Skocz do zawartości
errorek3

Gdzie kupić hd 4890?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialbym wymienic karte w moim staruszku, Athlon xp 2200+, 1,8 GHz, asrock k7s8x, 1,5gb ram.

Obecnie mam GeForce fx 5200 i chcialbym pograc w Counter Strike Source i jakies inne starsze gierki przy w miare dobrych fpsach.

W CSS teraz mam od 10 do 30-40. Przez chwile mialem karte x1300pro i fpsy wyraznie podskoczyly ale niestety mi sie spalila.

Teraz chcialbym kupic jakas 6600GT.

Znalazlem 2 aukcje, o ktora lepiej walczyc?

Leadtek Winfast A6600TD 256MB bios sparkla (1024045952) - Aukcje internetowe Allegro

NAJLEPSZA GALAXY 6600GT AGP8X 128MB DDR3 OKAZJA!!! (1039691756) - Aukcje internetowe Allegro

 

Ta pierwsza ma 256mb , druga 128mb ale za to ma DDR3 a pierwsza DDR.

No i co jest lepsze? Czy moze kupic jakas inna? Mam okolo 100 - sto kilkadziesiat zł do wydania.

Aha i nie piszcie, zebym kupil nowy komputer bo to zamierzam zrobic w lipcu-sierpniu, a do tego czasu chcialbym pograc normalnie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

Mógłbyś wyrwać Bartona 2500+ za 4 dychy i podkręcić do 2GHz, wtedy byłoby dżit! :lol: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzieki za rady, w takim razie wezme ta z DDR3.

A mojego athlona sprobuje troche podkrecic, kiedys mi sie udalo nawet do 2.0GHz, a przy 1,9 chodzi stabilnie.

Cos to da czy raczej znikoma szansa?

No i jeszcze kwestia zasilacza, mam 300w Delte, da rade?

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ostatnie pytanie.

Czy w ogole oplaca sie kupic ta karte za ta cene?

144 zł razem z wysyłką.

http://allegro.pl/item1039691756_najlepsza_galaxy_6600gt_agp8x_128mb_ddr3_okazja.html

 

 

Jeszcze ta karta jest http://allegro.pl/item1030788905_geforce_6800_gs_palit_256_mb_ddr3_256_bit_dx9c.html

ale do konca 2 dni i pewnie cena bardzo podskoczy...

A i tak pewnie procek za slaby do niej?

Edytowane przez errorek3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ci się uda wyrwać tego 6800GS z podobną cenę albo niewiele drożej od tego 6600GT. To bierz 6800GS karta miała podobną wydajność do 7600GT a ten był mniej więcej jak 2x6600GT. Procek będzie ci ograniczał kartę ale gorzej niż na 6600Gt nie będzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie poczekam do jutra z ta aukcja.

NAJLEPSZA GALAXY 6600GT AGP8X 128MB DDR3 OKAZJA!!! (1039691756) - Aukcje internetowe Allegro

i jeszcze pytanie co do tej, ten kabel ktory wychodzi z wentylatora, to trzeba go podlaczyc gdzes na karcie, tak?

Bo ja nie widze gdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tą kartę z oryginalnym chodzeniem i widzisz, gdzie jest podłączony wentylator. Karta którą wyżej linkowałeś ma wymieniony wentylator z chłodzenia cpu firmy Titan. Przewód pewnie będzie zakończony wtyczką 3pin jak w chłodzeniu cpu. Trzeba będzie ją podłączyć pod wolne gniazdo na mobo.

 

129zł to swoją droga pomyłka za 6600gt. Może weź pod uwagę np hd3650 za 135zł będziesz chociaż dobre wsparcie dla video hd. Lub np hd2600. U ati za te same pieniądze chyba łatwiej coś sensownego wyrwać obecnie.

 

edit: coś pomieszałem i zamiast adresu do hd2600 wkleiłem dwa razy do hd3650. Kolejna aukcja z hd3650

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no , no to teraz juz kompletnie nie wiem co brac.........

wsparcia dla hd nie potrzebuje.

ta 3650 jest na ddr2, 6600gt dd3.

To jest jakas duza roznica?

Zalezy mi glownie na przyjemne granie w gry na silniku Source (HL2, couter strike source, day of defeat, portal)

takie cos jeszcze znalazlem - ATI Radeon X1650PRO 256mb SUPER CENA !! (1039733301) - Aukcje internetowe Allegro

Czy te wszystkie kart maja Vertex i pisel shader 3.0??

ale raczej sklaniam sie ku NVidii..

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie to bierz Używana Karta Ati Radeon HD 2600 XT 512 MB DDR3 (1039251009) - Aukcje internetowe Allegro jest ona z 2 razy szybsza od 6600GT , ma wydajnosc podobna do 8600GT

 

ps. o sory nie zauwazylem ze gostek w zlej kategori umiescil grafe.

Wiec gierz to co polecil kolega wyzej ;)

http://allegro.pl/item1039706030_sapphire_hd_2600_xt_agp_256_mb_ddr3_9_gratis.html

Edytowane przez Maciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Adamuss1394

nie działa zbyt pięknie

 

Jakże piękne rozwinięcie tematu i uzasadnienie złej jakości karty :mur: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakże piękne rozwinięcie tematu i uzasadnienie złej jakości karty :mur: .

 

żal Tyłek ściska ze wyraziłem opnie że karta w 100% sprawna i nie chodzi tak jak by się oczekiwało wiec chyba logiczne ze jak coś przetestowałem i widziałem ze nie chodzi tak jak powinno to napisałem to co uważałem no ale nie ma jak dowalić się do posta prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra moze mało napisałem ale dla mnie nie ma co opisywać karta dostaje czkawki w trybie 3D(była kupiona do gier i co lipa ) , w 2D chodzi normalnie, dodatkowo chce zaznaczyć świeży system nic żeby tam było coś zasyfionego czy coś ale nie nowy sys i takie problemy jeśli chodzi o mnie to każdemu odradzam ten model

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czepiacie się chłopaka, gry mają wymagania "karta graficzna 512MB", ta ma tyle a gry nie chodzą płynnie. To nic, że celeron, codegen, co tam jeszcze. Gry mają chodzić na karcie 512MB a się tną, więc karta nie działa jak powinna :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.0 Presscott, 1.5GB ram, płyta jakaś asusa na chipsecie Intela 848 a co do tego jakie gry tam nie chodziły sorka ale moja pamięć jest ulotna ponad rok temu to instalowałem ta grafe u wuja (zaraz pewnie mnie zjedziecie ze jak nie pamiętam gier jakie nie chodzą to po co się wypowiadam )

 

EDIT: jedna grę sobie przypomniałem Colin 05 cieła :(

Edytowane przez orlontko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na przykład różnicy standardów - dx9 vs dx10. Albo domyślnych ustawień w grze - dla starszej słabszych, dla nowszej lepszych (za dobrych). Albo pcie (agp?) się przełączyło w tryb x1. Albo cholera wie co jeszcze - teraz to można tylko zgadywać ;)

Edytowane przez q8ic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będe składał komputer i chciałbym wziąć HD 4890.

Tylko mam problem ,bo nie moge jej nigdzie w internecie znaleźc do kupienia.

Przeszukałem te polecane sklepy, esc.pl, morele, proline ale nie ma.

Czy ktos wie gdzie moge ja dostac? Oprocz allegro bo tam sa tylko 2 używane a ja chcę nową.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...