Skocz do zawartości
Roxas

Jakie są wasze odczucia co do temp e2160 @2.61GHz .... Na box'owym chłodzeniu?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są wasze odczucia związane z temperaturką procka E2160 kręconego do 2.61 GHz na BOX'owym chłodzeniu, owa temperaturka to w stresie (po 30 minutach stabilnej pracy w Orthosie) 67~68*C (skaczące) na Procku i 69~70*C (skaczące) na Rdzeniach? (natomiast aktualnie w danym momencie przy Windows 7 x64 z odpaloną przeglądarką Google Chrome(16 kart), AQQ(2 aktywne rozmowy/karty) MSNie oraz

RMClock + Avira Antyvir) mam temperaturkę 38~39*C (częściej 39) na procku i 42~43 z przeskokami na 44*C na rdzeniach.

 

Zmierzyłem też core temp. temperaturę do TjMax(które według tego programu to 85*C) przy włączonym Orthosie i brakowało tam jeszcze 15*C do TjMax.

Nt. aktualna różnica do TjMax to 42~38*C

 

W końcu udało mi się ominąć blokadę mnożnika na 6x i ustawiłem go 9x więc pobawiłem się w wyższy OC. Prawdopodobnie funkcje TM1 i 2 szlag trafił bo po wyłączeniu obydwu (TM2 w Biosie, TM1 poprzez RMClock w windzie) w końcu ten pie***** komputer chodzi tak jak chodzić powinien od początku.

 

Więcej detali TU oraz TU

 

Jeszcze jak już jesteśmy przy chłodzeniu, gdzie najlepiej w obudowie zamontować wentylator wwiewający świeże powietrze do kompa (tak co by CPU je dostał?) z przodu u mnie w budzie jakieś tam są dwa miejsca na dwa wentyle ale żaden z moich tam nie pasuje a jak już tam wmontowałem jeden to nie był to dobry pomysł bo całe ciepło z 3xHDD szło dalej na procek i grafikę co zaowocowało wyższymi temperaturami o kilka stopni :/

 

Natomiast z tyłu budy zaraz koło procka mam jeden wentyl Wyciągający gorące powietrze na wierzch. Mam jeszcze 2 dziurkowane miejsca z boku obudowy jedno directly na procesor (ale jest tam taka tuba i mój aktualny wentyl tam nie pasuje, i jedno niżej (pod kartą graficzną) Myślałem o tych miejscach ale nie wiem czy to dobry pomysł :/

 

PS: Nie jestem pewien czy stworzyłem ten temat w odpowiednim dziale :/

PS2: Pasta termo przewodząca była wymieniana gdzieś jakoś w okolicach października 2009 roku na Arctic Silver 5.

Edytowane przez Roxas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...