Skocz do zawartości
pisarz

Subiekt GT - wspólna baza danych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Sytuacja jest taka, jest sobie firma X z oddziałami w 3 różnych miastach A, B, C. W każdym mieście jest 1 komputer podłączony do sieci. Na każdym komputerze jest zainstalowany Subiekt GT. Czy jest możliwe, zeby zrobić tak, ze każdy z tych 3 komputerów korzysta z 1 wspólnej bazy danych? Jeśli tak, to jak to zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej byłoby zrobić na odwyrtkę - stawiasz serwer z subiektem w którymś z oddziałów i wszyscy łączą się z nim zdalnie (za pomocą pulpitu zdalnego) - Subiekt siedzi tylko na jednym komputerze - więc jest tylko jedna baza danych - i po kłopocie (od biedy problem braku zewnętrznego IP można rozwiązać za pomocą 'no-IP', ale nie wiem czy to jest płatne czy darmowe). Minus taki, że o serwer trzeba zadbać, bo inaczej jak prąd, lub internet rozłączy to 3 sklepy rozliczeń nie mogą prowadzić.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzieki za informacje. Prosilbym o jescze jakies dokladniejsze szczegoly, jak to wykonac poprawnie i bez niespodzianek. Jakis poradnik w stylu krok po kroku, bede wdzieczny za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zarejestrowałem i ściągnąłem stąd wersję trialową windows server:

 

Windows Server 2008 R2 evaluateuation Free 180-Day Trial

 

 

po instalacji użyłem tego tutoriala:

 

Windows Server 2008 Terminal Services - Techotopia

 

[minus jest taki że ten tutorial powstał pod czysty windows server 2008 - a nie pod R2, różnica jest taka, że w oknie nie ma nazwy "Terminal Server", tylko jakoś inaczej się to nazywa, ale opis usługi jest taki sam i w opisie jest też podkreślone, że kiedyś ta opcja nazywała się Terminal Server]

 

(na żywca mogą się łączyć 2 osoby naraz z pomocą zdalnego serwera, jak postawisz terminal serwer to liczba ta zwiększa się chyba do 5, przy większej ilości połączeń trzeba się bawić w rejestrowanie dodatkowych licencji, w serwerze 2003 dało się to obejść zabawą w rejestrach, ale tutaj to chyba nie wychodzi)

 

Dalej musiałbyś przekierować sygnał z zewnątrz na serwer w routerze + może postawić program 'no-ip', i zmergować wszystkie 3 bazy danych z subiektów, tym wszystkich zajmował się mój szef tak więc nie za bardzo mogę Ci w tym pomóc, ale od biedy mogę się popytać.

 

 

PS Dobra spytałem szefa: takie rozwiązanie jak podałem wyżej jest najlepsze i najwydajniejsze, ale problem z tym że nie jest najtańszze, podobno windows server kosztuje 2000 zł, złożenie komputera do tego to dodatkowy koszt, UPS + licencje dodatkowe na końcówki to 500 zł sztuka, ale z drugiej strony alternatywą jest łączenie się z bazą danych spod samego Subiekta (podobno można to znaleźć gdzieś w opcjach) - ale trwa to strasznie dłuuugo - 30 sekund na odpowiedź z serwera po każdym działaniu...

 

PS2 Windows server działa tylko pod procesorami 64 bitowymi.

Edytowane przez Thomas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...