Skocz do zawartości
Boxster

Q6600@3,6GHz i "upalny" dylemat z chłodzeniem

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że za oknem żar sypie z nieba, a co z ta tym idzie w pokoju też zrobił się mały piekarnik mam problem z chłodzeniem q6600@3,6GHz 1,5V. Temperatury w idle przy zastosowaniu hp-120 + arctic silver 5 kształtują się na poziomie 50st.C zaś pod pełnym obciążeniem potrafią mocno przekraczać 75st.C. W/g Intela TCASE dla rewizji G0 wynosi 71°C, więc jak widać jest ciut za ciepło. Teraz pytanie, czy Pentagram jest zbyt cieńkim "chłodziwem" i trzeba zainwestować w coś lepszego np. Mugen 2, a może w jeszcze coś innego... czy na obecną sytuację nie ma za bardzo rady i trzeba skręcić zegary, zejść z V i czekać na lepsze - chłodniejsze - czasy.

Z góry dzięki za wszelkie opinie.

Edytowane przez Boxster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem lepsza opcja to zjechać zegary i iść na zimne piwko :) Nie ma co szaleć. Wiadomo przecież, że mamy po 30°C w domu, jak na skrzynkę przywali słońce to może i pod 50°C podejdzie. Ani woda (no chyba, że bieżąca) ani tym bardziej chłodzenie konwencjonalne nie da w takiej sytuacji temperatur niższych niż temp. otoczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jedno takie chłodziwo nazywa sie NOCTUA NH-D14 jest drogie ale lepszego nie ma i długo na to wygląda,że nie będzie:) ostatnio wyszły dwa kolosy nowe na rynek i mogą pomarzyć o rywalizacji do D14.Tak jak ty Q6600 3.6ghz w stresie przy tescie OCCT prio-wysoki,czas 40min,za oknem jak i w środku upał tylko max 55-60st. wiadomo tyczy to obciążenia 100% rdzeni,w użyciu codziennym np.gry tempy znacznie mniejsze są i dodam,że radiator ciągnie również ciepło z karty graficznej,która też nie mało sie grzeje,ale odnośnie chłodzenia wymiata i nie żałuje.Każdy kto mnie prosił o porade na temat tego chłodziwa,przyznaje drogi ale bdb. więc POLECAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie proc pracuje na podobnym napięciu i jest chłodzony Mugenem. Temp mam znośne nawet w takie upały, choć na Twoim miejscu zrobiłbym tak jak polecają koledzy wyżej - zjechać z V i przeczekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...