Skocz do zawartości
sector

Komputer sam sie wylacza i wlacza

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem w pracy.

Jest komputer ktory chodzil 24h/d w zasadzie przez rok. Od jakiegos czasu czasem sam sie resetuje. Jakby tego bylo malo to i sam sie wlacza przy okazji. Co jeszcze dziwniejsze czasami jest tak, ze dziala np. przez caly weekend gdy nikt go nie uzywa, nastepnie w PN gdy przyjdzie osoba, ktora na nim pracuje komputer potrafi sie wylaczyc.

 

Pierwsze moje przypuszczenie to zasilacz. Wymienilem zasilacz na inny - to samo. Poniewaz ten do wymiany byl g... wzialem troche lepszy. Znowu to samo. Wylaczyl sie.

 

Poszukalem na necie troche informacji czemu tak moze byc. Gdzies wyczytalem, ze wlacznik moze robic zwarcie itp. Wyjalem calkowicie zworke od guzika Power i zamienilem ja z Reset (teraz komputer odpala sie resetem). Niestety to nie pomoglo. Nadal sie restartuje.

 

Gdy wymienilem zasilacz probowalem obciazyc komputer jakimis obliczeniami. Odpalalem SuperPI, Prime95 oraz Memtest'a. Nic to nie dalo. 0 bledow w ramie. Komputer pod obciazeniem nadal dzialal stabilnie. Po czym przychodzi Pani Anna odpala Outlook'a i po 30min komputer sei wylacz. 2h pozniej, sam sie wlacza :lol:

 

Macie jakis pomysl co jest grane? Moze walnieta plyta glowna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, ze z wlaczeniem go to nie jest imo takie proste, chyba, ze ktos sie wlamal w co tez watpie.

Komputer jest w sieci. Podlaczony jest do servera (linux) -> router -> provider. Wszystko jest w miare dobrze strzezone. Hasla wcale nie sa proste a oznak wlamiania tez nie ma. Podczas gdy komputer sam sie wlacza nikogo przy nim nie ma (nikt nie pracuje i nic nie probuje na nim robic, ot tak sobie sie wlacza).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś coś podobnego (samoistne wyłączanie się sprzętu, a w nocy przeważnie włączanie) i winowajcom okazała się płyta główna - jakieś przepięcie na linii odpowiadającej za przycisk od uruchamiania. Skończyło się na wymianie jakiegoś elementu przez znajomego elektronika - w granicach 5zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...