Skocz do zawartości
Fredek

Zamiana na gorszy sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Potrzebuje pieniędzy i myśle żeby sprzedać mobo, proc i ram z podpisu i w zamian za to kupić jakiś dwu rdzeniowy proc np Dual Core czy core 2 duo jakieś mobo do tego i ramu ze 2gb DDR2, co byście polecili z używanych części i ile mogę żądać za wyżej wymienione części.

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście używki. Jak najtaniej, grunt to to żeby pozyskać troche kasy gdyż komputer służy mi tylko do internetu i audio. Myślę nad jakimś P31+Dual Core i z 2Gb ramu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli tylko do netu to jest tego dosc na allegro.

najprostsza plytka na G31 od gigabyte badz asusa. Jakis dual core i 2 kostki po 1GB

 

 

Wtedy ma to jakis sens, ale musisz miec dobrego kupca na to co masz teraz ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Będe szukał E2140/E2160+jakieś tanie mobo i ramy DDR2 lub X2 4000+ i mobo. Chyba że z góry lepiej wziąć zestaw na AMD. Tak jak pisałem wydajność w tym czego potrzebuje nie będzie miała aż takiego znaczenia, bardziej wygrywa kwestia np osiąganych temperatur a Intel jest w 65nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź jeszcze pod uwagę Semprona 140. Resztę zostawiając. Odzyskasz jakieś ok 300zł przy dobrych wiatrach. Pozostaniesz przy swoim sprawdzonym mobo. Nie wydasz kilkudziesięciu zł na przesyłki oraz prowizje allegro. Sempronik jest tani, chłodny, w razie co kręci się do 3,5 - 3,7GHz. Jeśli szczęście Ci dopisze to odblokujesz go na Athlona II x2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł jest dobry Klaus, tyle że tych Sempronów jest tyle co kot napłakał a nowy 140zł ;/ Napisałem do jednego usera który ma niby takiego na sprzedaż z opcją @X2, wtedy byłby to całkiem niezły układ. Jeśli sie nie uda to przejde chyba na taniego Intela bo mam możliwość kupienia płyty i procka tanio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wazne czy wezmiesz Intela czy AMD szukaj procka ktory jest podatny na undervolting. Ja cos takiego zrobilem na Athlonie 64 3200+ i chodzil pasywnie z miedzianym Pentagramem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...