Skocz do zawartości
dr_Misiek

TOSHIBA SATELLITE L30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałem wymienić procka CELERONA M 410 (1.46GHz) na jednego z poniżej wymienionych:

 

- T5300 (1,73GHz)

- T2450 (2,0GHz)

- Celeron 550 (2GHz)

 

Komputer jest postawiony na Win XP i służy głównie do przeglądania neta + czasem gram na nim w NFS HP2.

 

Zastanawiam się czy przy takich samych taktach w tych procesorach jest różnica w wydajności, np. gdyby porównać:

 

- T5300 (1,73GHz/2M/533)

- T2250 (1,73GHz/2M/533)

- T2080 (1,73GHz/1M/533)

- T2370 (1,73GHz/1M/533)

- 530 (1,73GHz/1M.533)

 

Nie zamierzam zmieniać systemu na 64 bitowy, więc porównanie wyłącznie na XP.

 

Najbardziej zastanawia mnie fakt czy seria T5 i T2 przy tych samych parametrach wypada podobnie czy jest jakaś przewaga C2D (T5).

 

Laptop obsługuje max FSB 533.

Sprawdzone, włożyłem procka T2500 (2,0GHz/2M/667) i procek działa, ale na FSB 533 czyli 1,6GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tych które wymieniłeś bierz T2450. Chyba że zależy ci na 64 bitach to wtedy zostaje ci T5300.

 

w 32 bitowych aplikacjach różnica w taktowaniu przemawia na korzyść T2450

Edytowane przez romek-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na aplikacjach 64 bitowych.

 

Chciałbym tylko wiedzieć czy przy tych samych taktach i pozostałych parametrach Dual Core (seria T2) wypada gorzej, czy jest porównywalna z Core 2 Duo (seria T5).

 

Z tego co się zorientowałem to te dwie serie (podobno) różni tylko obsługa instrukcji 64 bit. Jednak na wszelki wypadek chciałbym potwierdzić te informację na naszym forum :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I moja opinia jest podobna do Twojej.

W końcu te procki nie różnią się architektonicznie jakoś znacząco.

Intel wykonał kawał dobrej roboty przy Core Duo a C2D właściwie dodało kilka drobnych zmian + obsługę aplikacji 64bit.

Dzięki Kolego za pomoc B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...