Skocz do zawartości
menajev

Monitor do gier, około 700 zł, nie FullHD

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam monitora niemal wyłącznie do grania i do tworzenia gier. Mój budżet to trochę powyżej 700 zł. Najchętniej wziąłbym jakiegoś kwadrata, ale 'zawód' wymaga, bym wiedział, jak wygląda gra w panoramicznych rozdziałkach.

Zdecydowałem się na 22", bo dopiero dzięki takiej przekątnej wysokość monitora będzie podobna do obecnej kwadratowej 17... A jeśli wezmę 24 to monitor albo będzie chował się za szafę, albo wystawał za okno.

Rozdziałka to 1680x1050. Przejrzałem 'Test 48 monitorów LCD do 1000 zł' z pclabu i w zasadzie tylko 2 monitory wydają się spełniać moje oczekiwania:

NEC MultiSync E222W i Dell P2210, przy czym o tym pierwszym ciężko w necie coś znaleźć, a ten drugi ma wysoki input lag, przez co wydaje się być gorszym w przypadku gier. No i jego cena jest sporo wyższa.

 

Zastanawia mnie pivot - przy kodzeniu praktycznie nigdy nie brakuje mi miejsca w poziomie, za to w pionie przyda się każda linia. Żeby to jednak miało sens musi się dać uruchomić grę w takiej postawie monitora (wystarczy 800x600 w oknie).

Nie będzie z tym problemu pod XP (na 7 dopiero zbieram)?

 

Ciągnie mnie do NECa, ale jego mała frekwencja w necie trochę odstrasza. Wie ktoś o nim coś więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W2254 wygrywa z Neciem ceną i gwarancją, ale ciągle waham się przez pivota - miał ktoś z nim doczynienia i może mi ktoś opowiedzieć o jego działaniu? W necie ciężko znaleźć coś więcej niż 'nie działa mi'.

Jak działa 4:3 w LG? Po prostu paski na bokach (mnie by to pasowało)?

@matiass: twój monitor ma 16:9, co mi kompletnie nie leży.

Edytowane przez menajev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...