Skocz do zawartości
qam

GA-770TA-UD3P i problemy z ramem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dość ciężki do zgryzienia problem - chodzi o pamięć. Dwa lub trzy miesiące temu zaczęły się moje problemy z komputerem, randomowe zwiechy, bluescreeny i błędy, wszystkie związane z pamięcią.

 

Okazało się, że jedną z moich kości 2x 2gb Patriot PDC34G1333LLK (CL7) szlag trafił. Wysłałem je na reklamację i zamówiłem nowe OCZ 2x 2gb OCZ3P13334GK (CL7). Wstawiłem je do PC i w zasadzie wszystko było ok, dopóki nie zacząłem testować gier. Po ok. godzinie każda wywalała błąd związany ze sterownikami lub pamięcią.

 

Zrobiłem (na obu naraz) memtesta - wszystko było ok. zero błędów. Zaktualizowałem wszelkie sterowniki oraz bios. Problem pojawiał się dalej. Zacząłem kombinować z ustawieniami na płycie (kości są na 1.8 ale gdy takie napięcie ręcznie ustawiałem w biosie, to okazywało się, że faktycznie kostki dostawały 1.94 według zakładki PC Health Status). Ale nic mi to nie dało oprócz drastycznego spadku stabilności.

 

Dla dalszych testów załatwiłem sobie jedną kość Patriot 2GB (1.7, 1333, CL7). Okazało się, że komputer działał z nią stabilnie. Bez żadnych problemów. Postanowiłem więc po kolei sprawdzić nowy ram. Okazało się, że jedna kość śmiga ok. pełna stabilność oraz zero błędów w memteście. Natomiast druga powoduje na starcie systemu bluescreena "Driver IRQL not less of equal" i wywala sporo błędów w memteście. Obecnie podczas testu obu naraz są błędy (przypominam, na początku było czysto).

 

Teraz pojawia się zasadnicze pytanie - trafiłem na dwa zestawy zepsutych pamięci czy mam problem z innymi częściami, które powoduję śmierć ramu? Dodam tylko, że rok temu podczas składania komputera również miałem problem ponieważ dostałem uszkodzony zestaw (tak, to razem trzy!). Kończe właśnie trzeci dzień testowania wszystkich możliwych ustawień oraz slotów i nie wiem co zrobić.

 

Proszę o pomoc, moja konfiguracja:

Phenom X2 550BE

GA-770TA-UD3P

Gigabyte GTX 275

Vista 64

Modecom Carbon MC 620W

Edytowane przez qam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakąś szansa istnieje ze masz uszkodzoną płytę i ona zabija ram. Ale pewności nie ma.. Zmierz miernikiem jakie masz napięcie dla pamięci.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość BRVideo

Myślę, że winowajcą jest płyta, sam mam problemy z Gigabyte MA770T-UD3P i już kilka razy ją śle na gwarancje, działa jakiś czas, a potem pada sama z siebie :/. Od tej pory już nie kupie Gigabyte!.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety linia M/MA770 była strasznie awaryjna ale to nie powód do całkowitego skreślenia marki. Trzeba było dołożyć stówę do 790X/FX a nie kupować obrzyna. EOT.

 

Pamięci OCZ ostatnimi czasy robione są "na pałę" o czym była już mowa na forum, sam niedawno po wymianie gwarancyjnej dostałem trzy komplety fabrycznie niesprawne więc nie ma się tu co dziwić tylko uderzać z powrotem do sklepu. Płyta może być uszkodzona ale na GA 770 nie zdarzyła mi się jeszcze degradacja ramu mimo sporej ilości sprzedanych egzemplarzy.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety linia M/MA770 była strasznie awaryjna ale to nie powód do całkowitego skreślenia marki. Trzeba było dołożyć stówę do 790X/FX a nie kupować obrzyna. EOT.

 

Pamięci OCZ ostatnimi czasy robione są "na pałę" o czym była już mowa na forum, sam niedawno po wymianie gwarancyjnej dostałem trzy komplety fabrycznie niesprawne więc nie ma się tu co dziwić tylko uderzać z powrotem do sklepu. Płyta może być uszkodzona ale na GA 770 nie zdarzyła mi się jeszcze degradacja ramu mimo sporej ilości sprzedanych egzemplarzy.

 

Nie wiem o czym wy mówicie. Mam w domu UD3P, ma ją mój brat, mam na tym komputer-serwerek 24/7 i pare tygodni temu złożyłem na tym komp koledze. Oprócz problemów z ramami - na serwerku nie chciały chodzić GEILe - NIE mam żadnych problemów, a miałem na czym testować. 4 różne platformy, 4 rożne konfiguracje - jedynie problem z GEILami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...