Skocz do zawartości
ToXaRz

Komputer do 2800zł złożony już

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniam komputer znajomemu kwota 2800 z przesyłką będzię służył głównie do grania obecnie w rozdzielczości 1280x1024 lecz wkrótce będzie full hd.

Mniej więcej mój ogólny zarys

Amd 4 rdzeniowy (bo 6rdzeniowe z tego co czytałem słabo się w grach sprawdzają)

dysk sakmsung f3 1Tb

bequiet 500w

Ram 4/6Gb ddr3 goodram?

Mobo Asrock do 450zł

Grafa 5850 tylko od kogo? wersja 1Gb

Obudowa - jakiś tańszy CM

dźwiękówka zintegrowana lub o ile starczy xonard dx albo sb xfi

chlodzenie boxowe gdyż ta osoba nie będzie podkręcać

nagrywarka pionier 216d

ogólna zasada tego komputer " kupić raz na 5 lat i ma działać bez grzebania i wszystko ma chodzić"

pozostaje jeszcze jedna bardzo ważna kwestia gdzie by to wszystko kupić by wysłali znajomemu już zlożony komputer(boje się montować procesora )

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie zmiescic w budzecie z tym co zaplanowales to musisz kupic 925 albo 945 procesor i jakas slaba bude. W esc skladaja na pewno, tyle wiem. A w innych to napisz i zapytaj, w sumie tanio jest w ram.net i wybor duzy wiec zapytaj. Co do karty to pomysli sie jak napiszesz ile zostalo kasa na nia. JAk bedzie malo to referenta z jak najdluzsza gwarancja. A jak wiecej to Vapor-X'a :P Tylko te dwie opcje maja sens moim zdaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ESC:

 

Procesor : AMD Phenom II X2 945 C3 - 549 zł

Chłodzenie Procesora : Zalman CNPS10X Performa - 130 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 239 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 369 zł

Karta Graficzna : Gainward GeForce GTX 460 GoldenSample 1GB DDR5 - 899 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 199 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 179 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 99 zł

Obudowa : Tacens Prior - 130 zł

 

Razem : 2793 zł

 

Złożyłbym alternatywę w ram.net, ale tam GTX 460 raz znika, raz się pojawia... Akurat go nie ma. Cenowo wyjdzie ~100 zł taniej. Jeśli koniecznie musi to być HD5850 - cóż, da radę, choć przekroczysz budżet (no i trzeba będzie odjąć Zalmana), koniecznie Sapphire, Gigabyte jest głośny w spoczynku.

 

W ram.net z HD5850:

 

Procesor : AMD Phenom II X2 945 C3 - 529 zł

Płyta Główna : ASRock M3A770DE - 234 zł

RAM : GoodRam 2x2GB 1333MHZ - 358 zł

Karta Graficzna : Sapphire Radeon HD5850 1GB DDR5 + COD - 1141 zł

Zasilacz: BeQuiet PurePower L7 430W - 197 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 158 zł

Napęd : Samsung SH-223L SATA Lightscribe - 67 zł

Obudowa : Cooler Master Elite 330K - 122 zł

 

Razem : 2806 zł

Edytowane przez Gi3r3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy konieczne jest to dodatkowe chłodzenie Zalmanem? box nie wyrabia/głośny jest? Tak jak wspomniałem kumpel w O/C sie nie bawi i znając go nigdy nie będzie. Co do GPU sam nie wiem różnica to pewnie z max 10%? na korzyść Radka.

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi :D wezmę dla niego chyba ten 2gi zestaw i się spytam czy by nie dołożył trochę do dysku 1Tb bo obecnie 500Gb to dużo nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie boxowe nie należy do najcichszych :) może wielkiego hałasu nie robią, ale oczywistym jest, że większe radiatory i większe wentylatory z niższymi obrotami są cichsze. Możesz wziąć boxa, ewentualnie później kupić coś lepszego jeśli hałas będzie przeszkadzał.

 

Ja osobiście zamiast dysku 1TB brał bym dwa dyski po 500GB i zrobił z nich raid0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...