Skocz do zawartości
b4ldur

HD 4850 czy HD 5750

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak, mam zamiar odswiezyc znaczaco komputer. Rozwazam zakup czegos w postaci:

- AMD Phenom II X2 555 Black Edit /3.2GHz, L3 6MB, 80W, BOX, AM3/

- Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

- GoodRam 2GB 1333MHz CL9

- AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333/

- PowerColor Radeon HD4850 PCS 1024MB DDR3 /256bit/ DVI HDMI

 

No i teraz mam kilka pytan bo znawca nie jestem.

1. Czy zasilacz CHIEFTEC 400W GPS-400, to uciagnie? dlatego ze mam taki i nie chcialbym go zmieniac.

2. Czy boxowe chlodzenie daje rade na dluzsza mete z tym phenomem? tzn zastrzegam ze na razei nie mam zamiaru bawic sie w jego krecienie, najwyzej za kilka miesiecy gdy moglbym zainwestowac w lepsze chlodzenie.

3. Czy ta plyta obsluguje kosci 1600mhz? bo w specyfikacji jest wyszczegolnione "1600 (OC)" a jesli tak to czy oplaca sie dorzucic te 20-30zl i wziac kosc 1600mhz.

4. Czy na sata III predkosc tego dysku rzeczywiscie by wzrosla? czy on bedzie dziala tylko na standardzie sata II? pytam dlatego ze moze warto byloby wziac juz jakas plyte z obsluga sata III i usb 3.0

 

No i jeszcze jedno pytanie, zastanwialem sie nad kupnem plyty ze zintegrowana grafika (moze AsRock M3A785GXH/128M /AMD 785G, DDR3-1600/) i dokupieniem karty pod pci-e dopiero w okolicach zimy z prostej przyczyny ze cienko u mnie z funduszami akutalnie.

 

Docelowo chcialbym miec sprzet na ktorym daloby sie pograc jako tako w gta iv , modern warfare 2 czy nowego Prince of Persia. Nie licze na jakies ustawienia detali High i AA.

 

Ps. na koniec pytanie wiem, ze to mozna w roznych testach wyczytac ale czy ten zintegrowany HD4200 dorownuje wydajnosciom GF7600gt pod agp? :D bo to moja stara karta (ktora niestety sie spalila :D )

 

Z gory dziekuej za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chieftec sobie z tym poradzi.

Boxowe chłodzenie może być. Jest trochę głośne.

Nie ma sensu dopłacać do 1600MHz.

Na integrze nie pograsz w nowe gry z zadowalająca ilością FPS.

Pomyśl nad zakupem X4 945 lub X2 550. Dla kilku MHz nie warto dopłacać ~50zł.

W jakim sklepie kupujesz?

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze na zintegrowanej karcie nie pogram za bardzo, tyle ze to rozwiazanie przejsciwe i najpozniej w grudniu kupilbym sobie jakas grafike w przystepnej cenie. Z zakupem w ogole chyba poczekam az wyjdzie pII 560 to wtedy moze 555be pojdzie te kilka zlotych w dol ;d

 

co do tego gdzie bede kupowal, to myslalem nad esc / apollo (Procek,kosci,dysk).

 

swoja droga przy okazji jaka jest roznica miedzy: hd 4850 a 5670, bo rozumiem ze ten drugi dostal ddr5 wyzsze taktowanie rdzenia, obsluge dx11 ale za to tylko 128bitow szyna, jak to sie przeklada na wydajnosci i ktora z tych dwoch jest lepsza opcja?

Edytowane przez b4ldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej opłacalne dziś to dyski 500 GB - mimo że cena za 1GB jest wysoka - ~0,35 zł/GB .

 

Kosztują raptem 20-30 zł więcej niż 2x mniejsze dyski 250GB czy jeszcze mniejsze 160 GB .

 

Potem dyski 1TB z przelicznikiem na poziomie ~ 0,26 zł/ GB .

 

A co do samych dysków - najwydajniejsze obecnie to Samsung F3 , po nich F3EG/F2EG .

 

F3 - 7200 RPM , F3EG/F2EG - 5400 RPM

 

250 GB - 155 zł (F3EG/F3 )

 

500 GB - 179 zł (F3EG/F3 )

 

1 TB - 269 zł (F3EG ) - 290 zł ( F3 ) .

 

Ceny z esc.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze Reyden mial na mysli ze najbardziej popluarne (a nie oplacalne) sa dzis dyski 500GB mimo ze cena za 1GB jest wyzsza niz przy dyskach 1TB. Po prostu mala pomylka w 'druku', przynajmniej ja tak to rozumiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam sie czy brac Sapphire Radeon VAPOR-X HD 4850 1GB GDDR3, czy moze raczej Powercolor Radeon HD 4850 PCS 1GB GDDR3, do tego pierwszego musialbym doplacic jakies 40 zl i nie wiem czy sie oplaca, wyglada na to ze ma duzo lepsze chlodzenie, warto?

 

ps czym sie roznia wresje lite od retail?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie ktora karte wybrac do zestawu:

PII x555 BE

Goodram 2GB 1333 mhz (po wakacjach + kolejne 2GB)

ASRock M3A770DE

CHIEFTEC 400W GPS-400-AA

 

do wyboru mam w sumie 4 konkretne karty, hd4850 i hd5750. oczywiscie chodzi mi o to zeby zaplacic max ok 450zl

1. Gigabyte Radeon HD 4850 1GB (256 bit) DDR3

- rdzen 675 mhz

- pamiec 1000 mhz

- cena 413 zl

2. Powercolor Radeon HD 4850 PCS 1GB GDDR3 (256bit)

- rdzen 625 mhz

- pamiec 900 mhz

- cena 431 zl

3. Sapphire Radeon VAPOR-X HD 4850 1GB GDDR3, 256 bit

- rdzen 650 mhz

- pamiec 1000 mhz

- cena 474 zl

4. Sapphire Radeon HD 5750 512MB DDR5, 128bit

- rdzen 700 mhz

- pamiec 1150 mhz

- cena 440 zl

 

No i tak od gigabyta odstrasza mnie troche to chlodzenie, nie wiem wydaje mi sie tak jakies niezbyt efektywne.

W obudownie nie mam niestety jak na razie zadnych wentylatorow odprowadzajacych cieplo na zewnatrz dlatego chodzi mi o to zeby chlodzenie na karcie bylo jak najbardziej wydajne (stad pomysl zeby wziac sapphire z vapor-x). Co powiecie na to?

Edytowane przez b4ldur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych tutaj to: HD 5750

mniejszy pobór energii - chłodniej

wydajność podobna jak 4850

zbędne 1GB pamięci dla 4850 za które musisz zapłacić.

 

Musi być nowa? Może jakieś używane 4870 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolalbym jednak cos nowego z prostej przyczyny.. mam jakies dziwne szczescie do 'palenia' kart... ostanie dwie karty odmowily mi posluszenstwa wyswietlajac dziwne artefakty przy gdy odpalilem jaka kolwiek gre na dluzej niz 2 minuty. Dlatego wolalbym kupic cos z gwarancja przynajmniej na te dwa lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...