Skocz do zawartości
pastel

zamknięty układ - odpowietrzanie

Rekomendowane odpowiedzi

też myślałem z trójnikiem, ale jak długi ma być wężyk? 50cm wystarczy, nie będzie z niego lecieć nawet, gdy będzie końcem do góry?

a jakby na końcu jego dać rez?

 

ta metoda z odkręconym króćcem wydaje się być fajna, tylko nie do końca rozumiem, o co chodzi ;) :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Takze posiadam uklad bez reza. Dlatego zaopatrzylem sie w chlodnice z otworem odpowietrzajacym (Feser 3x120). Chlodnice mam umieszczona zlaczkami do dolu, a otworem odpowietrzajacym do gory  - przez otwor ten zalewam uklad i odpowietrzam go. Widze, ze Phobya takze ma taki otwor, wiec pokombinuj. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie... też mam chłodnicę z tym otworkiem... Chłodnicę mam założoną poziomo , Rozumiem że musiałbym obrócić chłodnicę do pionu (odpowietrznikiem do góry) i co dalej ? Napełnić układ , i odkręcić tą śrubkę podczas pracy układu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ściskam przewód palcami, i w chłodnicy słyszę ''bulgotanie'' to znaczy że mam tam jeszcze powietrze ?? :/ w wężach bąbelków nie widzę już...

 

Mam taki układ :

 

rez > pompa > chlodnica > blok > rez , jak ściskam na włączonym obiegu przewód między rezem a pompką , słyszę w chłodnicy wspomniane bulgotanie... Chce wrzucać resztę gratów do kompa ale sam nie wiem... czy już odpowietrzony czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem mam tylko taki że chłodzenie mam złożone w komputerze, i nie mam za bardzo pola do manewru chłodnicą która jest przykręcona do góry, a węże są tak poprowadzone że nie mam możliwości zalania układu po za obudową.... Potrząsałem obudową lewo/prawo , góra/dół ...

 

Spróbowałem też w ten sposób... pochyliłem całą obudowę do przodu tak żeby chłodnica była króćcami do dołu... pompkę obróciłem tak jakby leżała poziomo i włączyłem obieg.. Odkręciłem ten zaworek odpow. wyleciało płynu i zakręciłem spowrotem... W wężach jest nadal jednak jakby ''piana'' która też zbiera się na górze w rezie....

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjmij dyski, włącz układ, i wtedy obracaj obudową. Zrób tak, żeby króćce były na górze. Też mam tą śrubkę, ale jakoś to nie zawsze działa. Jak pomachasz, to wtedy powinno wszystko uciec, bo jednak większa pewność, że króćcem ucieknie bąbelek niż przez mały otwór. Jak chcesz, żeby na dobre się odpowietrzyło, to niestety układ musi trochę popracować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... po moich zabawach z machaniem obudową, zauważyłem że np. przy mocnym przechyleniu obudowy na bok (prawie na płasko) zaczęło jakby być zasysane powietrze... ( w wężach więcej powietrza, od razu było słychać jak pompuje powietrze..) Nie wiem, czy pompka Laing MC355 nie może pracować w pozycji innej niż poziomej ?? Albo to z reza powietrze które zostaje zassane... Już sam nie wiem. Dolać na maxa płynu żeby było jak najmniej powietrza w nim ? (do reza mam poprowadzony korek wlewowy, tak więc mogę dolać żeby w wężyku była ciecz)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym obudową za dużo nie tańczył, swiftech jest na tyle niezły, że babelki powinien przepchnąć do reza.

nie masz zbyt skomplikowanego układu, więc postaw kompa normalnie, patrz, żeby płynu nie brakło i bedzie git ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...