Skocz do zawartości
sector

Glosniki stereo do komputera + dzwiekowka - 1000zl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od dluzszego czasu czaje sie na kupno glosnikow do komputera. Mialem kupic Paradigm Titan za ~2tys zl, ale w koncu stwierdzilem, ze na chwile obecna nie oplaca mi sie to, ze wzgledu na obecny rozmiaj pokoju jak i miejsce w ktorym moglbym je postawic a takze na chwile obecna brak wzmacniacza, ktory zostal 1400km od mojego obecnego miejsca zamieszkania.

 

Na chwile obecna mam 1000zl do wydania. Chce kupic glosniki do mojego komputera z podpisu. Beda mi glownie sluzyly do sluchania muzyki (elektronika) + oczywiscie do ogladania filmow. Do tego w cenie 1tys (max 1100) chce kupic karte dzwiekowa pod PCI - moze byc z allegro.

 

Co moge kupic? Co polecacie? Najlepiej linki do sklepow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie powiem nic nowego, w takiej cenie, do elektroniki... monitory studyjne ;) karta ? szeroki wybór... ja polecam audio 2dj albo audio 4dj od native instruments (zew na usb), ja jestem z "4-ki" bardzo zadowolony. druga mysl to cos studyjnego w stylu esi albo maya.

ps. lepiej jak przeznaczysz 1500zl na glosniki a 500 na karte ;]

Edytowane przez NeonPPC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taka gadka jak wszedzie. Jak bede mial 2 tys to bedzie lepiej jak przeznacze 2 tys na glosniki a 500zl na karte. Nie chce. Gdybym mial tyle wydac to bym sprowadzil swoj wzmacniacz z UK i kupil zwykle kolumny takie jakie chce. Karta typu SB/Audigy mi starczy.

 

Marcin, wszystko do 1tys.

 

Dodam, ze wszystko bedzie chodzilo pod Linuxem, wiec jakies bajery w sterownikach malo mnie interesuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

- Audioengine A2 (wariant ekonomiczny)

- ALESIS M1 Active MK2 (i to moim zdaniem będzie strzał w 10 i o wiele lepszy dźwięk niż kombo tanie monitory+lepsza karta)

 

Co do karty, olałbym rozwiązanie na PCI. Przy podkręconym kompie będzie tragedia i nie wykorzystasz nawet w połowie jej potencjału. Ale jeśli koniecznie ma być na PCI i niedroga, to patrz co ma najlepsze wsparcie pod linuxa (czyli w zasadzie wszystko zgodne z ALSA)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glosniki wygladaja interesujaco. Z tego co widze sa za 1200 w sklepie do lykniecia. Poszukam taniej i moze sie na nie skusze. Karte na PCI, chyba ze wyrwe cos pod usb w co watpie, ale zobacze jeszcze. Na chwile obecna i tak troche drozej jak myslalem, ale przez jakis czas moge ciagnac na zintegrowanym gownie. thx!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie:

- Audioengine A2 (wariant ekonomiczny)

 

Woofer 2,75" ? - ja takie wynalazki odradzam ... może by się nadały jako satelity dla suba, bo basu z tego nie będzie.

 

Tak więc jeśli Audioengine to minimum Audioengine 5 (A5)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...