Skocz do zawartości
bodzio.k

Intel chce blokować O/C w procesorach

Rekomendowane odpowiedzi

Plany uniemożliwienia podkręcania mają objąć przyszłe procesory Intela dedykowane wszystkim nowym platformom opartym o gniazdo LGA 1155. Jak się okazuje, nie będzie to zwykła blokada, którą będzie można odpowiednio ominąć. Taki stan rzeczy zdają się potwierdzać nawet firmy wytwarzające płyty główne. A skoro producenci mimo, ciągłego projektowania płyty głównych uskarżają się na tą blokadę, to sprawa wygląda na poważną.

Intel chce blokować O/C w procesorach. Benchmark.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż w takim wypadku się podziękuje przesadnie drogiemu Intelowi . Już teraz rozważam tylko dwie opcje - AM3 lub quada na 775 . I czytając takie niusy tym bardziej nie będę inwestował w kolejną podstawkę Intela, a może i tą starą, którą posiadam. Życzę im szczerze powodzenia jak przyszłe procki nie będą miały takiego potencjału O/C

 

Może to jakoś zmobilizuje AMD do wypuszczenia jakieś dobrej serii ;).

 

Z AMD od dawna nie mam do czynienia i póki nie będę wymieniał platformy na AM3 moja wiedza będzie na tym samy poziomie jeśli chodzi o O/C ich procków. Po prostu obecnie brak zainteresowania. Także łaskawie oświeć mnie o co Ci chodzi? Rozumiem, że procki Intela lepiej się kręcą, ale czy cena Athlonów tego nie rekompensuje ? Co masz na myśli zmobilizuje do wypuszczenia jakiejś dobrej serii ?

 

Widzę po testach CPU, że wydajnościowo już teraz różnice są niewielkie . Niestety o cenach nie mogę tego powiedzieć. I nie jest to mój atak na Intela czy próba wywołania wojny. Tylko niestety smutne fakty. Już sam fakt wprowadzana co chwilę nowych socketów i uśmiercania poprzednich był pierwszym sygnałem dla mnie, by powoli pożegnać się z tą firmą. Intel robi naprawdę porządne procki, ale nie na każdą kieszeń. I gdzie tu konkurencja :lol: ?

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że w kilka dni dostaniemy do ręki potężne narzędzia software'owe, które z powodzeniem pozwolą kręcić z całkowitym pominięciem Biosu, jak na przykład AMD OverDrive.

Edytowane przez BuMeL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno tak latwo wcale nie bedzie, bo to kwestia samej architeORT: ORT: ktury, a nie sztucznej blokady. Na PPC tez o tym bylo, i to wczesniej niz u konkurencji na ktora sie powoluje autor tematu :> Nie będzie swobodnego OC na Intel Sandy Bridge | PurePC.pl

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z informacji które posiadam wynika, że owszem, da się podkrecić platformę, ale maksymalnie o około 10%. Wyższe taktowania powodują utratę stabilności komputera.

 

Mocniejsze procesory zapewne będą wyposażone w odblokowany mnożnik. Mnie natomiast ciekawi, jak w takim wypadku będzie wyglądało podkręcanie pamięci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z podkrecaniem pamieci podobno ma byc calkiem niezle (niezaleznie od magistrali?), ale szczegolow nie podali. Natomiast na swiecie jeszcze kilka dni temu mowilo sie o 3-5% OC, zanim sprzet staje sie niestabilny :> Nie wiem, moze cos sie zmienilo, albo to zagrywka marketingowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając wydajności zawsze kupowałem tanie procki, wykręcałem z nich ostatnie soki i byłem zadowolony z efektów, więc jeśli plotki się potwierdzą to są dla mnie 2 opcje: Albo ktoś znajdzie sposób jak ten problem ominąć, albo się przeproszę z AMD. Proste. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość ZlyUser

Albo ktoś znajdzie sposób jak ten problem ominąć,

 

Ależ to bardzo proste, wystarczy dolutowac drugi zegar dla pozostałych układów wbudowanych w procesor.... :mur:

 

Problem moze ominąc tylko intel w nastepnej wersji CPU...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze z perspektywy Intela problem rozdzielenia segmentu procesorow do oc/'dla entuzjastow' nie jest az taki kluczowy, to raczej tyczy sie biedniejszych krajow. Jak sie patrzy na zachod, to tam od dawna bardzo popularne sa wersje extreme, podczas gdy u nas nie posiada tego prawie nikt, bo cena zabija. Dla bogatszego rynku ten rozdzial juz istnieje, jak ktos jest pasjonatem, inwestuje ponadprzecietnie w komputer, to nie kupi "biurowego" procesora zeby go krecic, tylko bierze najlepsza wersje i kreci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość <account_deleted>

A ja myślę że skoro następny model ma mieć już asynchroniczny zegar CPU, to znaczy że Intel dał ciała i sam o tym dobrze wie... Każdy kto popełniłby taki błąd pitoliłby potem że "blokujemy OC celowo, bo chcemy wyróżnić wersje 'Extreme' "

Dwa:

Skoro wersja 'Extreme' nie posiada synchronicznych zegarów tzn że jest to inna wersja rdzenia -> marketing to potęga ;)

Trzy: niekoniecznie blokowanie musi wynikać tylko z widzimisię intela -> być może faktycznie ta wersja wyszła im słabo i blokowanie mnożników / DPLL jest tylko zabiegiem maskującym prawdziwe powody...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnosze wrazenie, ze Intel chce w ten sposob oddzielic sprzet "dla mas" od sprzetu dla entuzjastow. Chcesz krecic? Plac wiecej za sprzet z wyzszej polki.

 

Bez sensu rozwiązanie dla nas. Na wszystkim chcą zarobić...

Szukając wydajności zawsze kupowałem tanie procki, wykręcałem z nich ostatnie soki i byłem zadowolony z efektów, więc jeśli plotki się potwierdzą to są dla mnie 2 opcje: Albo ktoś znajdzie sposób jak ten problem ominąć, albo się przeproszę z AMD. Proste. ;-)

 

Dokładnie tak samo robiłem. AMD musi zrobić jeszcze lepsze procki, które by wyraźnie pobiły intela wtedy sytuacja wróciła by do normy (niższe cenny). Pamietacie jaka była sytuacja za czasów ATI 2xxx ? Nvidia tak podbijała ceny bo nie miała konkurencji ze głowa boli. Jak pojawiła się seria 4xxx a potem 5xxx "zieloni" zaczęli mieć kupe w gaciach i ceny z dnia na dzień spadały czasami o 50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...