Skocz do zawartości
OgrodnikSzkodnik

Budowa energooszczędnego serwera do gier.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem małolatem (45) - pytam młodszych od siebie entuzjastów.

PC po padzie - mam na półce:

2x8800GT SLI Zotac AMP

2x+2xRaptor74GB Raid 0

Auzentech Prelude 7.1

Pinnacle 7010iX

zabudowane w TT Armour/Tagan U15 - chłodzone powietrzem.

Szkoda, że do obudowy niestety nie pasuje EVGA SR-2, miałbym na lata po problemie i nie byłoby tego postu.

Thermalteka z Taganem nie oddam wróblom na budkę kupując nową obudowę za 1,2K)

Chciałbym zmodernizować zestaw - poczytałem masę informacji na tym forum i recenzji.

Proszę nie linkować - Wynika z nich, że warto wziąć platformę:

Asus P6T7 SuperComputer

Xeon 3520 D0 lub i7-920EE D0 - KTÓRY LEPIEJ?

3x2GB DDR3 PC16000 Geil Black Dragon

tu nie wiem, czy nie byłoby jakiś innych, o niskim woltażu do podkręcenia PC na 4GHz LEPSZYCH PAMIĘCI,

KTÓRE UMOŻLIWIĄ W PRZYSZŁOŚCI OBSADZENIE NA TEJ PŁYCIE WSZYSTKICH BANKÓW KOŚCIAMI DWUGIGOWYMI

- proszę o sugestie, jeśli jest coś stabilniejszego)

To ma być PC z dużymi możliwościami rozbudowy, który w miarę wykorzysta to co już mam

i STOPNIOWO BĘDĘ GO ROZBUDOWYWAŁ w miarę potrzeb,

Nie jestem betonem typu INTEL/AMD.

Nie mam preferencji, TROCHĘ PODKRĘCĘ NA POWIETRZU.

Komputer ma być wydajny i wydajniejszy z biegiem rozbudowy i czasu.

Jaka w/g Was, Forumowicze, platforma, jeśli w ogóle jest,

daje lepsze możliwości rozbudowy na przyszłość od mojej propozycji?

CZY MOŻE KTOŚ WIE LEPIEJ, MA PRAKTYKĘ I POTRAFI MI COŚ SENSOWNIEJSZEGO ZAPROPONOWAĆ, ABY ŚMIGAŁO A NIE HUCZAŁO?

(Może Reapery PC1600 tylko, że trzeba już im dać 1,65 volta zamiast 1,5v)

Za płytę mogę dać od 1,5 do 2kzł, 6gb pamięci do 1k zł, procesor od 1-1,5K.

(najlepiej jak najmniej)

KOMPUTER NIE MA BYĆ GRZEJNIKIEM NA ZIMĘ.

Proszę o propozycje i sugestie - mile widziana krytyka.

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xeon 3520 D0 > i7-920EE D0 ,ale IMO w tej klasie w tym momencie najlepszy będzie i7-930

 

Płytę główną wybrałeś kiepską.

 

Co byś nie złożył to nie będzie 'komputer na lata'. Nie istnieje coś takiego.

 

(I tak na marginesie SR-2 to nowy, niedościgniony grzejnik zimowy.)

Edytowane przez Forin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

"[...]

Proszę nie linkować - Wynika z nich, że warto wziąć platformę:

Asus P6T7 SuperComputer

Xeon 3520 D0 lub i7-920EE D0 - KTÓRY LEPIEJ?

3x2GB DDR3 PC16000 Geil Black Dragon

tu nie wiem, czy nie byłoby jakiś innych, o niskim woltażu do podkręcenia PC na 4GHz LEPSZYCH PAMIĘCI,

KTÓRE UMOŻLIWIĄ W PRZYSZŁOŚCI OBSADZENIE NA TEJ PŁYCIE WSZYSTKICH BANKÓW KOŚCIAMI DWUGIGOWYMI

- proszę o sugestie, jeśli jest coś stabilniejszego)

To ma być PC z dużymi możliwościami rozbudowy, który w miarę wykorzysta to co już mam

i STOPNIOWO BĘDĘ GO ROZBUDOWYWAŁ w miarę potrzeb,

Nie jestem betonem typu INTEL/AMD.

Nie mam preferencji, TROCHĘ PODKRĘCĘ NA POWIETRZU.

Komputer ma być wydajny i wydajniejszy z biegiem rozbudowy i czasu.

Jaka w/g Was, Forumowicze, platforma, jeśli w ogóle jest,

daje lepsze możliwości rozbudowy na przyszłość od mojej propozycji?

[...]"

 

Sam sobie zaproponowałeś platformę pod intela s1366 - jak najbardziej przyszłościową (z obsługą 6 rdzeniowych cpu "Bloomfield") - na dzień dzisiejszy nic lepszego/szybszego etc. nie kupisz, co do cpu rozważ jeszcze zakup i7 930 na s1366, pg. (jeżeli nie potrzebujesz SLI/CF) również bym wymienił - na taką która nie posiada mostka nf200 nVidii, wszystko oczywiście przy założeniu że nie interesuje Cię SLI/CF.Co do "prądożerności zestawu" & "grzania się" , te cpu. mają TDP na poziomie 130W, więc nie jest to platforma "energy efficient" - coś za coś.

BTW: i tak jak kolega ~Forin napisał, nie istnieje coś takiego jak "komp na lata", szczególnie jeżeli wybierasz zestaw oparty o intela (częściej zmnieniają podstawki / chipsety etc. od AMD).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję uprzejmie za zainteresowanie tematem /

tesel napisał:

"nie widze sensu kupownia jakiejś mocno wypasionej płyty pod tą podstawkę, lepiej wybrać coś ze sredniej półki [zapewni dobre oc i obsługe 6jajek na przyszłość" - no tak, konkretnie jaką?

 

Forin napisał:

Co byś nie złożył to nie będzie 'komputer na lata'. Nie istnieje coś takiego.

Tu się nie zgadzam, miałem płytę kupioną zaraz po premierze(2006/07 - nie pamiętam dokładnie)

AsusL1N64Sli/WS(160zł) + 2x Opteron 8220(2x75zł) + 4x2GB DDR2 OCZ Reaper PC8500(900zł) razem 1200zł!!!

i działało to niemalże do wczoraj B.PŁYNNIE BEZ NAJMNIEJSZYCH CIĘĆ, CZĘSTO NA POŁOWIE TAKTOWANIE

wcale nie gorzej od zestawu O KTÓRY PYTAM (4000zł) Tepsa zrobiła psryk :(

Niestety płyta padła, a podmianka jej kosztuje 1800!!!! zamiast 160zł(tyle dałem w morelach wtedy)

PODOBNEGO ROZWIĄZANIA POTRZEBUJĘ - Ma być jak w samochodzie - przekręcasz kluczyk i używasz.

(a nie dłubiesz pod maską) - Sprzęt nie powinien irytować - przecież się za to płaci.

Fiorin ma w stopce całkiem niezły komputer do gier, ja szukam szybkiej maszyny do fotolanskejpa 3d,

czasem do zagrania i liczy się szybkość i komfort pracy oraz niezawodność.

(jak coś potrafisz doradzić konkretnie to uzupełnij post bo hardware masz dla gracza przemyślany)

 

potfur napisał:

nie będzie cytatu tym razem - ma ta wypowiedź sens, ale nie odpowiada na pytanie:

1.platforma Asus t6t7 SC + i7 +DDR3,

2.EVGA SR-2 z jednym procem + DDR3 bo wyjdzie podobnie tylko budkę dla wróbli wtedy muszę kupić nową,

i staje się to o 1200zł droższe warto brać?

3. INNY CAŁKIEM SPOSÓB PODEJŚCIA JAKIŚ.

 

NIE ZAMYKAM POSTU PODZIĘKOWANIEM - DALEJ CZEKAM NA JAKIEŚ KONKRETY.

(Bez odpowiedzi dalej jest problem poniżej)

3x2GB DDR3 PC16000 Geil Black Dragon

tu nie wiem, czy nie byłoby jakiś innych, o niskim woltażu do podkręcenia PC na 4GHz LEPSZYCH PAMIĘCI,

KTÓRE UMOŻLIWIĄ W PRZYSZŁOŚCI OBSADZENIE NA TEJ PŁYCIE WSZYSTKICH BANKÓW KOŚCIAMI DWUGIGOWYMI

- proszę o sugestie, jeśli jest coś stabilniejszego,ALBO KOGOŚ KTO MA O WYPOWIEDŹ

 

PANOWIE - AD REM / A może ktoś inny coś doda od siebie?

 

Zabawnie puenta:

 

Jak potrzebuję kupić traktor 80KM to lepiej wziąć 140KM bo go nie zarżnę nazajutrz,

lepsze coś co ma po prostu zapas mocy i dobre hamulce bo przynajmniej pożyje (kierowca też) :)

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO

 

Według mnie jeśli masz kasę na to możesz brać coś na AMD tylko z podstawką G34 (serwerowe). Tam są procesory po 12 rdzeni do 4 na mobo. Pod warunkiem że aplikacja korzysta z wielu wątków.

 

1366 za rok wyjdzie z użycia i wejdzie LGA2011- CPU będą niekompatybilne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teraz AM3 lepiej w AM3 zainwestować. Intel, że tak się wyrażę, zmienia podstawki jak rękawiczki.

 

P: Tak na marginesie, S775 aż taki słaby był, że musieli na siłę wepchać 1366?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisałem o G34- w przypadku amd wystarczy update biosu i po sprawie. AM3 tutaj procki maja mniejszą wydajność w porównaniu do G34.

 

http://www.bit-tech.net/hardware/cpus/2010/03/31/amd-opteron-6174-vs-intel-xeon-x5650-review/1

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość potfur

Kup sobie ~OgrodnikSzkodnik coś na AM3 i będziesz miał spokój na parę lat, poza tym nie wydasz znowu nie wiadomo ile €.

 

Np:

 

mobo - Asus CROSSHAIR IV FORMULA [FX890 + SB850 chipset] - 899 zł

> płyta została wyposażone w cztery sloty pamięci DDR3-2000, 10-fazowy system zasilania, cztery złącza PCI-Express x16 dla zestawień CrossFireX multi-GPU, jeden port SATA 3 Gbps, jeden eSATA i sześć portów SATA 6 Gbps, Gigabit Ethernet, dwa złąca USB 3.0, kartę muzyczną SupremeFX X-Fi, port FireWire oraz przyciski wspomagające OC <

 

cpu - AMD Phenom II X6 1090T b.e. - 1319 zł

> wydajność porównywalna z core i7, w obróbce video/kompresji/dekomp. nawet troszkę szybszy od i7, + mniejszy pobór prądu i mniejsze TDP od intela <

 

rad z went - Noctua NH-U12P SE2 - 259 zł

+ ram - Corsair DDR3 4X 2GB 1333MHz CL7 Dominator - 1189 zł

 

Razem: 3660 zł brutto.

 

Do tego jakieś psu + buda i masz nowoczesną platformę opartą o AMD, 6 rdzeniowy procesor na pokładzie, 8GB ram w dualu (z możliwością wykorzystania konf. 16GB), SATA 6 Gbps + USB 3.0, najlepszą (a przynajmniej jedną z najlepszych) w klasie płytę na AM3 na najnowszym chipsecie. Do tego jeden z najlepszych radiatorów do chłodzenia CPU z cichym wentylatorem Noctua, z mocowaniami na różne platformy.

Parafrazując Twoje słowa: "Ma być jak w samochodzie - przekręcasz kluczyk i używasz.".

Edytowane przez potfur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Teraz AM3 lepiej w AM3 zainwestować. Intel, że tak się wyrażę, zmienia podstawki jak rękawiczki.

 

P: Tak na marginesie, S775 aż taki słaby był, że musieli na siłę wepchać 1366?

 

Amd tez w przyszlym roku zmienia podstawki. Roznica taka , ze na AM3 jeszcze wypuszcza pierwsze Bulldozery, ktore byc moze w wydajnosci dogonia i7.

 

 

o X6 radze autorowi topicu zapomniec ten procesor jest kupa, ktora moze powalczyc z i7 w kilku specyficznych programach.

 

Jesli na i7 zabraknie ci mocy to wrzucisz tanszego 6 rdzeniowca , ktory intel ma wydac w przeciugu kilku miesiecy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sobota napisał:

"Według mnie jeśli masz kasę na to możesz brać coś na AMD tylko z podstawką G34 (serwerowe). Tam są procesory po 12 rdzeni do 4 na mobo. Pod warunkiem że aplikacja korzysta z wielu wątków."

Tego typu rozwiązanie idzie już w koszty średniej klasy samochodu i jak na domowy "serwer do gier"

jest pozbawione sensu z przyczyn ekonomicznych, nie dajmy się skołować.

 

Potfur/tesel przedstawili w odpowiedzi całkiem sensowną konfigurację platformy AMD na parę latek tu szacunek za pomysł,

nikt nic lepszego nie wyduma.(Asus CROSSHAIR IV FORMULA + AMD Phenom II X6 1090T b.e + Corsair DDR3 4X 2GB 1333MHz CL7 Dominator)

Już miałem zamknąć dyskusję, ale nastąpiła krytyka;

 

Michaelius napisał, sam podobną posiadając,

"o X6 radze autorowi topicu zapomniec ten procesor jest kupa"

Dzięki bardzo za konkrety.

I BĘDZIESZ TU ZDROWY????

Po takiej wypowiedzi zostają Xeony do kupienia?

 

Zaproponowane pamięci Corsaira na pewno kupię, ta część posta już ma rozwiązanie.

 

Jeszcze raz doprecyzuję, chodzi mi o coś takiego:

AMD QUAD FX ale to 2007/08 rok

(taką platformę miałem do tej pory, tylko zmodyfikowaną na plus, bez lagów i cięć).

Skultrail podobna ale to 2008 rok

SZUKAM PODOBNEGO ROZWIĄZANIA NA DZIŚ, Na 2010r,

stąd pytanie było w poście o p6t7SC i Xeon, o Opterony?

Musi to też kosztować sensownie - mobo+CPU+RAM ok lub do 1000Euro.

Nie musi to być koniecznie dwuprocesorowe, ale mile to widzę,

natomiast Sobocie odpowiem, że poza cztery rdzenie na dziś to nic nie wyjdzie z oprogramowania prędko.

 

No i co począć, Forumowicze z takim "Serwerem do gier/SLI-Croshair " - ja nie odpuszczam?

 

Nie wierzę, abym był jedynym w Polsce, czyli na tym forum użytkownikiem komputera do tego typu zadań.

 

Czekam dalej na wypowiedzi praktyków i "ludzi z wiedzą"

 

O pamięciach nie piszemy już, klamka zapadła, a inne modele będą lepsze lub gorsze tylko marginalnie

- do Corsaira mam sentyment za "Czarne Wdowy" na BH5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty widziales ile ten Crosshair IV i 1090T kosztuja ?

 

Za ta cene masz bez problemu:

 

Intel Core i7 930 BOX - Procesory - Intel Core i7 930 BOX od 1136.00zł

Gigabyte GA-X58A-UD3R Intel X58 - Płyty główne - Gigabyte GA-X58A-UD3R Intel X58 od 752.00zł (plyta jest przykladowa bo tu az tak sie nieznam by powiedziec ktory model jest najlepszy w tej cenie)

do tego komplet pamiatek 3x2

chlodzenie Noctua NH-D14 wentylator CPU - Chłodzenie powietrzem - Noctua NH-D14 wentylator CPU od 293.90zł

 

Poniewaz mowisz , ze ma to byc do gier obejrzyj sobie jak X6 sobie radza w graniu:

Phenom II X6 1055T, 1075T, 1090T (Thuban) vs. Core i7 750, Core i7 920, Core i7 930, Core i7 860

Six Cores from AMD: AMD Phenom II X6 1090T Black Edition and Phenom II X6 1055T CPU Review (page 6) - X-bit labs

 

A to byl najnizszy wymiar kary bo po podkreceniu jest tak:

AMD Phenom II X6 1055T Overclocking (page 7) - X-bit labs

Phenom II X6 1055T, 1075T, 1090T (Thuban) vs. Core i7 750, Core i7 920, Core i7 930, Core i7 860

 

Jesli kiedys w tym i7 zabraknie ci mocy to kupisz sobie 32nm gulftowna (zakladam ,ze skoro rozwazasz SR-2 i 1200 doplaty za obudowe do niej to ewentualne 4k za procka nie bedzie takim problemem, a ma byc tansza wersja bez extreme niedlugo)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius napisał m/n;

 

1. że ceny i7 930 i Phenom II X6 są porównywalne - Intel jest wydajniejszy.

 

ROZWIĄZANIEM, KTÓRE TO POGODZI JEST CHYBA JESZCZE TO:

Intel Xeon E5620 2.4GHz BOX

2. przez domysł dodam, że ceny płyt też tak się mają, bez znaczenia czy AMD/Intel...

 

Conclusion :) - co do CPU - Intel jednak...Xeon E5620 - performance/price, bo

32nm, 80watt poboru energii, wszystkie najnowsze technologie, młoda jednostka,

Quad Core, 2,4GHZ, zimny, ok 1500zł za możliwość pracy w tandemie z drugim,

Ramu potrzeba w zasadzie 6GB, będzie taniej na zużyciu energii i ECO, I CISZEJ.

Zawsze mogę dołożyć za parę miesięcy drugie tyle RAMU (i tak będzie za dużo).

 

A może się mylę??? - Jak ktoś potrafi ten wniosek mądrze oprotestować, zapraszam

 

3."Jesli kiedys w tym i7 zabraknie ci mocy to kupisz sobie 32nm gulftowna (zakladam ,ze skoro rozwazasz SR-2 i 1200 doplaty za obudowe do niej to ewentualne 4k za procka nie bedzie takim problemem, a ma byc tansza wersja bez extreme niedlugo)"

 

To rozwiązanie to nie bardzo zarobi na siebie...

 

Przybliżamy się do końca, czy jest to do obalenia post?

 

Sprawa otwarta - zastanawiam się jeszcze, czy jednoprocesorowa płyta, czy dwu? (albo 1K, albo 2K zł)

"Kobieca intuicja" podpowiada mi, że przy 8-miu rdzeniach nastąpi przerost treści nad formą...

Chyba te cztery rdzenie będzie dość.

Niech Forumowicze skomentują :)

{nie wykluczam, że tą teorię może ktoś obalić całkowicie :(}

 

P/s Mchaelius ma bardzo mocne argumenty na poparcie swojej wypowiedzi

w postaci własnego komputera, nie zapominać proszę o tym, krytykując go.

Dzięki za sensowną wypowiedź, zadałeś sobie trudu.

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czy 4 czy 8 rdzeni jestes w stanie wykorzystac to juz tylko ty jestes w stanie odpowiedziec czy uzywasz jakiegos profesjonalnego softu zdolnego to wykorzystac (zreszta w linku do maxforces jest zarowno 4 jak i 6 rdzeniowy cpu intela , wiec mysle ze to powinno ci odpowiedziec na pytanie czy warto).

 

 

A co do mojego X6 to szczerze zaluje. OC nie zachwyca i konczy sie przy 3,71 na sensownych napieciach (do 1,45V, pewnie z 1,50 poszloby dalej ale wtedy ide na okolice 400W z gniazdka co mnie srednio bawi). Do tego biorac go wiedzialem , ze wydajnosc tam gdzie soft nie wykorzysta 4 rdzeni bedzie srednia, ale liczylem jednak ,ze "prawdziwe" 6 rdzeni pokaze pazury przy wielowatkowym sofcie jakim jest BOINC, a nawet tam dobre wyniki przeplataja sie ze zdecydowanie gorszymi.

 

Teraz musze sie zastanowic , albo szybko go na allegro i zmiana na xeona 1156 albo przeczekanie do bulldozera w nadziei , ze AMD jednak cos pokaze swoja architektura nowej generacji.

 

PS. Jestes pewien, ze ten Xeon bezproblemowo kreci sie na zwyklych plytach ? I czy przypadkiem nie potrzebujesz pamieci ECC pod niego ? Tak imho jesli bedziesz szedl w niego, to lepiej wyjasnij wszystkie takie niejasnosci na forum extremesystems bo chyba tylko tam bedzie jakas sensowna ilosc posiadaczy takiego sprzetu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak : jeśli składasz komputer wysokiej klasy i zamierzasz wydać teraz kasę i cieszyć się wydajnością - to tylko i7. AMD dopiero chce dorównać wydajnością temu, co intel już ma. Teraz co do Xeona : IMO ten E5620 jest świetnym rozwiązaniem, bo faktycznie wygląda na chłodny procesor, a ma 12 MB cache (w przeciwieństwie do 8MB w zwykłych i7). Niemniej jeśli chciałbyś trochę zaoszczędzić, to W3520 też jest bardzo dobrym wyborem (trochę chłodniejszy od zwykłej i7 920, obsługuje pamięci ECC). Rozsądnym wydaje mi się zakup płyty dwuprocesorowej, bo później bez ingerencji w resztę sprzętu można potężnie wzmocnić komputer. Na dzisiejsze standardy jeden i7 to już świat i ludzie :)

 

Jeszcze co do pamięci : komputer będzie głównie do grania, czy do pracy? Jeśli do pracy, to można pomyśleć nad pamięciami ECC - to trochę ekstrawagancja, ale jeśli płyta i procesor będzie współpracować, a priorytetem jest stabilność jak skała i fundusze też się znajdą, to w sumie czemu nie :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim Forumowiczom, którzy skomentowali ten post - mam jasność!!!

No to wybieram się na zakupy:

1.Asus P6T7 SuperComputer,

bo EVGA żąda specjalnej obudowy - nie odsprzedam, ani nie dam TT ARMORA wróblom na budkę.

2.Intel Xeon E5620,

bo niski pobór energii i chłód wraz z dobrą ceną.

Serwerowe procesory też się kręcą w końcu.

3.Będzie na nim wirowała Noctua.

4.3x2GB Mushkin PC3-12800 1600MHz CL6 3x2gb Redline Ascent,

jednak nie Corsair (ciekawe, jak pójdą)

(Miałem Redlinne kiedyś na BH5 - były extra)

5.Dwa Zotaki 8800GT AMP! zamienię na razie tylko na 9800 ECO,

bo również niski pobór energii, niestety lepsze modele NVidii grzejnikami są.

Oczywiście wiem, że nie da się niestety na nich pograć w 3D Marka :)

6.Auzentech X-Fi HomeTheater HD

Auzentecha Prelude na na PCI z przyczyn technicznych muszę

zamienić na w/w, ponieważ moja nowa płyta nie ma wyjść PCI :(

7.Dysk SSD 128GB jakiś b.szybki na system

- zdecyduję, jak zgromadzę wszystkie inne części (a może dwa do Raid 0)

Cztery Kawiory Raptory zostaną, na boczne dyski do danych.

8.Karta TV Compro E900F

zamiast dotychczasowego Pinnacle 7010ix,

bo niepodobieństwem, jest jej działanie pod W7.

(wymuszała Win XP. jako równoległy system)

W TYM MOMENCIE MOŻNA UŻYWAĆ W7 ULTIMATE BEZ JEGO PROTESTÓW.

NA SZCZĘŚCIE MAM WERSJĘ BOX - TO MOŻNA ZMIENIAĆ PŁYTY GŁÓWNE.

NA SZCZĘŚCIE... :)

SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIE DLA UŻYTKOWNIKÓW - (Szczerość za szczerość):

MEDAL OF HONOR: Michaelius

(szczery, a zarazem nieszczęśliwy posiadacz AMDeka)

(ja byłem do tej pory zadowolony ze swoich dwóch dwujajowych Opteronów 64)

MEDAL OF HONOR: potfur

(za znakomitą reklamę platformy AMD i zaproponowanie konfiguracji na niej)

MEDAL OF HONOR: tesel

(za uświadomienie mi między wierszami pewnych rzeczy i swojej wiedzy)

Wątek zakończony - oczywiście nie zamierzam bronić nikomu swoich racji.

Poza konkursem wielkie dzięki uż. Michrz za pomoc w podjęciu ostatecznej decyzji

Za kilka tygodni to złożę - wtedy opiszę swoje wrażenia,

mając nadzieję, że nie będą przypominać wypowiedzi Michaleusa.

(Byłbym zapomniał - moje gg887700 - za poradę dziękuje wszystkim www.szkolka-ochmanow.pl)

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacje o efekcie, jaki zostanie uzyskany, JAK ZESTAW BĘDZIE UKOŃCZONY.

(Za około 2-4 tygodnie)

PAMIĘCI, NA KTÓRE SIĘ W KOŃCU ZDECYDOWAŁEM TO:

3x2GB G.Skill[PI]F3-12800CL6T-6GBPI

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw złożony - finito!!!

Jeszcze raz dziękuję użytkownikom, którzy zabrali głos za porady.

Popróbuję jeszcze ten serwerek podkręcić, ale nie będę się przechwalał osiągami na forum, bo i po co?

Efekt końcowy umieściłem w galerii na swoim portalu ogrodniczym.

ASUS P6T7 SUPERCOMPUTER

POBÓR MOCY ZESTAWU TYLKO 236Watt

- Jest Cisza i Jest Eco -

Pomiar dotyczy poboru prądu całego zestawu,

łącznie z monitorem Acer G24 i głośnikami Razer Mako.

(wykonany UPS-em Ever Sinline 1200)

Temperatura pracy w obudowie nie przekracza 30 stopni Celsjusza.(pomiar kontrolerem Digital Dock)

Temperatura procesora chłodzonego zastosowanym zestawem mierzona Real Temp GT nie przekracza 35 stopni.

Temperatura pamięci nie przekracza 45 stopni. (6-6-6-18-59)1T.(pomiar kontrolerem Digital Dock)

Jest lepiej niż oczekiwałem.

Edytowane przez OgrodnikSzkodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...