Skocz do zawartości
Cinek177

Jaki wybrać ? i na co zwrócić uwagę

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam prośbę o pomoc przy wyborze monitora. Nie za bardzo wiem na jakie parametry mam zwrócić uwagę. Zależy mi na tym żeby miał jakieś 22". Pierwszy warunek to na pewno cena. Chciałbym wydać jak najmniej. Znalazłem Dell 2208WFP za niespełna 400 zł. Niestety nie znam się na tym i nie wiem czy jest warty uwagi czy lepiej rozejrzeć się za czymś innym. Na allegro jest jeszcze coś takiego ale nie wiem czego się można spodziewać po wystawowym monitorze http://allegro.pl/item1124315474_nowy_gateway_platinum_22_hdmi_1080i_fv_gw36m.html. Jest jeszcze coś takiego http://allegro.pl/item1148800094_nowy_gateway_fhd_1080p_audio_20000_1_5ms_basmar.html. Znalazłem jeszcze samsunga http://allegro.pl/item1152162542_monitor_samsung_2233_sn_fullhd_hit_promocja_cenowa.html. Bardzo prosiłbym o pomoc przy wyborze któregoś z nich lub zaproponowanie czegoś innego. Obecnie skłaniam się ku dell'owi ze względu na najniższą cenę lub samsnugowi ze względu na fullHD i atrakcyjny design.

 

 

 

SORY, poprawione linki: SAMSUNG: SAMSUNG 2233SN 22" FullHD 2233 HIT okazja !!! (1149204889) - Aukcje internetowe Allegro ACER: Nowy ACER 22'' X223W 5ms DVI GW36m-cy Basmar (1123529185) - Aukcje internetowe Allegro eMachines: Nowy Gateway FHD 1080p Audio 20000:1 5ms Basmar (1148800094) - Aukcje internetowe Allegro

Edytowane przez Cinek177

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich najlepszy bd ten Samsung , ponieważ jest FullHD , ma dobry kontrast 50 000:1 i ogólnie dobra marka . Przy wyborze monitora zwróć uwagę na :

 

- Kontrast

-Czas reakcji matrycy

-Rozdzielczość (najlepiej 1920x1080)

-Wejścia(czy są wejścia HDMI itp.)

-Kąty(najlepiej jak największe)

-pobór prądu (nie dla wszystkich istotne lecz równie ważne )

-design ( to ostateczność)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych wszystkich najlepszy bd ten Samsung , ponieważ jest FullHD , ma dobry kontrast 50 000:1 i ogólnie dobra marka . Przy wyborze monitora zwróć uwagę na :

 

- Kontrast

-Czas reakcji matrycy

-Rozdzielczość (najlepiej 1920x1080)

-Wejścia(czy są wejścia HDMI itp.)

-Kąty(najlepiej jak największe)

-pobór prądu (nie dla wszystkich istotne lecz równie ważne )

-design ( to ostateczność)

 

A czy w tym samsungu sa wejscia hdmi? chyba powinny być skoro jest fullhd, ale nie moge sie tego doszukac nigdzie wiec wole zapytac. Wyczytalem ze nie ma wejścia DVI. Czy to duża wada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury piszesz.

 

- Kontrast

-Rozdzielczość (najlepiej 1920x1080)

-Wejścia(czy są wejścia HDMI itp.)

-Kąty(najlepiej jak największe)

 

Kosmiczna wartość kontrastu do kontrast dynamiczny. Duże liczby przyciągają oczy, bo jest to zabieg czysto marketingowy. W rzeczywistości monitor ma ok. 800-900 statycznego. A może i mniej.

Rozdzielczość to wybór indywidualny. Jeśli ktoś bierze monitor do gier, a ma słabszy komputer, to LOGICZNE, że nie będzie brał fullHD, a 1440x900 lub 1680x1050.

Do wejść wystarczy 2xDVI i ewentualnie displayport- resztę załatwią przejściówki (DVI to to samo, co HDMI).

Kąty widzenia sprzeczają się z twoją dywagacją nt. kontrastu, więc ewidentnie widać, że się nie znasz. Dobre monitory (matryca MVA/PVA/IPS i pochodne) mają znakomite kąty, a ich kontrast wynosi ok. 900:1. Czy to źle? Wręcz odwrotnie.

 

Nie wspomniałeś o najważniejszym - odwzorowaniu barw. Dla przeciętnego zjadacza chleba nie trzeba poszerzonego gamutu, bo i tak nie skorzysta z niego (nie zobaczy go). Ale biorąc byle jaką TN-kę, da się zauważyć dithering (poziome paski na gradientach - brak płynnego przejścia barw ) a to jest już poważna wada matryc TN (czyli najtańszych i, niestety, najpopularniejszych).

 

 

Niestety, 400 zł to mało na dobry monitor.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze monitora zwróć uwagę na :

 

- Kontrast

-Czas reakcji matrycy

-Rozdzielczość (najlepiej 1920x1080)

-Wejścia(czy są wejścia HDMI itp.)

-Kąty(najlepiej jak największe)

-pobór prądu (nie dla wszystkich istotne lecz równie ważne )

-design ( to ostateczność)

 

A na kolor?

Ja właśnie kupiłem nowy monitor i idę zamienić do sklepu bo skala szarości jest beznadziejna i nie da się jej ustawić!

Dołączona grafika

u góry - z monitora

na dole - ideał

 

Kolor najważniejsze

Edytowane przez Koziol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...