Skocz do zawartości
Twój Pan

Letnie przygody Krasnala Hałabały

Rekomendowane odpowiedzi

Już nie pierwszy raz, przybywam z ratunkiem w trakcie "nudy na ekstremalnym" tada.wav ;)

 

Historia #1

 

Bez zbędnego gadania, polska premiera pewnego wydarzenia :) . Najwyżej taktowany procesor w PL chłodzony zwykłym SS i również jeden z najlepszych (o ile nie najlepszy) taki wynik na świecie.

 

Cielak 352

Asus P5K

Corsair (a jakże inaczej!) D9GMH

Antec 550W

 

Wsadzam procka do socketu, zakładam chłodzenie, klikam power, wchodzę do biosu, F10, enter i ukazuje mi się taki widok:

Dołączona grafika

 

bios => 10sekund => F10, enter:

 

Dołączona grafika

 

bios => kalkulator => 10sekund => F10, enter:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

CPU-Z Validator 3.1

 

Błysk w oku i szyderczy uśmiech na twarzy, pstryk z tyłu zasilacza, lutownica, pstryk w drugą stronę, 1.65v @ 1.80v:

 

Dołączona grafika

 

http://valid.x86-secret.com/show_oc.php?id=277206

 

A tak to wyglądało chwile po całym zajściu:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Tutaj cielak w towarzystwie drugiej 8jiggahertz bijacz. Ich rodzina co prawda już się powiększyła, ale nie czas i miejsce na to ;)

Dołączona grafika

 

Gdzie jest haczyk? Wszystko to miało miejsce w roku pańskim 2007 :)

 

==========================================================================

Historia #2, już nieco mniej emocjonująca, bardziej jako ciekawostka.

 

Maniak, fanatyk, pasjonata albo idiota - nazywajcie mnie jak chcecie. Pomimo lat i usilnych starań, małe prostokąciki z napisem Winbond nadal są ode mnie silniejsze. Młodsi pewnie słyszeli tylko jakieś legendy na temat tych układów, że w zamierzchłych czasach podobno coś takiego istniało i nawet dało się podkręcać ;)

 

Dołączona grafika

Ilość nie robi wrażenia, bo nie taki był cel

 

Dołączona grafika

Znam takich co jeszcze kilka lat temu oddali by nerkę za taki zestaw

 

Dołączona grafika

To zdjęcie wymaga co najmniej cenzury

 

Do dyspozycji:

2x256MB Mushkin Level II BH-5

2x256MB Corsair 3200LL BH-5

2x512MB Corsair 3500C2 BH-5

1x256MB KVR PC2700 BH-6

 

Co z tego wynikło?

 

2x256MB Mushkin + Corsair @292MHz 3.79v

 

Najlepszy zestaw jaki udało mi sie złożyć, liczy spi na 283MHz. Patrząc chociażby na obecne upały i alpha timingi takie jak do benchu (8-15-2-2-1-2), wynik co najmniej napawa optymizmem. Ba, na 3.3v są lepsze od moich ex miszczofskich HyperX'ów! Reszta kostek 256MB osiągała nie mniej niż 28x MHz do valida.

 

4x256MB Mushkin + Corsair @280MHz Tutaj chcialem zobaczyc czy 4 kostki beda wspolpracowac, myslalem ze bedzie znacznie gorzej :)

 

2x512MB 3500C2 @286MHz 3.65v (dużo chłodniej było). Spi może na 275MHz.

 

PS Widzialem dzis fajny zestaw na allegro :biggrin::biggrin:

 

==========================================================================

 

Można fajnie się bawić bez azotu, lodu, czy zabawek od wujka z Ameryki, do tego mając ciekawe wyniki w jakiejś tam kategorii?

 

Dołączona grafika

 

Jak widać można.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że przy tych ostatnich stwierdzeniach pokażesz gdzieś BH-4 :D

 

No były takie czasy były. Ja z sentymentu w domu wciąż trzymam NF7-S 2.0 i 2x256 BH-5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) Az sie zalogowac musialem. Co do historii nr. 1 to nie masz moze wiecej fotek Twojej jakze zacnej obudowy, ktora pewnie pamietala czasy K7S5A :)

 

Historia nr. 2 dowodzi tylko temu, ze nie mozna sie z tego wyleczyc do konca.

 

Pozdrawiam Mateuszku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratuluje Ci wytrwałości w tych poszukiwaniach, :wink: i fajnie wiedzieć że coś tam się u ciebie dzieje, dziękować za przypomnienie legendy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A już mysłałem ze bedzie come back, a nie polityka nvidii (odgrzewanie) :D

Tak czy siak, miales skilla, teraz jestes za slaby (wjezdzamy na ambicje i pobudzamy do dzialania... z nadzieja ze bedzie come back) na nowe rekordy :P

 

A powaznie... jak zwykle gratulacje za te wyniki, a co do winbondow... ehhh rozmarzylem sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha, wiedziałem, ze Mardok przypomni się z tym 300 na 2-2-2-5 :). Połowa forum latała wtedy na DFi LanPArty Ultra-B...

 

Czas leci nieubłaganie, masa ludzi nie udziela się już prawie wcale w ekstermalnym. A przypomnijcie sobie co było jak trwały wyścigi w Spi 16M. Zdechło i ni ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że przy tych ostatnich stwierdzeniach pokażesz gdzieś BH-4 :D

Kiedyś były takie plany, ale pewna firma na T nie chciała wspólpracować :P

 

nie masz moze wiecej fotek Twojej jakze zacnej obudowy, ktora pewnie pamietala czasy K7S5A :)

K7S5A z A1333, infineonem 256MB bedacym prawdopodobnie na jakims winbondzie (;)) oraz gf2mx400 był pierwszym zestawem ktory w tej obudowie siedział, pod koniec 2001 roku. Fotek poszukam jak bede mial pod ręką lapka.

 

ale masz bałagan na dywanie ;)

To tylko benchroom ;)

 

gratki za wytrwalosc.

 

Wow, gratki od ryby, tego się nie spodziewałem ;)

 

gratuluje Ci wytrwałości w tych poszukiwaniach, :wink: i fajnie wiedzieć że coś tam się u ciebie dzieje, dziękować za przypomnienie legendy :lol:

 

Za dużo to się u mnie nie dzieje :)

 

Piszac spi masz na mysli spi 16M? Jeśli tak to wyniki bardzo niezłe ;)

1M czy 16M to tylko kilka MHz różnicy.

 

Tak czy siak, miales skilla, teraz jestes za slaby (wjezdzamy na ambicje i pobudzamy do dzialania... z nadzieja ze bedzie come back) na nowe rekordy :P

Postaraj się bardziej z tym wjeżdżaniem na ambicję, takie coś mnie nie rusza ;) .

 

Eh BH-5 ;)

 

... pinkne czasy ;]

 

Kiedys widzialem Twoje kostki w dziale sprzedam, ale było za późno :( . Ktoś się orientuje gdzie teraz leżakują?

 

Idzie się popłakac. :plum:

 

:psitul:

 

Połowa forum latała wtedy na DFi LanPArty Ultra-B...

Ultra-B była na socket A. Każdy miał Ultra-D ;)

 

Tak w ogóle to od kilku dni miałem plan wrzucić tu mały update, ale jest za gorąco by cokolwiek sensownego zrobić. Kostki po kilku minutach po prostu się gotują, nigdy czegos takiego z winbondami nie miałem. Aż chciałbym napisać "stay tuned", no ale niestety jeszcze nie mogę ;)

 

PS Post napisany z duetu 2x512 BH-5 i 2x512 TCCD ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Kiedys widzialem Twoje kostki w dziale sprzedam, ale było za późno :( . Ktoś się orientuje gdzie teraz leżakują?

...

 

Były były, nie pamiętam już kto kupił ale pamiętam że poszły w 20min od wystawienia ;) Trochę szkoda mi ich było ale co poradzić trzeba iść do przodu ;)

 

...

Ultra-B była na socket A. Każdy miał Ultra-D ;)

...

 

A co drugi posiadacz Ultra-D miał Ultra-D@SLI-D o ile pamięć mnie nie myli ;]

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, legendarne muchy lvl2, ładnie je pocisnąłeś. Ja gdzieś jeszcze mam scr z Pi1M@283MHz@3.66V na moich bh6, ale miałem tylko 1x256 takie wybitne. Pobawiłbym się jeszcze takim sprzętem choć już w zasadzie z OC wyrosłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, legendarne muchy lvl2, ładnie je pocisnąłeś. Ja gdzieś jeszcze mam scr z Pi1M@283MHz@3.66V na moich bh6, ale miałem tylko 1x256 takie wybitne. Pobawiłbym się jeszcze takim sprzętem choć już w zasadzie z OC wyrosłem.

 

Hary, raczej nie wyrosles, a znalazles sobie inne zainteresowanie ;)

 

30 u mnie juz za chwile, a zabawa ciagle taka sama jak i kiedys, czasem nawet lepsza.

Edytowane przez DEVILEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta strzeliła focha i nie chce działać w dualu nawet przy 250MHz, wiec niestety tylko jedna kostka :-P

 

Dołączona grafika

CPU-Z Validator 3.1

 

Maniakalny (2:30)

i?

Maniakalny (2:30)

304mhz

Maniakalny (2:30)

malo

Zna ktoś vmoda na vdimm w Venus? :D

 

--------

 

Jak zwykle, 10 minut po napisaniu posta płycie nagle się odwidział foch i wszystko wróciło do normy - ani jednej opcji nie zmieniłem w biosie :lol:

 

Dołączona grafika

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1346736

 

Tylko 299, bo druga kostka nie trawi więcej niż 3.85v. Od miesiąca czekałem bezskutecznie na ochłodzenie, żeby cokolwiek poprawić, więc trzeba było zrobić jak kiedyś robiłem codziennie - kręcić w nocy, odsypiać w dzień :lol:

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ba... A pamiętasz tego procka P4 2.4GHz,co Ci przytachałem... z HT zdaje się była padaka... :)

 

mówisz o tej padace ;)

 

Dołączona grafika

 

config to chyba hynixy + ic-7g + p4 2.4HT

Edytowane przez Raptor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o tej... Ech... to były czasy... :P

 

 

mówisz o tej padace ;)

 

Dołączona grafika

 

config to chyba hynixy + ic-7g + p4 2.4HT

 

 

Jak chcecie chlopaki, to mam na sprzedanie 2x512 BH-5 od OCZ ;) Swietny zestawik zakupiony od Myrddina swojego czasu.

 

 

eeee.... sam se wyselekcjonowałem coś innego...

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...