Skocz do zawartości
JaQs

HP nx7300 - dolozenie ramu i nowego dysku

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec jako, ze musze zmienic sie na cos bardziej mobilnego, to stacjonarnego przedam pewnie za jakies marne pieniadze, a HP nx7300 ktory lezy w domu i nikt go nie uzywa musze sobie przysposobic.

 

Procesor nawet chyba w nim daje rade bo to T5500, ale wiadmomo, ze nie bedzie taki jak te nowe z szyna 800MHz.

Najwiekszy jego problem to pamiec, a zaraz potem dysk. Pamieci jest 1GB 667MHz i to zdecydowanie za malo na Viste i komfortowa prace. Po prostu dosc czesto lubi sie zapchac.

Druga sprawa to dysk. Jest to Fujitsu 120GB na SATA I. Wiadmomo tez, ze najszybszy on nie jest i tez swoje doklada.

 

Planuje dolozyc do niego 2GB Ramu i jakis szybki dysk na SATA II.

 

Czy do tego lapotpa wejdzie DDR2 800MHz? Jaki ram do niego polecacie?

 

Chipset obsluzy dysk na SATA II wiec pozostaje pytanie jaki? 250GB preferowane. Wiecej nie trzeba. Tylko co teraz jest najlepsze i najtansze?

 

Kupowac nowego mi sie nie oplaca bo ten po tych zmianach wydaje mi sie, ze bedzie odpowiedni, a do tego malym kosztem. Do netu, filmow, do GTA:SA na malych detalach powinien wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci SO-DIMM DDR2 667 albo 800. Ktore beda tansze :)

Mozesz sie zaopatrzyc w WD Caviar Blue 500GB BEVT, dosyc szybki i wydajny jak na 5400.

Jak chcesz 250GB to szukaj 7200, np Samsung.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chipset nie obsluzy 800 ale czasem pamieci sa tansze. Wazne zeby CL5 robily przy 667 i to wystarczy. Glosnosc dysku jest subiektywna i zalezy tez od konstrukcji kieszeni w laptopie.

Mam Samsunga 250GB 7200 w Acerze i jest przyzwoicie cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze pamieci patrzec na firme? I duza roznica jest przy tym jak pamiec jest w jednej kosci czy w dwoch i praca w dual channel? Podejrzewam, ze zadna, ale wole sie upewnic.

 

Widzialem jakies fajne Elpidy, ale i tak sie tego nie bedzie krecic wiec w zasadzie wszystko jedno jaka to bedzie firma, prawda?

 

I na sile nie szukac tych 800MHz? CL5 i 667MHz bedzie ok? Chyba, ze przy pamieci 800MHz i CL5 na 667MHz zejdzie do CL4 czy to tylko moje pobozne zyczenie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy procku intela CL5 a CL4 to zadna roznica. Tylko jakbys mial kosci ktore maja w SPD 667 CL4 to pojdzie. Ja kupowalem SO-DIMM Goodram bo byl najtanszy.

Dual channel dobrze wyglada w benchmarkach. W praktyce nie odczujesz. Doloz sobie do tego 1GB kosc 2GB i Vista bedzie smigac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie bym tak zrobil gdyby nie to, ze to 1GB jest w 2x512MB. :x Dlatego mysle czy by nie kupic tego 2GB w jednej kosci i sprzedac te 512 i kupic 1GB w jednej, ale w sumie caly czas w stacjonarnym mialem 2GB i Win 7 i chodzilo elegancko, nigdy nawet nie udalo mi sie calej pamieci wykorzystac.

 

Moglbys mi polecic jakis konkretny model dysku?

 

Btw. brac te pamiatki: PAMIĘCI HYNIX 2GB 667MHZ, SO-DIMM, GW, MARKOWE ! (1142516355) - Aukcje internetowe Allegro ?

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo... im szybszy dysk tym lepiej, też mam NX7300 i tam jest standardowo zainstalowany jakiś kiepawy dysk a działa już 4 lata więc nie jest źle...

 

zerknij na tą stronę Najszybsze dyski twarde TOP10 - Dyski Twarde - CDRinfo.pl i wybierz najszybszy na jaki Cie stać :)

 

p.s czy 7200 czy 5400 obrotów to zdecyduj sam... szybkość czy cisza ?

 

mi np. w zupełności wystarcza szybkość 5400, a cenie sobie bardzo komfort pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod tym linkiem co podales sa prawie same SSD, a to jednak mnie nie interesuje.

 

Nie wiem co robic z tymi pamieciami.

 

Mam jeszcze w nx7300 problem z zielona, pionowa linia na matrycy. Znika jak sie lekko odchyli rog obudowy. Wyglada to jak walnieta tasma i wyczytalem, ze to wlasnie jest ona i musze ja wymienic. Miales taki sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...