Skocz do zawartości
stivo

Windows XP się nie ładuje

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

To temat jakich wiele, ale żaden na razie mi nie pomógł.

Sprawa wygląda następująco: po uruchomieniu sprzętu, przechodzi test Biosa, pokazują się tablice z danymi i w momencie, kiedy powinien zacząć ładować się system ekran jest czarny i może tak stać w nieskończoność.

 

Konfiguracja:

Dołączona grafika

 

Pamięci sprawdziłem memtestem, dysk też sprawdzony za pomocą narzędzia WD (taka płytka z narzędziami testującymi - ale raczej nie Hiren's - nie jestem pewien).

Zaktualizowałem BIOS do F6.

Próba wejścia do trybu awaryjnego kończy się tym, ze podczas ładowania pliku isapnp.sys zawiesza się i stoi w nieskończoność, więc też przekopiowałem w Konsoli odzyskiwania ten plik z płytki.

Również użyłem fixboot i fixmbr.

Pod XP Live włączyłem chkdsk /x

Próbowałem także skorzystać z naprawy instalacji z płyty XP i po przekopiowaniu plików i restarcie, znowu zatrzymywało się na czarnym ekranie.

 

Kończą mi się już pomysły, co to może być, więc zwracam się po jakieś podpowiedzi do Was :)

 

Jutro zamierzam jeszcze sprawdzić ze swoją konfiguracją, m.in. pamięci, dysk, grafikę czy zasilacz.

 

Ostatecznie pójdzie format, ale może znajdzie się jakieś rozwiązanie.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną mam go na stole, bez czytnika. Bios resetowany, a pamięci są na CL 6 ustawione. AHCI też nie pomaga. Za chwilę sprawdzę u siebie grafę i pamięci, a potem swoje na tamtym sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

 

"Jeśli system Windows XP nie uruchamia się, a przy próbie uruchomienia w trybie awaryjnym zawiesza się na pliku

C:\windows\system32\drivers\isapnp.sys

 

należy skorzystać z płyty botowalnej z narzędziami np: Hiren’s boot cd. Z takiej płyty uruchamiamy Mini Windows XP, udajemy się do katalogu C:\windows\system32\drivers\ i usuwamy pliki o rozszerzeniu SYS, które mają rozmiar 0 (sł: zero) bajtów.

 

Po restarcie komputera wszystko powinno być ok."

Edytowane przez Aquarium
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak:

 

"Jeśli system Windows XP nie uruchamia się, a przy próbie uruchomienia w trybie awaryjnym zawiesza się na pliku

C:\windows\system32\drivers\isapnp.sys

 

należy skorzystać z płyty botowalnej z narzędziami np: Hiren’s boot cd. Z takiej płyty uruchamiamy Mini Windows XP, udajemy się do katalogu C:\windows\system32\drivers\ i usuwamy pliki o rozszerzeniu SYS, które mają rozmiar 0 (sł: zero) bajtów.

 

Po restarcie komputera wszystko powinno być ok."

 

Wielkie dzięki, pomogło! ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...