Skocz do zawartości
d0nMD

Najwydajniejsza przeglądarka WWW

Rekomendowane odpowiedzi

Która z przeglądarek WWW jest najwydajniejsza?

Nie chodzi mi o czas ładowania strony tylko o szybkość działania.

Z przyzwyczajenia używam FF, ale przy otwartych kilku kartach strasznie muli. Z resztą nawet przy otwartej jednej karcie (konkretnie YouTube) np. przewijanie jest skokowe.

Wydaje mi się, że najlżejsze są Opera i Chrome, ale trudno mi obiektywnie to ocenić ze względu na drobny nieład w systemie.

 

Nie wiem ile w tym prawdy, ale kumpel mówił mi, że Firefox używa jakichś nie-Windowsowych bibliotek (coś jak np. gtk+ w gimpie) i przez to lepiej go nie używać na słabszym sprzęcie. Wiecie coś na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakim systemie? Dla mnie, na Macu, najwydajniejsza jest Safari. Do grona szybkich zaliczyłbym także Chrome i Operę, która jedynie pierwszy raz dłużej się uruchamia, później już jest szybka. Generalnie z tego co zaobserwowałem to najsprawniej działają te na WebKit'cie.

 

Przypuszczam, że w przypadku Windowsa zarówno wynik Chrome/Chromium i Opery byłby podobny i zadowalający.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chrome działa lepiej na antycznych komputerach - szczególnie tych z wolniejszym HDD.

Aczkolwiek ATOM to nowy sprzęt więc zakładam że i tam takich problemów nie ma - więc polecam Operę.

I do tego urlfilter.ini / AdMuncher - naprawdę fajnie obciąża przeglądarkę, choć w efekcie końcowym mogą się "wolniej" ładować strony (AdMuncher, bo oczywiśta nie urlfilter ;] )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z resztą nawet przy otwartej jednej karcie (konkretnie YouTube) np. przewijanie jest skokowe.

To nie kwestia przeglądarki, tylko procesora. Przewijanie stron z elementami flasha bardzo go obciąża, zobacz wykorzystanie cpu w menedżerze zadań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System to - od dzisiaj czyściutki - Windows 7.

Chrome działa zdecydowanie najsprawniej, Firefox poza konkurencją.

W Operze denerwuje mnie brak cywilizowanego blokera reklam, a w dodatku wydaje się wolniejsza od Chrome. Niby jest Ad Muncher [Munched] czy Ad Sweep (niska skuteczność), ale wolę AdBlocka z polskim filtrem.

Wiem MaSell, że to głównie wina procesora, ale nie mam najmniejszego zamiaru wracać do pełnowymiarowych komputerów - a tak dzięki zmianie przeglądarki (i w ogóle większości programów, do których się przyzwyczaiłem) na wydajniejszą, przeglądanie WWW jest przyjemniejsze. Trudno mi określić czy bogate w multimedia strony lepiej chodzą, ale przynajmniej środowisko jest bardziej responsywne (chyba tak się to zwie :D ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Pewnie to, że nie wystarcza dogranie pluginu tak jak w przypadku FireFoxa/Chrome/Safari.

 

A no nie wystarcza, bo niby po co dogrywac cos co jest wbudowane w przeglądarkę od paru ładnych lat. Wystarczy sobie pobrac gotowe filtry i nic nie trzeba robić. Zresztą od dawna jest tez dostępna funkcja ręcznego blokowania elementów(tyle ze nie wszystkich) bez potrzeby edycji plików.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A no nie wystarcza, bo niby po co dogrywac cos co jest wbudowane w przeglądarkę od paru ładnych lat. Wystarczy sobie pobrac gotowe filtry i nic nie trzeba robić. Zresztą od dawna jest tez dostępna funkcja ręcznego blokowania elementów(tyle ze nie wszystkich) bez potrzeby edycji plików.

Jak najbardziej się zgadzam ale chodziło mi o to, że ludzie przyzwyczaili się do dogrania pluginu. Instalują Operę która, jak można przeczytać, ma wbudowane blokowanie i nie działa to tak, jak by sobie życzyli. Ludzie przyzwyczajają się do popularnych rozwiązań i nie fatygują się do znajdowania innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...