałać software'owo.

 

Nie znam się zupełnie na zasilaczach więc liczę tutaj na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem ofertę od sklepu. (Chciałem znaleźć jakiś przystępny w Katowicach i okolice)

Po pierwsze od razu zaproponowali mi że całego kompa mi sprzedadzą, bo wymiana płyty, procka, ramu i grafiki to tak jakby "wymiana całości". Oto ich propozycja:

 

Procesor: AMD Phenom II X2 550 Black Edition, Socket AM3, 3,1 GHz, 7MB cache, 80W, BOX 333,00 zł

Płyta: Gigabyte MA785GMT-UD, AMD 785G+SB710, DualDDR3-1333,SATA2,RAID,GBLAN,mATX 312,00 zł

Ram: Kingston 2X2GB 1333MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) 372zł

Grafika: ASUS EAH4890 Radeon HD4890 1GB DDR5 (256bit), HDTV/2xDualDVI, PCI-E, BOX 868zł

Dysk: Dysk WD Caviar Blue, 3.5", 500GB, SATA/300, 7200RPM, 16MB cache 180zł

Napęd: ASUS Napęd DVD-/+RW z techn. Lightscribe 24x (czarny panel), SATA,bulk 107zł

Obudowa: Thermaltake obudowa komputerowa Soprano RS 101, czarna, (bez zasilacza) 194zł

Zasilacz: Corsair zasilacz CMPSU-550VXEU ATX 550W PFC, EU version 302zł

 

Wartość ogólna: 2 668,00 zł

 

Gdy spytałem o dokładne ceny podzespołów które ja chciałem to:

 

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edition 590zł

Płyta: Gigabyte GA-MA770T 300zł

Pamięć: GoodRam 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 390zł

Grafika: GeForce GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) chciałem a zaproponowali mi:

Gigabyte GeForce CUDA GTX 260 OC, 896MB GDDR3 (448 bit), HDMI&2xDualDVI, PCI-E za 675zł

 

Co myślicie, darować sobie ten sklep i szukać dalej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co, pewnie plomba na pc ? bo inaczej gwarancja w ***. Nawet go nie oczyscisz jak cos ;/

Ogolnie ja bym sobie darowal jednak troche. Czemu nie sklep internetowy ? A tak w ogole to w okolicach kilka sklepow ma swoje placowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co patrzyłem np. na www.esc.pl to tam pamięci GoodRAM mam 1600MHz 2x2GB za 340zł, a oni mi dali 390zł :-/ Chyba jednak zmienię sklep.

Miał ktoś do czynienia z Proline?

 

Generalnie chciałbym chyba pozostać przy wymianie tyllko potrzebnych mi podzespołów, a nie na nowym kompie, bo chyba nie ma sensu dorzucać prawie tysiąc za rzeczy które już mam. :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proline nie jest zły - najlepiej porównaj sobie ceny w nim z cenami w innych sklepach.

 

A kompa to w twoim wypadku i tak prawie całego trzeba wymienić - co najwyżej ze starego może się ostać buda, dysk i napęd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o karty grafiki, dostałem propozycje:

GeForce with CUDA GTX 260 Zotac 896MB (PCI-E) Edition (216core) za 629zł

GeForce with CUDA GTX 260 Core 216 EVGA 896MB (PCI-E) (55nm) za 729zł

GeForce with CUDA GTX 260 Palit 896MB (PCI-E) (Core216) Sonic (55nm) 799zł

GeForce with CUDA GTX 260 Gainward 896MB (PCI-E) (Core216) GoldenSample (55nm) 769zł

GeForce with CUDA GTX 260 (Core216) Gigabyte 896MB (PCI-E) OC 729zł

 

Którą najlepiej brać? Proszę o ustalenie pierwszych trzech miejsc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście z tego co piszą to HD 4890 bije GTX 260 i spokojnie dorównuje GTX 275.

Poszukałem trochę i znalazłem:

Radeon 4890 HIS 1GB 2xDVI (PCI-E) za 719zł

Radeon 4890 Gigabyte 1GB DP&DVI (PCI-E) OC 749zł

Radeon 4890 XFX 1GB 2xDVI (PCI-E) 729zł

 

Niestety Radeon 4890 Sapphire 1GB 2xDVI (PCI-E) FullBOX jest już sporo droższa bo ponad 800zł

 

Nie znam się na radkach bo zawsze korzystałem z nVidii. Który polecacie?

Słyszałem że Ati ma problemy z aktualizacją sterowników, i wychodzą dużo później niż nVidii, i że np większość gier jest robiona pod nV, prawda to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda. Obecnie sterowniki sa podbnej jakosci choc fani nV beda sie upierac ze ATI opieszale wydaje swoje albo ze nie dzialaja itp Co do tego ze nV robi to troche lepiej to sie zgodze. Co do gier to bzdura. Niby aa i af lepiej idzie, ale nie mozna mowic ze ktos robi gre pod cos. nV afiszuje sie ze swoim PhysX, daje to kopa ale nie tak wielkiego. Reklama duza, wzrost sredni a cena tez duza xD Ati ma w zanadzu dx11 i 10.1... Zreszta licza sie testy ;] Wiesz jakie masz fundusze to patrzysz co za to oferuja obie stajnie. Potem szukasz testow i juz. Taki 4890 od wiekszosci gtx260 jest nawet kilka zl tanszy a wydajnosc jak 275 (pomijam mozliwosci OC 260 ale i tak cena wydumana troche).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np z Komputronik:

 

Radeon HD4890 HIS

 

Kolejny HIS - standartowy

 

PowerColor

 

Sapphire

 

Sapphire jeszcze jeden

 

Gigabyte

 

Czyli lepiej kupić HD 4890? Którego z tych wybrać? Czy te modele równie dobrze można kręcić co GTX 260 ? Na poziomie jakich kart wtedy mają osiągi?

Edytowane przez HellGoat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema!

mam takie pytanko.

Mój sprzet

3 gb RAM

karta 9600gt 512mb ddr3

procek intel core 2 duo 1,8Ghz

no i zasilacz mam modecom feel 400W

 

i mój problem jest w tym ze niedlugo bede wymienial procesor na intel core 2 duo 2,6Ghz (albo 2,8Ghz)

i na tym nowym procku czy uciągnie mi na zasilaczu ModeCom FEEL 400W??? Czy moze warto kupic 500W?

 

prosilbym o szybką odpowiedz

z gory thx! POZDRO!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu dobry 400W?

przecierz modecomy dobre są (tak slyszalem)

proca jeszcze dokladnie nie wiem jakiego bd mia ale to bedzie cos takiego Intel Core 2 Duo 2,6Ghz lub 2,8Ghz

moja plyta głowna: Gigabyte GA-P31-DS3L

45nm CPU FSB1333 SUPPORT DDR II 1066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem na zasilke ze 100zł

no a proc to jest intel to moze nawet ze 350zl - 400zl pójść

no do 400zl maks za proca bym dal...

ale z tymi intelami to jest masakra... od początku moglem na AMD leciec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...