Skocz do zawartości
kamillo202

Wzmocnienie sygnału wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam neostradę, z którą łączę się przez Linksysa WAG200G.

W domu mam 2 komputery - jeden na skrętce, drugi na wifi.

Tak to wygląda:

http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/ch3150_siec.JPG

 

Teraz w czym tkwi problem: a no w tym że laptop nr 2 ledwie słabo łapie sygnał, co zrobić aby go jakoś wzmocnić ?

Myślałem o postawieniu AP w trybie repeatera, czytałem, że jest to najczęściej wybierany sposób na wzmocnienie sygnału wifi.

Zależy mi aby nie ciągnąć dodatkowych kabli, dlatego myślę, że to będzie odpowiedni wybór.

Tak by to wyglądało według mojej koncepcji:

http://www.otofotki.pl/img14/obrazki/ho7756_siec2.JPG

 

Teraz pytanie do Was, jaki AP kupić aby spełniał swoją rolę i działał bez problemowo z Linksysem ? taki do 100-120zł.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem dopisać TP-Link Access Point TL-WA500G PoE AP CLIENT WISP (1093260411) - Aukcje internetowe Allegro wydaje się być lepszy. Dodatkowo ma odkręcaną antenę więc w przypadku jakiegoś problemu z mocą sygnału można zrobić podmiankę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na necie, że postawienie zwykłego AP z jednym radiem ograniczy przepustowość łącza o 50% z takiego względu, że musi jedną anteną zbierać i wysyłać sygnał jednocześnie. Prawda to ?

 

Zależy mi na maks prędkości, jak rozwiązać ten problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się podpiąć pod temat?

Mam na stancji Netgear WGR614 v7 i nie wiem jakie ma złącze antenowe? Bo przydałoby mu się zmienić ją na coś mocniejszego? Tylko jeszcze nie wiem czy lepszą dookólną czy panelową...

Mieszkanie ma jakieś 60-65m2 i tak jakieś 5-7 metrów od routera to maksymalnie mam 45%, a czasem całkowicie mnie rozłącza..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na necie, że postawienie zwykłego AP z jednym radiem ograniczy przepustowość łącza o 50% z takiego względu, że musi jedną anteną zbierać i wysyłać sygnał jednocześnie. Prawda to ?

 

Zależy mi na maks prędkości, jak rozwiązać ten problem ?

 

Spadki są, ale... odczujesz to jedynie przy przesyłaniu danych między dwoma komputerami - no chyba że masz Neo 20Mb/s ;)

Inna opcja (droższa ale i wydajniejsza), to kupno dwóch takich ap'ków (i spięcie ich razem) - jeden robi za klienta a drugi przekazuje sygnał dalej...

 

Mogę się podpiąć pod temat?

Mam na stancji Netgear WGR614 v7 i nie wiem jakie ma złącze antenowe? Bo przydałoby mu się zmienić ją na coś mocniejszego? Tylko jeszcze nie wiem czy lepszą dookólną czy panelową...

Mieszkanie ma jakieś 60-65m2 i tak jakieś 5-7 metrów od routera to maksymalnie mam 45%, a czasem całkowicie mnie rozłącza..

 

A to o ile pamiętam ma stałą antenę... Edytowane przez Wreq
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak teraz spojrzałem i tez to zauważyłem.. nie wiem czy jest sens na te kilka miesięcy kupić coś nowego.. chociaż jesli byłaby jakaś niedroga alternatywa to mógłbym zainwestować. A może jakieś inne rozwiązanie?

Internet dostarcza UPC. Ktoś coś poradzi, poleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak teraz spojrzałem i tez to zauważyłem.. nie wiem czy jest sens na te kilka miesięcy kupić coś nowego.. chociaż jesli byłaby jakaś niedroga alternatywa to mógłbym zainwestować. A może jakieś inne rozwiązanie?

Internet dostarcza UPC. Ktoś coś poradzi, poleci?

 

machnij w paincie jakiś plan sytuacyjny mieszkania B-) Edytowane przez Wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat Picassa do tego nie potrzeba ;)

 

W pokoju #4 nie masz wogóle zasięgu, czy jest ale słaby? Antena w routerze rozumiem, że jest ustawiona pionowo i nie jest z czterech stron obudowana meblami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Laptop w pokoju #4 zazwyczaj ma jakiś tam zasięg, na PC też coś łapie, ale jak mówiłem to maks 45%.. Teraz jest trochę lepiej, bo sieciówkę USB podłączyłem przez przedłużacz USB i dałem ją trochę wyżej, antenę w routerze dałem poziomo i czasem nawet do 60% dochodzi (uśredniając jest znacznie lepiej). Jednak czasami spada niemiłosiernie i potrafi się rozłączyć (trochę rzadziej niż wcześniej).

 

Router stoi pod ławą, chociaż teraz zmienia się lokatorka tamtego pokoju i nie mogę przewidzieć czy coś się nie zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie możesz spróbować obniżyć prędkość do 11mbps - zwykle poprawia to trochę stabilność i zasięg... Jeśli to nie pomoże, to albo wymień router, albo dokup do obecnie posiadanego, jakiegoś AP'ka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...