Skocz do zawartości
Serekzolty

Prośba o rozpoznanie płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Dostałem kiedyś od tutejszego forumowicza płytę główną taką jak na zdjęciach,niestety nie pamiętam jego nicku a on sam też nie znał nazwy tej płytki.Problem jest z nią taki,że gdy włoże grafikę,ram i procka to wyje z głośnika syrena.Z tego co się dokopałem to jest dużo wersji nt. tego komunikatu i jedni mówia,że to błąd procesora a drudzy,że to jakiś błąd z chłodzeniem.Próbowałem resetować bios poprzez wyjęcie bateryjki oraz zworką,zmieniałem zworeczką szynę z 66 na 100 i odwrotnie oraz na AUTO;również nie wstaje.Podmieniałem pamięci i grafikę i bez zmian.

 

Więc co oznacza ta syrena? Pytam bo chciałem się pobawić trochę takim wynalazkiem;) Procek to Pentium II jeśli dobrze pamiętam to 450MHZ.Jak widać (bądź też nie;)) na zdjęciach,płyta jakimś cudem nie ma gniazd na podłączenie coolera,więc odpalam bez niego,czy to może być powód nie działania? Mogę wlutować kabelki i wtedy zobaczymy ;)

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc

 

A tutaj zdjęcia:) ImageShack Album - 3 images (wiem,że są jakie są także jeśli będzie trzeba coś pstryknąć/przepisać z płyty to prosze napiszcie:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ooo dziękuje bardzo udało się odnaleźć dziada;)

 

Mam jeszcze jeden problem.Wlutowałem gniazdo na wentylator i sprawdzając miernikiem jest na nim napięcie ale gdy podłącze cokolwiek ( próbowałem silnik dla którego bieguny nie mają znaczenia ) to się nie kręci,i nie chce mi niestety wystartować komp:/ jak to sie dzieje skoro jest tam napięcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up Dokladnie tak moze byc. Ja kiedyś zjarałem gniazda wentyli w jednej mobo (przez lenistwo) podpinając na gorąco wentyl z niezaizolowanymi przewodami. Przewody się zwarły, a efekt był taki ze bylo napiecie, ale wentyle podpiete do gniazd w tej mobo się juz nie krecily tzn jak sie pchnelo palcem to bylo widac ze chce, ale nie moze.

 

Btw "Syrena" na to by wskazywala, ale watpie zeby takie zabezpieczenie(ze mobo nie startuje bez wentyla) bylo w mobo na slot1 czy soc370, sam w swoich sprzetach slot1/soc370 nigdy nie podpinam wentyli pod gniazda do tego przeznaczone w mobo tylko pod molexa @5V, chociaz tej konkretnej mobo nie mialem.

Edytowane przez DJH83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to by nawet pasowało bo jak mierzyłem te napięcia to osunęła mi się końcówka miernika i zwarłem dwa bolce i była iskra malutka:/ no nic będę kombinować jakoś:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...