Skocz do zawartości
MarDeb

Uszkodzony laptop

Rekomendowane odpowiedzi

 W zeszłym tygodniu nie mogłem podłączyć laptopa do sieci. Poszukałem w internecie firmy, która zdiagnozuje mi za darmo problem a potem ewentualnie mi go naprawi. No znalazłem pod adresem

 

laptoprepaircenter.pl

 

 

 Dodzwoniłem się i pojechałem na miejsce. Miła pani zabrała laptopa do eksperta wróciła po 15 min i powiedziała, że m.in. sprzęt wymaga wymiany kontrolera karty sieciowej oraz że klawiatura może w niedługim czasie odmówić współpracy i że nie da się prosto naprawić zasilania, bo trzeba wymienić cały moduł. W sumie wyszło około 1000 + VAT czyli prawie cena nowego laptopa na promocji w Euro. Ale co tam. Jestem przywiązany do sprzętu. Postanowiłem wymienić klawiaturę i ten układ scalony. Poza kłopotami z siecią komputer działał. Windows chodził. Przechodził testy programiów diagnozujących dołączonych przez Toshibę. NIestety komputer miał tylko preinstalowaną Vistę o czym powiedziłałem serwisie. Dowiedziałem się też poniewczasie, że recowery disk trzeba było zrobić po pierwszym uruchomieniu. Trudno będzie przeinstalować sysytem ale co tam. Minał tydzień i dzwoni pani z serwisu mówić mi, że scalak wyminiony ale WIndows raportuje błędy ze sterownikami. Proponują reinstalację systemu za kolejne 100zł + Vat. Rozmowa wygląda tak, że ja twierdzę, że wcześniej Windows zgłaszał błąd urządzenia a nie sterowników a ona, że awaria uszkodziła sterowniki i że co prawda nie muszę zgodzić się na instalację Windows i mogę odebrać komuter w stanie takim jakim jest. Czyli de facto bez sprawdzenia czy działa. Oczywiście mam 30 dni gwarancji na naprawę i mogę sam sobie przeinstalować sysytem. Tylko ja nie mam pewności, czy faktycznie naprawili i czy potem mi nie powiedzą, że to ja po odebraniu nie uszkodziłem sprzęt. Poza tym jej rozeznania zesputy kontroler karty sieciowej uszkodził sterowniki WIndowsa. Ale niby jak? Nic, pani postanowiła porozmawiać z technikiem aby lepiej mi to wytłumaczyć. Zajeło jej to 3 godziny oddzwoniła ale ja byłem w metrze i nie odebrałem rozmowy. Zadzwoniłem następnego dnia (wg strony komputerowej pracują 10-14) koło 12 i zgłosiła się automatyczna sekretarka. Odnoszę dziwne wrażenie, że próbują mnie naciągnąć. Ale zobaczymy. W sumie mogliby ten WIndows przeinstalować w ramach usługi, bo przyjęli widełki na cenie naprawy scalaka na 400-500zł + VAT. Albo zrobić to gratis, aby mieć wdzięcznego i zadowolonego klienta. Co tu dużo mówić dla nich to 1/2h pracy ale jak by brzmiało gdyby zaproponowali, że co prawda instalacja kosztuje ale zrobią mi to gratis. Przecież taki serwis poleciłbym wszystkim. Dodam jedynie, że w momencie wyceny uszkoodzeń i poinformowaniu, że nie dysponuję płytą instalacyjną Windows. 

 

 

 

Ale wracając do tematu czy uszkodzony kontroler karty sieciowej może zepsuć sterownik Windows Vista? Czy wlutowanie takie samego układu w płytę głowną może powodować błędy sterowników w Windows?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrazenie

Zrobili Cie w bambuko na czysto!

Jaki modul zasilania wymieniali?

Skad mogli wiedziec ze klawiatura niedlugo przestanie dzialac?

 

Na moje spierniczone miales cos w systemie, wirusik czy cos blokujacy dostep do netu.

Firma przycwanila, przykozaczyla, rzucila kilka madrych epitetow i skasowali Cie na 1000 nic nie robiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

True, trzeba było od reinstalacji systemu zacząć, teraz się martw. Po drugie "modułu zasilania" się nie wymienia bo jest to zestaw urządzeń bezpośrednio na płycie głównej, tak samo karta sieciowa chociaż w tym przypadku można pokusić się o wymianę chipu/biosu. Taniej wyszłoby Ci pewnie kupić nową płytę główną na alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Laptop spotkał się z colą więc klawisze zaczęły się trochę lepić. Najbardziej mnie jednak dziwi ten tekst o zepsuciu sterowników przez kontroler. 

Edytowane przez MarDeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wciskaja Ci kit od samego poczatku... Co ma padnieta karta do softu? Padnieta nie dziala, dobra dziala finito. Sterownik najwyzej moze poinformowac ze urzadzenie jest rypniete i tyle byloby powiazan. Z reszta co za problem zainstalowac nowy driver?

Zalana klawiatura to koszt 49-189zl + robocizna

 

Co to za lapek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz poczytaj o realiach.

 

1. Był sobie Dell D600 w którym padła płyta. Używana, sprawna płyta na allegro ~200pln, używany sprawny Dell D600 ~550pln, wymiana płyty przez serwis Dell u klienta w domu ~2100pln.

 

2. Był sobie Dell, w którym klientka zalała klawiaturę oliwką z oliwek. Nowa klawiatura na allegro ~100pln, nowa klawiatura kupiona bezpośrednio w Dell oraz autoryzacja naprawy przez klienta bez utraty gwarancji ~115pln z przesyłką, wymiana klawiatury w serwisie Dell ~250pln

 

3. Nowa klawiatura do Twojej Tośki na allegro i wymiana we własnym zakresie bez utraty gwarancji ~70pln z przesyłką.

 

Nie napisałeś czy notebook jest/był* na gwarancji. Nawet jeśli sieciówka rzeczywiście była uwszkodzona to taniej wyszłoby kupiić chyba kontroler LAN na PCMCIA/ExpressCard czy nawet USB.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Samą klawiaturę pewnie bym wymienił ale faktycznie nie znałełem realiów. Trochę paniki, bo komputerek przedszkolny a poza tym póki co w serwisie byli bardzo mili. Niewazne.

 

Doczytałem też teraz warunki gwarancji i nie podlegają jej powtórne instalacje oprogramowania i sterowników. No cóż póki co wniosek jest jeden:

 

omijać Serwis laptopów w Warszawie przy ulicy Radnej 12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już jest temat do innego działu : Oszusci & niesolidne: firmy, serwisy, sklepy - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne chociaż generalnie jako firma mogą sobie ustalać dowolne ceny usług natomiast od Ciebie zależy czy się na nie zgodzisz czy nie. Nie postąpili nie fair ponieważ o wszystkich kosztach zostałeś poinformowany jeszcze zanim Cię nimi obciążyli.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Ceny ceną ale ta informacja, ze kontroler zepsól sterowniki to majstersztyk. A do tematu oszuści dopiszę się jeszcze. 

Edytowane przez MarDeb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...