Skocz do zawartości
LegiaWarszawa

Problem z X4 955 be lub plyta?

Rekomendowane odpowiedzi

Zdarza sie to naprawde nie czesto, zadnych dziwnych zachowac nie ma, temperatury sa bardzo dobre i nagle... myszka stoi w miejscu i nic juz nie mozna zrobic. Podobny objaw mialem w starym kompie kiedy to procek byl suchy. Ale komp ma 4 miechy nawet nie cale. Pytanie - jak zdiagnozowac dziwne zachowanie.

 

PLyta to evo dt -v asusa na chipsecie 785.

System XP 32 bit - przez pierwsze 2 miechy nie zdarzyla sie zwiecha wiec moze to tez kwestia systemu?

 

Podpowie ktos cos?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładniejsze dane sprzętu jaki masz (czyli resztę bebechów). Procek albo pamięci kręcone?? Jakie masz te temperatury i czym je sprawdzasz? Podaj też jakie masz chłodzenie. Coś co raczej nie pomoże ale na pewno nie zaszkodzi - aktualizacja biosu. Nie wiem czy masz diodę HDD na obudowie (jak dla mnie to archaizm), jak masz to po niej można najłatwiej wywnioskować czy podczas zwiechy dysk nadal pracuje czy nie.

 

Nie wyskakuje BlueScreen? XP x86 można, a nawet powinno się potraktować zaraz po instalacji kilkoma drobnymi programikami co by odpowiednie porty zabezpieczyć itp. Na chwilę obecną radzę trzasnąć skan ComboFixem, logi możesz dać na forum. Możliwe że to nie wina sprzętu a jakiegoś procesu w tle. ComboFix jak coś znajdzie to pewnie od razu naprawi. Przeskanuj całość jeszcze za pomocą SuperAntiSpyware, też na 100% nie zaszkodzi a może tylko pomóc.

Edytowane przez NeoMagNeT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbierz jakiemuś znajomemu proca na teścik i sprawdź czy to jego wina (albo podrzuć komuś swojego). A temperatury sprawdź na nb, sb, grafie (też na sekcji zasilania), i cpu ręcznie. Czujniki czasem kłamią ;)

 

@UP Combofix akurat może zaszkodzić ;)

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też tak miałem, ale od sterowników karty graficznej GeForca. Pomogła mi inna wersja sterowników. Też tak jak koledzy proponuję napisz nam pełną specyfikacje sprzętową.

Edytowane przez Darvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ponowny zwis. Zauwazylem dwie rzeczy. Po pierwsze same filmy czasem sie "tna" na zasadzie tak jakby uszkodzonych klatek filmu - tak jakby sie pixele pojawialy, jest to b. rzadko ale sie zdarzalo. Przeinstalowalem ffdshow - nie pomoglo.

Po drugie zwis najczesciej wystepuje wlasnie podczas ogladania filmu, czy to z www czy z pc. Obecnie sciagam najnowszy catalist ze strony sapphire: Catalyst V10.8 for Windows XP 32-bit Edition 46.3MB Aug 26, 2010 -> http://www.sapphiretech.com/presentation/downloads/download_index_01.aspx?psn=0006. Karta to sapphire toxic 1 gb 5850 ati radeon. Co jeszcze powinienem sciagnac zeby miec najnowsze stery? Bo Catalyst to chyba tylko aplikacja obslugujaca zarzadzanie karta?

 

Mam jeszcze cos takiego jak ATi tray tools, narzedzie zarowno do konfiguracji jak i wyswietlania tempy grafy (moze to problem?).

 

Tak czy siak chetnie wrzuce jakies logi, tylko z czego?

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetesuj proca Prime95 - Small FTT's, Blend Test - pamieci, Large FTT's wszystko naraz.

Grafike OCCT/Furmark, jesli przy ktoryms z testow komp sie powiesi / zbsoduje bez OC, bedziesz mial pojecie co failuje. ;-)

 

Jesli przejdzie bez bledow, prawdopodobnie to soft / sterowniki etc.

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przetesuj proca Prime95 - Small FTT's, Blend Test - pamieci, Large FTT's wszystko naraz.

Grafike OCCT/Furmark, jesli przy ktoryms z testow komp sie powiesi / zbsoduje bez OC, bedziesz mial pojecie co failuje. ;-)

 

Jesli przejdzie bez bledow, prawdopodobnie to soft / sterowniki etc.

 

Pierwsza aplikacja chodzila po kilka h, zadnych bledow ani zwisow.

Occt GPU occt full screen + 8 shadex przez ponad poltorej h - zadnego bledu. Cpu tak samo. Jedynie GPU memtest mam na szaro wiec nie moge zapuscic? Czemu?

Jest sens na wiecej niz 5h to zapuszczac? Czy raczej stery. Dzis mialem 2 zwisy przy filmie. Dziwne bo wczesniej te ffdshowy na starym pc bezblednie smigaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaglądałeś do logów systemowych? Może się coś zdążyło zapisać a tak strzelamy na ślepo.

Pozdrawiam!

 

W logach o tej godzinie nie ma nic jesli chodzi o bledy... kurde nie mam pojecia co sie dzieje nie wiem czy jest tez sens to zglaszac do esc zeby do nich wyslac na sprawdzenie sprzetu, bo pewnie to testowanie i tak moze akurat nic nie pokazac.

Moge cos jeszcze sprawdzic (prosze o dokladne info jak) zeby Wam sprawe naswietlic - ja z tego co widze to wszystkoi pracuje ok a zwiechy dalej czasem sa.

Moze win 7 postawie i sprawdze czyu cos sie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policz hyperpi - próbkę 32MB z prio realtime(w sumie pamięci raczej powodują bsody/restarty ale ostatnio przez jedną zwaloną kość sdram miałem właśnie zwiechy, btw po włożeniu do innego kompa był bsod i skaszaniło trochę system...). Sprawdzałeś temperatury(jak już ktoś pisał), sprawdź paluchem, mostek na płycie, sekcję zasilania. Możesz też odpalić kompa z jakiegoś linuksa live cd, trochę się pobawić i zobaczyć co się będzie dziać. Btw Vista czy jak wolisz 7 jest bardziej czuła na wszelkie niestabilności, oczywiście na XP niestabilny komp też się wykrzaczy, ale raczej podcza jakiegoś większego obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marantz5003

ja miałem taki problem że komp się zawieszał i hdd led świeciło a pracy dysku nie było słychac i winny był kabel sygnałowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klaus, ja opisalem model;) nie mam ich tak ustawionych, nawet na 1600 nie pracuja, z tego co wiem ta plyta ich nie pociagnie:) ale cena byla taka sama jak nizszego taktowania.

Chetnie bym to wszystko posprawdzal ale kurde nie mam zadnych pomyslow, zeby chociaz w logach cos zostalo... chyba, ze mam zle logi poustawiane i jakis zdarzen mi nie zapisuje?

@marantz - Twoj dysk migal jakby pracowal tak? I to byl kabel od pradu do dysku?

 

/ konsultowalem sprawe z serwisem sklepu ktory kupilem powidzieli zeby sprawdzuic napiecie na kosktach ram jakie jest wskazane bo na 90% to kwestia zle ustawionego napiecia. dam znac co i jak jutro.

 

---edit---

 

 

Mialem domyslne ustawione to na 1.650 albo ciut wyzej. Na 1.750 nie wstal (blue screen) a na 1.630 komp chodzi jakby szybciej (ladowanie systemu). Narazie zapuszcze memtesta i goldmema i zobaczymy. Moge wstawic pliczek z SIW (cos jak everest):

 

CPU Info Top

Property Value

Number of CPU(s) One Physical Processor / 4 Cores / 4 Logical Processors / 64 bits

CPU Full Name AMD Phenom II X4 955 Processor

Vendor AuthenticAMD

CPU Name AMD Phenom II

CPU Code Name Deneb

Platform Name Socket AM2+ (940)

Technology 45 nm

Instructions MMX (+), 3DNow! (+), SSE, SSE2, SSE3, SSE4A, x86-64, NX, VMX

Original System Clock 200 MHz

System Clock 200.9 MHz

FSB 2008.9 MHz

L1 Data Cache 4 x 64 KBytes

L1 Instructions Cache 4 x 64 KBytes

L2 Cache 4 x 512 KBytes

L3 Cache 6144 KBytes

 

Warning! A Virtual Machine (like SANDBOX) is running!

Memory Top

Property Value

Memory Summary Top

Property Value

Maximum Capacity 16384 MBytes

Memory Slots 4

Error Correction None

DRAM Frequency 669.6 MHz

Memory Timings 9-9-9-24 (CL-RCD-RP-RAS)

Device Locator Slot 1 Top

Property Value

Manufacturer A-Data Technology

Part Number DDR3 2000X

Capacity 2048 MBytes

Memory Type DDR3 (PC3-10700)

Speed 667 MHz (DDR3 1333)

Supported Frequencies 457 MHz, 533 MHz, 610 MHz, 686 MHz

Memory Timings 6-6-6-17-23 at 457 MHz, at 1.5 volts (CL-RCD-RP-RAS-RC)

Memory Timings 7-7-7-20-27 at 533 MHz, at 1.5 volts (CL-RCD-RP-RAS-RC)

Memory Timings 8-9-9-22-30 at 610 MHz, at 1.5 volts (CL-RCD-RP-RAS-RC)

Memory Timings 9-10-10-25-34 at 686 MHz, at 1.5 volts (CL-RCD-RP-RAS-RC)

EPP SPD Support No

XMP SPD Support Yes (Version 18)

Edytowane przez Rikki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ponad 10h memtesta jak narazie windowsowego - brak jakichkolwiek errorow (kilka sztuk memtestow) i dalej nie wiem co dalej:)

 

Dobra to jeszcze raz od poczatku. Najpierw podaje bebechy:

1x ArcticSilver ArcticSilver Arcitic Silver 5

1x Socket AM2/AM2+/AM3

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, BOX, AM3/

Płyta główna: Asus M4A785td -evo z plytka do usb3 i sata3

Pamięć RAM: A-Data 4GB (2x2GB) 2000MHz CL9 Xtreme Series

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Drugi dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

Karta graficzna: Sapphire Radeon HD5850 Toxic 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Obudowa: Cooler Master Dominator II 692 Advanced (bez zasilacza)

Zasilacz: Antec TruePower New 650W

 

Według waszych sugestii przelecialem wszystko:

1. Nic nie jest krecone. Grzanie bebechow widze tylko w aplikacjach do tego i sa wporzadku. Nie mierzylem tego w inny sposob, podobnie jak nie mierzylem zadnych napiec bo nie mam czym.

2. HDD przy zwiechach prawdopodobnie nie pracuje - lampka sie swieci i nie mrugnie nawet.

3. Blue screenow nie mam, mialem jeden 2 dni temu ale po zmianie napiec ramów.

4. Prime 95 zrobilem wszystkie testy od 2 do 12 godzin - zadnych bledow.

5. OCCT chodzil ok 10 godzin - zadnych zwiech.

Chyba ze cos w tych 2 aplikacjach powineniem jakos szczegolnie ustawic, tego nie wiem?

6. "Policz hyperpi - próbkę 32MB z prio realtime" - tu nie wiem o co chodzi:)

 

To by bylo na tyle. Combofix zapuszcze po swietach, teraz nie mam na to czasu niestety.

 

Widze, ze ramy sa zle ustawione - ktos podpowie co w biosie na tej plycie i jak warto poustawiac? Nie mowie tu o kreceniu jakims zajebistym, ale pytam o podstawowe ustawienia.

Edytowane przez LegiaWarszawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie nieoczekiwane zwiechy czy resety znikły (mam nadzieję, uspokoiło się) po wymianie... przewodu zasilającego komputer. Zauważyłem, że często przewody te są marnej jakości jeśli chodzi o wtyczkę od strony komputera. Małe szanse, że coś pomoże ale można spróbować. Wszelkie testy komp przechodził a wykrzaczał się praktycznie bez obciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprawdzilem pamieci na stronie adata, jedyne ktore znalazlem na stronie sa w 2 wersjach:

dla obu sugerowane napiecie to 1.5v a u mnie byulo prawie 1,7 ustawione. Sprawedze jeszcze same numerki pamieci jak rozbiore sprzet i wtedy bedzie wiadomo dokladnie. Myslicie, ze to mogl byc powod?

Dlaczego te poamieci dzialaja na 600 mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowalem ram bo koles z serwisu sklepu gdzie go skladalem powiedzial ze auto latency czesto adaty zle ustawiaja. Pamieci na pudelku maja serie: AX3U2000XB2G9-2X to raczej to samo co bedzie na samych kosciach, bo jest w necie.

http://oc.adata.com....id=AD32000XU2K. Ram wczesniej mial voltage na 1,75 wiec tez powinien chyba dzialac prawidlowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...