Skocz do zawartości
sector

Samba jako kontroler domeny a wyświetlana nazwa użytkownika w Windows

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam u siebie kontroler domeny oparty na sambie. Zawsze gdy dodaję nowego użytkownika, dodaję go poleceniem:

sudo useradd --create-home --comment "Imię Nazwisko" loginsudo smbpasswd -a login
Loginami są przeważnie imiona. Czyli powiedzmy Marek. Gdy przychodzi kolejny Marek, a stary odchodzi to po odejściu starego użytkownika kasuję i archiwizuję zawartość katalogu (starego) Marka i zakładam powyższym poleceniem (nowego) Marka.

 

Wszystko jest w porządku i działa bez problemu, oprócz jednej rzeczy. Mianowicie gdy użytkownik zaloguje się do domeny z Windowsa to po wciśnięciu ,,start'' wyświetla się nazwisko starego użytkownika, a nie nowego.

 

Czyli zamiast np. Nowy Marek jest - Stary Marek.

Przeglądałem ręcznie /etc/passwd i wpis wygląda poprawnie tzn.:

marek:x:1111:1111:Nowy Marek:/home/marek:/bin/false
Domyślam, się że samba ma swoje ustawienia odnośnie użytkowników w jakimś innym miejscu, jednak na chwilę obecną nie potrafię ich znaleźć. Restartowałem sambę z nowymi ustawieniami, jednak nie pomogło.

 

Czy ktoś ma jakiś pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

root@artemis:/company# ls -l /etc/samba/razem 168-rw-r--r-- 1 root root  5384 2010-07-08 12:16 bms_shares.conf-rw-r--r-- 1 root root     8 2010-01-26 10:07 gdbcommands-rw------- 1 root root 90112 2010-07-21 09:31 passdb.tdb-rw------- 1 root root  8192 2010-07-21 09:35 schannel_store.tdb-rw------- 1 root root 45056 2010-01-28 17:29 secrets.tdb-rw-r--r-- 1 root root 12063 2010-06-15 08:59 smb.conf
Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i problem w tym co napisalem dalej. Ze nadal wyswietla mi nazwe starego uzytkownika. W pliku conf nie ma zadnych danych odnosnie tego. Mysle, ze w jakims innym pliku sie to znajduje i nie zaktualizowalo sie przy dodaniu nowego uzytkownika. Mimo, ze w passwd komentarz jest odpowiedni, to inny sie wyswietla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

Możesz wymusić smb.conf przy starcie (dla sprawdzenia). Jeśli doinstalowałeś sambę w inny sposób niż domyślny to być może jest coś powalone z lokalizacją configu, ale wątpię. Poza tym: log z samby coś mówi? próbowałeś wyczyścić cache? (gdzieś w /var/run/...)

...być może wina jest po stronie clienta (nazwy kont/cache)...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...