Skocz do zawartości
DrAg

DUAL DDR i SINGLE DDR Channel na nForce 2 - a FSB (synchro)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam pytanie do wszystkich uzytkownikow nforce2 korzystajacych z dual ddr , chodzi mi o fsb jakie uzyskaliscie na 2 kosciach pamieci , a jakie uzyskaliscie na 1 kosci lub w trybie single ddr przy 2 kosciach ????

U mnie na jednej kosci bylem w stanie pracowac stabilnie na 224fsb, natomiast po dolozeniu drugiej 220 - restarty, obecnie pracuje na fsb 215 w trybie dual ddr i testuje.

Jak myslicie czy bardziej bedzie mi sie oplacalo wsadzic 2 kosci i pracowac np na fsb np 222 w single channel czy 215 w dual channel???

Wiem ze nawet przy plytach bez dual ddr wsadzenie 2 kosci powoduje mniejsze mozliwosci taktowania fsb synchro z pamieciami - ale chodzi mi tutaj o uzytkownikow plyt z nForce2 i ich opinie odnosnie wydajnosci.

Testowalem 2 kosci i obie pracuja stabilnie na 440 cl2 5-3-3-2 2.9v i wiecej

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie tryb dual to atut tego chipu więc nie widzę powodu dla którego miałbym z niego rezygnowac . Te małą różnicę w fsb możesz przecież wyrównac mnożnikiem . :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec tak wole miec wyzsze fsb niz ilosc mhz , jak mozesz to sprawdz u siebie przy jednej kosci czy pojdzie ci wyzej fsb synchro z pamieciami.

a co do tego atutu , to wiekszym wydaj mi sie byc SS i zablokowana szyna pci. Widze ze masz 8rda3+ wiec ss brak za to masz sata.

narazie fsb216 i wszystko ok (dualddr) - widze ze jednak nie bedzie tak zle

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...