Skocz do zawartości
anon92

Komputer piszczy rytmicznie przy post teście

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dostałem 2 graty pentium III żeby złożyć z nich jednego. Jeden jest starszy i ma procka wkładanego pionowo. Drugi jest troszkę nowszy i ma normalne gniazdo już jak "dzisiejsze komputery" :) Dlatego też chciałem zbudować tego kompa na bazie płyty i procka nowszego z tym normalnym gniazdem ale jest problem bo komputer piszczy mniej więcej co 2 sekundy przez 3 sekundy na post teście i nie idzie dalej. Dysk ładnie pyrka diody od napędów mrugają. Na monitorze nic się nie wyświetla. Komputer jakby się nie zawiesza tylko po prostu nie chce iść dalej. Kondensatory wyglądają dobrze, żaden scalak też nie przyjarany. Ta płyta to Medion 2001, taka jak na tym zdjęciu http://s2.imgimg.de/...21e3f9b1jpg.jpg

Ta starsza płyta chodzi ładnie ale ten pionowo wkładany procek może być wolniejszy ma 700 Mhz a w tamtej nowszej nie mam pojęcia ile ma ale myślę że może mieć trochę więcej. W takim sprzęcie to nawet 50 czy 100 Mhz to spora różnica :) No i w tej nowszej siedzą pamięci 133 a w tej starej 100 Mhz i nie wiem czy by łyknęła 133.

Tak BTW ciekawi mnie co to jest to gniazdo na dole tej starszej płyty jest prawie 2 razy większe niż PCI. Możecie mi powiedzieć do czego to służy?

Chodzi mi dokładnie o to gniazdo:

http://i28.tinypic.com/35aji9j.jpg

PS. to nie moja tylko z neta ;p w mojej lepiej wyglądają kondziory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienie.

No więc tak jak pisałem komputer wydaje ciągły pisk przez około 3 sekundy potem są około 2 sekundy przerwy i znowy 3 sekundy pisk i tak w kółko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kartę grafiki już podstawiałem nawet 2 jedną na AGP a drugą taką starą wsadziłem pod PCI na tej karcie można odpalić każdego kompa czy stary czy nowy. Na żadnej z kart nie poszedł. Na każdej to samo. Ram oczywiście podstawię. Na szczęście mam 2 takie graty i oprócz procka moge wszystko przekładać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zawiniła pamięć. Nie łączyła w obu slotach. Teraz włożyłem 2x128mb i wszystko śmiga. Jak się okazało procesor ma 1000 Mhz. Teraz mam pytanie czy da się to podkręcić? Opłaca się? Czy to bezpieczne? Bo te płyty pewnie nie mają blokady magistrali PCI. Czy jest ryzyko uszkodzenia grafiki przez to? Żadnych kart rozszerzeń nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra podkręcanie nie jest mi obce już z nie jednego kompa robiłem rakietę :wink:

Pytam bo czegoś takiego jeszcze nie podkręcałem.

Czy jest ryzyko uszkodzenia grafiki lub dysku przez to?

Edytowane przez anon92

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już poczytałem. Jest możliwość OC zworkami na płycie, w tedy wartości PCI i ramu się nie zmieniają a procek idzie w górę. Jeszcze pokombinuje i zobaczymy.

W każdym razie dziękuje za pomoc. Temat do zamknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma plyty na slot1/soc 370 z blokada agp/pci, a najlatwiej przez przetaktowanie pci jest uwalic dysk - staraj sie nie przekraczac 37-38 na pci, zreszta na tym medionie z tego co wyczytalem to krecic bedzie sie dalo tylko poprzez softową zmiane fsb z poziomu windowsa. Napisz dokladnie co to za plyta na slota(model), zeby ustalic chipset mozliwe ze po zastosowaniu przejsciowki/modow bedzie mozna tam wsadzic lepszego proca(raczej tak bo jak masz tam 700tke to musi to byc jakis coppermine wiec nie moze to byc np 440LX). Ofc szybsze pamieci beda ci dzialac jako wolniejsze(zreszta w tym sprzecie zwykle uzywa sie dzielnika fsb : ram - 1:1 ), gorzej jak sa to kosci o wiekszej pojemnosci - 256MB czy 512MB, a plyta slotowa bedzie na starszym chipsecie(w medionie jest VIA 694X wiec tam w zasadzie kazdy sdram bedzie dzialac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...