Skocz do zawartości
Gość

Zj...any monitor ???

Rekomendowane odpowiedzi

Ave!

Czy powinien skakac obraz w monitorze jak sie go lekko stuknie??? Bo u mnie tak wlasnie sie dzieje ,a wczesniej tego nie zauwazylem (moze za lekko stukalem :) ). Czy to moze zwiastun czegos gorszego?!? To juz moj drugi monit ,ktory mam 1,5roku , a gwara sie skonczy za 6 miesiecy. Isc z tym na gware???

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za nierzeczową odpowiedź, ale może po prostu nie powinieneś go stukać :lol:.

Mimo to z ciekawości sam spróbowałem, u mnie nic się nie trzęsie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak go stukne to sie trzesie ale caly monitor :lol: :lol: ;)

ale popieram ko5ma niestukaj go i bedzie dobrze ;)

(teraz jak to przeczytalem to sie zorientowalem jak to brzmi ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to jak sie temu blizej przyjzalem to obraz sie trzesie po dotknieciu monitora lub jak stukne w pulke na ktorej stoi. Oj cos mi sie zdaje ze pojdzie na gware :( Ale przynajmniej dobrze ze zjeb..al sie za wczasu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa zimne luty. Jeżeli mocno skacze to nie kineskop. Wyprowadzenie jakiegoś elementu jest nędznie przylutowane i przerywa jak pukniesz w bude. Jest to szkodliwe i grozi zgaśnięciem monitora na stałe. Jedyne lekarstwo to podgrzać dziada lutownicą. Poznasz go po matowej powierzchni. Dobrze wykonany lut świeci się jak psu jajca :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli skacze w pionie to trzeba przelutawac uklad scalony odchylania pionowego.Bywa tez ze chwilowa utrata synchronizacji spowodowana jest zimnymi lutami na zlaczce podpinajacej zewnetrzny przewod prowadzacy od grafy do (wzaleznosci od konstrukcji) plyty glownej monitora lub kineskopu monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...