Skocz do zawartości
michael_004

Acer 5551 czy warto go kupić?

Rekomendowane odpowiedzi

Pod względem wydajności będzie podobnie jak w przypadku każdego innego notebooka z 5650 - procesor nic tu blokować nie będzie.

Notebookcheck: Review Acer Aspire 5551G Notebook tu masz recenzję wersji ze słabszą grafiką.

IMHO brać i nie gadać, bo nic wydajniejszego w tej cenie się nie znajdzie (warto tylko sobie dokupić ramu).

Edytowane przez bagienny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Acerów to nie są awaryjne(przynajmniej moje a mam już 3) .Ale obudowy są kiepskie w extensie 5220 po dwóch latach praktycznie nadaje się do wymiany bo spękana jest przy zawiasach mimo iż laptop nie miał żadnych wypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy doczekamy sie zapowiedzianego testu procesorow amd x3 i x4. przydal by sie jeszcze x2 i cenowe odpowiedniki tych procesorow:)

sam stoje przed dylematem zakupu laptopa z hd5650 i chetnie bym zobaczyl te wykresy z wydajnoscia w grach i programach. jestem ciekaw na ile amd dogonilo mobilne procki intela:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kiedy doczekamy sie zapowiedzianego testu procesorow amd x3 i x4. przydal by sie jeszcze x2 i cenowe odpowiedniki tych procesorow:)

 

Za tydzień-dwa będzie X3. Inne jak się nawiną. Zdradzę, że w wysokich detalach różnica w stosunku do i5 to jakaś 1-2kl/s. Czasem mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dostałeś dość jasną odpowiedź, chcesz jeszcze drzeworyt wysłany pocztą?

2. Posprzątałem bałagan jaki narobiłeś dublując swój temat w dwóch różnych działach.

 

(...)

IMHO brać i nie gadać, bo nic wydajniejszego w tej cenie się nie znajdzie (warto tylko sobie dokupić ramu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień-dwa będzie X3. Inne jak się nawiną. Zdradzę, że w wysokich detalach różnica w stosunku do i5 to jakaś 1-2kl/s. Czasem mniej.

 

no to ladnie, jednak nareszcie jakis postep ze strony amd.

a balem sie ze znow procesory od amd nie nawiaza walki np z t4400, a tu nawet dogania i5.(oczywiscie w grach)

oznacza to ze prawie rdzen w rdzen w wersjach mobilnych amd goni intela :)bo wiekszosc gier wykorzystuje 2 rdzenie.(tym bardziej w hd ready i z hd5650 nie potrzebny jest mega proc) nie ma to jak prawdziwa konkurencja.

sam mialem kupic jakiegos acera(ze wzgledu na cene i dosc dobre wyposarzenie), chcialem brac lapka z t4400 za okolo 2k, ale za 2300zl mozna juz miec z i3, wiec pomyslalem ze lepiej dolozyc i miec trohe zapasu na przyszlosc, bo to w koncu laptop a nie stacjonarka :) a tu psikus :P dobrze, ze sie wstrzymalem :D teraz chyba wybiore jednak lapka z amd, za cene ponizej 2k, poniewaz 3 rdzenie nie sa mi potrzebne.

dzieki za rozwianie watpliwosci :)

 

a i ps:

stad moje obawy poniewaz moj kolega kupil pół roku temu HP z athlonem 2.2ghz oraz hd4650 i byla to totalna porazka. karta do grania niby, jak na tamte czasy jedna z najbardziej oplacalnych a tu nie da sie w nic grac z tym prockiem, ogranicza nawet taka srednia karte:/ wszystko prawie na min detalach, w nowych grach,

natomiast inny kolega zakupil compal'a z hd4650 oraz jakims c2d 2.1 2mb cache i zdziwilem sie strasznie, prawie wszystko mu chodzi w hd ready na max detalach(oczywiscie bez aa i innych wygladzan bo to zabijalo te karty), np dirt2 :)

reszta podzespolow, mniej wiecej ta sama.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i ps:

stad moje obawy poniewaz moj kolega kupil pół roku temu HP z athlonem 2.2ghz oraz hd4650 i byla to totalna porazka. karta do grania niby, jak na tamte czasy jedna z najbardziej oplacalnych a tu nie da sie w nic grac z tym prockiem, ogranicza nawet taka srednia karte:/ wszystko prawie na min detalach, w nowych grach,

natomiast inny kolega zakupil compal'a z hd4650 oraz jakims c2d 2.1 2mb cache i zdziwilem sie strasznie, prawie wszystko mu chodzi w hd ready na max detalach(oczywiscie bez aa i innych wygladzan bo to zabijalo te karty), np dirt2 :)

reszta podzespolow, mniej wiecej ta sama.

 

Nie chcę tu specjalnie offtopica ciągnąć, ale AFAIR HP miał 4650 na DDR2, a compal na GDDR3 i z tego prawdopodobnie najwięszka różnica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...