Skocz do zawartości
Chaos

FALCON ROCK II .. warto?

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie tak sie przymierzam do zmiany coolerka i kolega polecał mi falcon rock II widziałem go u niego ... fajny z wygladu nawet .. żeliwna obudowa od wentyla cicho chodzi .. ale czy bede mial duzo mniej stopni niz na moim titanku (jak w podpisie)? Mój duren ma 49-50 sopni w spoczynku aa 55 przy 100% .. planuje niedlugo zmiane na antka 1700+ i chce go kręcic czy falcon rock jest dobrym rozwiazaniem ? w necie mozna wytargac nawet za 48zl + koszt przesyłki. Opłaca sie brac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cię, że obudowa wiatraka na nim nie jest jednak żeliwna, tylko alumninowa, albo coś takiego... ;)

 

Mój config chodzi na spire FR2, tylko te nowe mają wiatraki 2500RPM, a mój ma 2900. Temperatury mam idle 37, sterss (gry) 44*C, przy 21-22*C temp otoczenia i otwartej budzie, pasta titan silver. Pamiętaj, że mam palomino. Vcore default (1,75V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tak sie przymierzam do zmiany coolerka i kolega polecał mi falcon rock II widziałem go u niego ... Opłaca sie brac?

Dobry, tani, niezbyt głośny wiatrak. Chłodzi podobie do Titana ale za to jest sporo cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

 

na tym coolerku jest jakas biala pasta :? byloby lepiej jesli sciagnal bym ja i posmarowal jadro athlona thermopoxem 75ags (ten ze srebrem), czy lepiej zostawic to biale "cos"

 

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabank lepiej bedzie z tym termopoxem - bo oni daja na takie coolerki jakies badziewie byle bylo i zeby niewtajemniczeni nie dali bez pasty na procka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umyć cooler/ jądro benzyną ekstrakcyjną/płynem do mycia soczewek. Nałożyć pastę na jądro, najlepiej czymś w rodzaju karty telefonicznej, najcieniej jak się da, byle tylko jądra nie było widać. Raczej nie palcem, bo zatłuścisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Falcona.W stresie mam max 52,53 stopnie.

Jego największa zaletą to cicha praca - ok. 25dB. Generalnie jestem zadowolony  :)

przy oc jak w podpisie? to troche duzo... buda zamknieta? wentylowana?

 

BTW widzial ktos gdzie mozna internetowo zamowic tego procka w rozsadnej cenie? ew mf II? bo tak gdzie byly juz nie maja towaru :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW widzial ktos gdzie mozna internetowo zamowic tego procka w rozsadnej cenie? ew mf II? bo tak gdzie byly juz nie maja towaru :(

Jak ja kupowalem to zalezalo mi na czasie wiec kupilem w www.sirius.pl a wtedy byl o 20 zl drozszy niz w www.pccooler.com.pl !!! Teraz stoi ok 60 zl wiec -Twoj wybor.

ps. cooler sprawuje sie b.dobrze i jest przy tym cichy. polecam

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GiKeR ---> oczywiscie masz racje, choci o cooler :) sorry ale jestem padniety ide spac zanim znowu cos chlapne glupiego :)

 

zygi ---> no fakt ale patrzylem poparu sklepach i widze tylko w siriusie za te 68 pln :(

 

 

a moze by tak zamiast fr II czy mf II (ktorego dostanie graniczy z cudem) ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Igloo 2500 ? 80 oln ale niby jest caly z miedzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

John_doe : tak to jest temp przy oc z podpisu.Buda jest zamknięta ale nie ma dodatkowych wentylatorów (musze miec cicho), jade na zwykłej ujowej pascie.

Ale i tak nie narzekam bo przy starej obudowie miałem w stresie 68 stopni przy mniejszym oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GiKeR ---> oczywiscie masz racje, choci o cooler :) sorry ale jestem padniety ide spac zanim znowu cos chlapne glupiego :)

 

zygi ---> no fakt ale patrzylem poparu sklepach i widze tylko w siriusie za te 68 pln :(

 

 

a moze by tak zamiast fr II czy mf II (ktorego dostanie graniczy z cudem) ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> Igloo 2500 ? 80 oln ale niby jest caly z miedzi....

Tego MFII tesh dostaniesz na www.pccooler.com.pl ale z tego co sie orientuje to ten iglo jest sporo lepszy od FRII tyle ze niewiem gdzie go kupic, aha no i jest brzydszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wydajniejszy jesli chodzi o chlodzenia ale zato trroszke glosniejszy.

Gdzies na forum byl link do porownania duzej liczby coolerkow ale niepamietam gdzie - i tam igloo zajal jedna z czolowych miejsc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolerek jest spox . Na początku miałem Titana D5TB i temp dochoidził mi do 44stopni przu Antku 1700 na 2400 Vcore standard a na Falconie miałem przy tych ustawieniach max 38-39stopni spoko da się na nim dać proca 1700 na 2600 z lekko z podniesionym napięciem no i jest cichutki . No ale to było dawno WC rulez .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolerek naprawde spoko i w miare tani..

 

U mnie chlodzi A1700+@2100+ na starej pascie silikonowej 43 st idle do 48- stress...pozatym dla mnie bardzo cichy :)

 

Pozdro :D

Oooo, widzę że kolejny podobny konfig :) Pozdrowienia dla kolegi solekowca i miłośnika zabytków jednocześnie ;)

Pytam z ciekawości: masz palomino czy t-breada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie w tym myk ze titam chlodzi mi calkie ok tylko ten hałas ... chyba się zdecyduje .. chetnie uslyszalbym opinie tych co go mają

www.mod4.us

Zobacz w artykulach, niedlugo tj. w piatek pijawi sie recka na nowym procku na AXP 1700+ 0,13

 

Sorry, ze sie reklamuje, ale robilem test i wyniki sa tam wlasnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coolerek naprawde spoko i w miare tani..

 

U mnie chlodzi A1700+@2100+ na starej pascie silikonowej 43 st idle do 48- stress...pozatym dla mnie bardzo cichy :)

 

Pozdro :D

Oooo, widzę że kolejny podobny konfig :) Pozdrowienia dla kolegi solekowca i miłośnika zabytków jednocześnie ;)

Pytam z ciekawości: masz palomino czy t-breada?

Dijkstra a ty masz Palomino czy Throughbreda? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paloninko. Myślałem, żeby zmienić na 0.13, ale w sumie nie mam po co, bo mobo na razie nie będę zmieniać (w zupełności mi jakoś wystarcza :roll: ), a na tej różnicy przy 2400+ na drut modzie i tak bym zbytniej nie zobaczył...gorzej, że mi jedna kość pamięci nie chce iść powyżej 133, dobrze, że przynajmniej idzie 133@CL2 przy 3.5 V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paloninko. Myślałem, żeby zmienić na 0.13, ale w sumie nie mam po co, bo mobo na razie nie będę zmieniać (w zupełności mi jakoś wystarcza :roll: ), a na tej różnicy przy 2400+ na drut modzie i tak bym zbytniej nie zobaczył...gorzej, że mi jedna kość pamięci nie chce iść powyżej 133, dobrze, że przynajmniej idzie 133@CL2 przy 3.5 V

No ja sie szarpnalem na Kongstona, ale nie bede nic wiecej tu pisal - [OT] :)

 

Co do FalconRocka - to obiecuje, ze w tym tygodniu napisze dalszzy ciag recenzji na moim Antku z podpisu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...