Skocz do zawartości
koziro

Odblokowany i5 pod SS

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo osób już się na to pisze. Z samej redakcji Overclock przyjedzie z 6 osób. Dołączy Milans oraz Devilek, ivanov i może ktoś jeszcze. Niby sprzętu jest dużo, ale jednak to ja za wszystko odpowiadam ;) No i bez sensu byłaby sytuacja, że ja organizuje cały pokaz, a siedzę i patrzę jak Wy się bawicie, no way :-P

Fajnie byłoby Cię tam zobaczyć i poznać, ale jak to by było z kręceniem to nie wiem. Mają być dwie platformy na raz do kręcenia, ale tak jak napisałem wyżej - już jest sporo ludzi do tego. A im większy tłum, tym trudniej jest mi tego wszystkiego upilnować, bo nagle wpadnie ktoś nieznajomy i zakosi CPU, a chcę uniknąć takiej sytuacji ;)

Edytowane przez koziro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wie ktos moze kiedy sa pokazy? w piatek czy w sobote ? a moze w oba te dni ?

 

Były w piątek, do wieczora.

@ koziro ; nie dolacze, bo zwyczajnie nie chce mi sie jechac 30 minut, aby byc tam godzine i jechac znowu 30 min. Czasu malo i tyle.

 

Czekam na relacje ;)

 

Relacji nie będzie, bo w sumie nie ma co relacjonować ;P To możesz uznać za fotorelację - http://www.facebook.com/OverclockingManiacs#!/album.php?aid=19647&id=111976315527114

 

Szczerze mówiąc organizacja eventu była słaba (studenci, więc czego wymagać), a nasze procki to padaki: 980X w ogóle nie wstał, i5 655k miał CB przy -70*C i nie dało rady wykręcić go na chociażby 5 GHz (na modowanie płyty nie było czasu). No, ale były one załatwiane kilka dni przed imprezą i nie było czasu ich sprawdzić.

Został nam tylko AMD Phenom II X4 970, ale tutaj także kicha. Podkręcał się tylko jeden rdzeń i to nisko. Valid - CPU-Z Validator 3.1 , SPI na szybko - http://benchit.pl/ranks_scores/20638.jpg

 

Nie robi sie pokazu tak, zeby kazdy mogl wyciagnac lape po CPU :P

 

Zorganizowałem stoisko tak, że nie zginęło nic. Nawet leżące luzem rzepy do kabli mam wszystkie ;) Napisałem, że możliwe jest iż komuś przyjdzie chęć coś zakosić, ale dzięki dobrej współpracy naszej ekipy udało się upilnować wszystkiego. Edytowane przez koziro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wszystko co się zamierza wychodzi.

 

płytka padla pod ss po validacji :lol:

zdązyłem wczesniej pare razy puścić spi/pifast i mogę powiedziec że jej wydajnośc jest zaje**sta.

trzeba uzbierać na własną :lol:

 

może w ciągu miesieca uda się coś konkretnego z procem podziałać jak na razie valid na ss na otarcie łez.

 

Core i3 550 processor

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wszystko co się zamierza wychodzi.

Gdy było pewne, że 980X jest martwy to nie załamałem się, przecież mam i5. Gdy ten okazał się "kaszaną" zacząłem się denerwować. Milans zapewniał, że niezawodny AMD sobie poradzi (ja na co dzień nie kręcę CPU tego producenta). Okazało się, że tylko jeden rdzeń jest sprawny i kręci się "średnio na jeża" (6,3GHz validacja). Trzeba było odłożyć wszystkie karty graficzne, ponieważ nie ma co benchować GTX580 czy 2xHD5970 z jednym jajkiem CPU.

Ale show zapewne był tak czy siak

Podobno nasze stoisko cieszyło się największą popularnością na całej tej imprezie. Powiem szczerze, że sporo ludzi się przewinęło, wielu było na tyle zainteresowanych, że stało dłuższą chwilę (godzinę i więcej), albo po prostu po jakimś czasie wracali. Chętnie zadawali pytania, chcieli jak najwięcej się dowiedzieć o OC.

Ogólnie rzecz biorąc sam pokaz jako taki można uznać za udany. Wyników jako takich nie ma, ale ludzi interesowały tylko GHz, więc pokazanie im 6,3GHz wywołało poruszenie :D Dla ciekawskich puściłem SPI 1M przy około 6,24GHz

Za dużo srok za ogon chciałeś złapać. Na takich eventach lepiej sie skoncentrowac na jednej platformie

Miło być dużo globala na hwbocie, abym wreszcie mógł jakoś wypłynąć. Poza tym miałem na oku te zawody @hwbot, ale tam pewnie znów oszuści wygrają :-| Szkoda, że jak zwykle wszystko było na ostatnią chwilę... Następnym razem może uda się wreszcie normalnie ogarnąć całość :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym miałem na oku te zawody @hwbot, ale tam pewnie znów oszuści wygrają :-|

 

ano prawda :D

 

 

ja już się nauczyłem że jak cos jest na ostatnią chwile to najczesciej jest to kaszanka. Przynajmniej w moim przypadku.

Pozostałe jajka amd jak leciały?

na jakiej płycie gulf był? moze poprostu płyta/bios go nie obsługiwał

dziwnie wysokie cb jak na clarka

Edytowane przez tomekk600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano prawda :D

 

 

ja już się nauczyłem że jak cos jest na ostatnią chwile to najczesciej jest to kaszanka. Przynajmniej w moim przypadku.

Pozostałe jajka amd jak leciały?

na jakiej płycie gulf był? moze poprostu płyta/bios go nie obsługiwał

dziwnie wysokie cb jak na clarka

 

Pozostałe jajka nawet przy 5GHz nie latały. Sprawdzałem każde z osobna.

Najpierw X58A-UD7 (używałem już tego mobo, 980X bardzo ładnie śmigał) później ASRock Extreme4 bodajże. Na płycie gb wywalało na diagnostyku chyba 55, a na ASRocku 33 z tego co pamiętam.

Ten 655k był już zmęczony i to bardzo mocno. Pierwszy start, domyślne ustawienia i BSOD z końcówką 124. Zwiększyłem VTT i vcore do 1,3V to poszło (@air). Podkręciłem do 4GHz @air i śmigał. Jak zalaliśmy cepa LN2 to okazało się, że ma CB przy około -70*C. Zdziwiliśmy się, ale co tam - próbujemy. 5GHz na rozgrzewkę i nie śmiga. 4,5GHz również lipa. Czyli proc przemęczony, odkładamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...